آژانس های دیزاین، راهی برای بهبود در خدمات دیزاین

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

آژانس‌های دیزاین، محصول، برند و کسب‌وکار شما را به درک دقیقی از مخاطب می‌رسانند؛ برای موفقیت بیشتر و راهی هموارتر

چرا باید طراحی برند و یا محصول دیجیتال خود را به یک آژانس دیزاین بسپاریم؟

وقتی پروژه‌تان را به یک آژانس دیزاین می‌سپارید تمامی مسئولیت‌ تصمیمات پیچیده در مورد دیزاین برند و محصول را واگذار می‌کنید. در واقع آژانس دیزاین را به عنوان یک هم‌تیمی خلاق در نظر می‌گیرید! خدماتی مانند طراحی محصولات دیجیتال، وب‌سایت و اپلیکیشن، در کنار طراحی هویت برند مانند لوگو، از مهم‌ترین خدمات ارائه شده در آژانس‌های دیزاین است.

پس از شروع کار با یک چنین مجموعه‌ای، بیش از هر زمانی یک مدیر پروژه دقیق بر روند آغاز تا پایان پروژه شما نظارت می‌کند؛ پس خیالتان از زمان‌بندی پروژه راحت می‌شود چون در درجه‌ی اول یک مدیر برنامه‌ریزی و کنترل پروژه استخدام کرده‌اید تا حواسش به همه‌ی جوانب برنامه‌ریزی  و پیشرفت پروژه باشد.

وقتی خیالتان از زمان‌بندی و برنامه‌ریزی پروژه راحت می‌شود به این فکر کنید چند متخصص هم‌زمان برای حل صورت مساله‌ی شما در حال ایده‌پردازی هستند تا راه کارهای خلاق‌تر و خاص پروژه‌ی شما را پیدا کنند؛ خلاقیت ویژگی متمایزکننده آژانس‌های دیزاین است؛ خلاقیت است که پروژه‌ها را از یکدیگر تمایز می‌بخشد و هر پروژه را به نتیجه مطلوب می‌رساند.

ولی برون‌سپاری دیزاین یک محصول دیجیتال و یا برند به یک آژانس دیزاین، نیازمند درک دقیقی از پروژه خواهد بود؛ به عبارت دیگر آژانس دیزاین باید به درک دقیقی از مساله‌ی کسب‌وکار شما برسد.

شکل گیری آژانس‌های دیزاین گامی مهمی در شکل گرفتن بازار دیزاین در ایران است.

بهتر است اول یک تعریف از آژانس دیزاین داشته باشیم. یک آژانس دیزاین، خدمات حرفه‌ای دیزاین را در یک مجموعه کامل، با سیستمی یک پارچه و متمرکز ارائه می‌دهند؛ هنگامی که شما به عنوان صاحب کسب‌وکار پروژه‌ی خود را به یک آژانس دیزاین برون‌سپاری می‌کنید، می‌توانید انتظار داشته‌باشید که یک نتیجه کنترل شده، دقیق و قابل پیش‌بینی تحویل بگیرید که این نتیجه، طبق توانایی، امکانات و زمان، مورد توافق است.

برای درک بهتر پروژه‌ی شما، چه فرآیندی در آژانس‌های دیزاین اتفاق می‌افتد؟ 

یک آژانس دیزاین از ابتدا بر اساس یک تفکر سیستماتیک طراحی شده‌است؛ آژانس دیزاین به واسطه‌ی اکانت منیجر(که رابط اصلی شما در آژانس وکیل مدافع منافع شما است) کار تیمی و فرآیندی خلاقیت محور را پیش می برد. این سیستم درون خود درک دقیقی از صورت مساله، نیازها، امکانات و محدودیت‌ها را به دست می‌آورد و درک خود را در یک سند به نام بریف یا تفهیم‌نامه دیزاین مستند می‌کند.

به عبارت دقیق‌تر یک آژانس دیزاین از ابتدای مواجهه با شما به عنوان مشتری تا پایان کار، به واسطه‌ی سیستم مدیریتی‌اش باید در مسیر نزدیک شدن به فهم شما و یافتن نقاط اشتراک باشد تا این موضوع در پایان راه به شکل  حل صورت مساله ی شما از طریقی خلاق و نوآور خودش را نشان دهد.

تیم خلاق و در راس آن مدیر خلاقیت، با یافتن نقاط اشتراک و دقت بر امکانات موجود برای حل صورت مسأله، به نتایج خلاقی می‌رسند که که با درخواست شما انطباق کافی داشته باشد. چرا که اساسا تفکر دیزاین و تفکر سیستماتیک بر حل مساله استوار است؛ از این رو وقتی پروژه خود را به یک آژانس دیزاین می‌سپارید از درک دقیق صورت مساله خیالتان راحت باشد. چون اساسا کار آنها و سیستم در‌ک‌شان از موضوع با این «پارادایم» تنظیم شده است که هر پروژه با قاب دقیقی تعریف و در ابعاد خاص خود حل شود.

دریافت خدمات از یک آژانس دیزاین چطور پیش می رود؟ 

ابتدای شکل‌گیری همکاری صاحبان کسب‌و‌کارها با آژانس‌های دیزاین پس از تعریف دقیق صورت مساله، مراحل پیشرفت پروژه تعریف می شود و بر اساس آن قراداد دقیقی بین شما و آژانس دیزاین تنظیم می شود که به موجب آن شما دقیقا می‌توانید بر روند شکل‌گیری و پیشروی کار نظارت کنید؛ سپس بریف یا تفهیم‌نامه دیزاین تدوین می‌شود و پس از هر مرحله جلساتی حضوری با تیم و افراد درگیر در پروژه خواهید داشت که تمامی جوانب آن مرحله را با یکدیگر به بحث و بررسی می‌گذارید  آنچه همیت دارد این است که آژانس های دیزاین با خلاقیت و دقت در روند انجام کار همواره چند پیشنهاد از زاویه نگاه‌های مختلف را پیش‌ روی شما قرار می‌دهند و حق انتخاب شما برای‌شان در اولویت قرار داد؛ در هر مرحله از تحویل خدمات می‌توان بهبود و پیشروی جزئیات را مشاهده کرد؛ تلاشی که یک تیم خلاق برای بهبود جزئیات انجام می‌دهد.

پایان کار کجاست؟

همان‌طور که تا به اینجا در مورد مراحل کار و شکل‌گیری همکاری صحبت کردیم؛ پایان کار همان جایی است که شما به عنوان صاحب کسب‌وکار خدمات توافق شده را دریافت کرده‌اید و به نتیجه‌ی مورد توافق دست یافته‌اید.

گاهی به واسطه‌ی پویایی محصول یا برندتان هرگز کارتان با آژانس دیزاین و یک مجموعه ارائه دهنده‌ی خدمات خلاق تمام نمی‌شود! شما برای بهبود اپلیکیشین‌تان، تبلیغات برندتان و یا بهبود مستمر آن، برای خدمات سوشال مدیا و یا وب سایت‌تان به یک تیم جانبی که به خوبی شما را می‌شناسند، نیاز دارید. پس همکاری‌تان برای مدت خیلی طولانی با یک آژانس دیزاین و خلاقیت ادامه خواهد داشت. آنها کنار شما می مانند تا هرجا که نیاز دارید.

برای نگاهی متفاوت به برند، اپلیکیشن و تبلیغات با پارادایم تماس بگیرید: ۸۸۰۵۵۶۵۱-۰۲۱

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟