ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رپورتاژ آگهی

تاسیس صندوق قرض الحسنه راهکار بدون دردسر تامین مالی با کمک نرم افزار قرض الحسنه تحت وب گندم

در شرایط بد اقتصادی، راه اندازی صندوق قرض الحسنه خانوادگی چه کمکی به شما خواهد کرد؟

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

همه ی ما با توجه به شرایط بد اقتصادی به دنبال راه بیرون رفت از این مشکلات هستیم. دریافت انواع وام ها یکی از این راه ها می باشد اما دریافت وام از بانک برای بسیاری از ما سخت و گاهی محال است. پس راه حل چیست؟

همانطور که می دانید خانواده مقدس ترین نهاد اجتماعی نزد خداست. این نهاد کوچک اما ارزشمند به سبب وجود پیوندهای خونی و عاطفی دارای پایه های مستحکمی است و می تواند بستر مناسبی برای رشد، و بالندگی اعضای خود باشد. راه حل بسیاری از مشکلات افراد در درون خانواده و در همبستگی میان اعضای آن نهفته است. چه بسیار موفقیت های شغلی و تحصیلی که به سبب حمایت های مالی و عاطفی خانواده از یکدیگر اتفاق افتاده اند یا کسب و کارهایی که با تکیه بر همین نیروی عظیم خانواده بنا شده اند و با ایجاد فرصت های فراوان اشتغال، امید به زندگی و کسب روزی حلال را برای اعضای خانواده و جوانان به ارمغان آوردند. از طرفی کمک به همنوع و دستگیری از یکدیگر نیز از سفارشات اکید دین مبین اسلام است.

حضرت علی (ع) در باب گره گشایی و رفع نیاز از همنوعان می فرمایند: "خوشا به حال آن که به بندگان خدا نیکی کند و برای آخرت خود زاد و توشه برگیرد. خداوند در قرآن نیز می فرمایند: واجب است که در کارهاى خیر به یکدیگر کمک کنید."

هر زمان سخن از کار خیر و کمک به دیگران به میان می آید، اولین چیزی که به ذهن ما خطور می کند کمک مالی است. چرا که شرایط بد اقتصادی می تواند سایر جنبه های زندگی افراد را تحت الشعاع قراردهد و سبب ایجاد مشکلات جدی شود. نکته مهم این است که این کمک ها باید به گونه ای باشد که شأن کمک گیرنده حفظ شود. اما چطور می توانیم به روشی محترمانه و بدون ایجاد احساس شرمندگی در مشکلات مالی به یکدیگر یاری برسانیم؟ 

پاسخ این سوال را خداوند در قرآن کریم به زیبایی بیان نموده اند: "کیست که به خدا قرض الحسنه دهد تا خداوند آن را برای او چندین برابر ساخته و پاداش پرارزش دهد."

اگر به درستی به اطراف بنگریم، از اعضای خانواده خود، کسانی را خواهیم یافت که از نظر اقتصادی نیاز به دستگیری دارند. کسی از اقوام شغلش را از دست داده است. عضوی از خانواده بیمار است و برای درمان به پول نیاز دارد. فرزند یکی از اقوام برای تحصیلش نیاز به کمک مالی دارد. یاری رساندن در کارهای خیری چون خرید خانه و ازدواج جوانان در فامیل.

بهتر است در یک نشست صمیمانه با افراد فامیل پیشنهاد راه اندازی و تاسیس صندوق قرض الحسنه خانوادگی را مطرح نمایید و یک بار برای همیشه بهترین راه حل مسائل مالی خانواده را به اجرا درآورید.

جهت بررسی نرم ‌افزار صندوق قرض‌ الحسنه و کار با نسخه آزمایشی درخواست دمو دهید و سوالات خود را با کارشناسان درمیان بگذارید.

تشکیل صندوق قرض الحسنه خانوادگی چه مزایایی دارد؟

یکی از مهمترین تاثیرات تشکیل صندوق قرض الحسنه بیشتر شدن همبستگی و صمیمیت میان فامیل است. با برگزاری جلسات ماهانه، البته به شرط رعایت سادگی، و ارتباط بیشتر با یکدیگر علاوه بر داشتن ساعاتی خوش، از مسائل یکدیگر آگاه شده و می توانیم از تجربیات و تخصص افراد فامیل در جهت رفع مسائل بهره گیریم.

علاوه بر این، تاسیس صندوق قرض الحسنه خانوادگی مزایای دیگری نیز دارد: 

 1. جمع آوری وجوه خرد خانواده و بهره بردن از آن ها در اهداف کلان
 2. دریافت وام به پشتوانه اعتماد فی ما بین، بدون نیاز به تضامین سنگین و پرکردن فرم های متعدد
 3. دریافت وام قرض الحسنه بدون پرداخت کارمزد و یا پرداخت حداقل کارمزد
 4. دریافت وام در کوتاه ترین زمان ممکن، بی نیاز از طی کردن بروکراسی های اداری
 5. اعطای وام قرض الحسنه ضروری و آنی به سبب آگاهی همه اعضا از شرایط یکدیگر
 6. امکان تعریف شرایط مختلف بازپرداخت اقساط با درنظر گرفتن شرایط مالی وام گیرنده 
 7. عدم دریافت جریمه درصورت دیرکرد در پرداخت اقساط
 8. رفتار منعطف و مهربانانه با اعضای صندوق به سبب وجود پیوستگی عاطفی

چطور می توان صندوق قرض الحسنه خانوادگی تاسیس کرد؟

شاید در ابتدای کار، کم بودن تعداد حساب ها و پایین بودن تراکنش ها نیازی به تعریف شرایط خاصی در زمان تشکیل صندوق نباشد اما تجربه ثابت کرده است با افزایش اعضا، حتما به تدوین قوانین صندوق نیاز خواهید داشت. پس چه بهتر که در همین ابتدای کار و با دوراندیشی از مشکلات احتمالی آینده پیشگیری و قوانینی را وضع نمایید و به رؤیت اعضای صندوق برسانید.

برخی نکات قابل توجه در زمان راه اندازی صندوق قرض الحسنه فامیلی:

 • حتما فردی یا افرادی را به عنوان مدیر صندوق انتخاب نمایید.
 • علاوه بر مدیر، هیئت مدیره ای نیز برای صندوق انتخاب نمایید.
 • تمامی شرایط و ضوابط از جمله شرایط دریافت انواع وام، مبلغ سرمایه اولیه و حق عضویت، نحوه انتخاب مدیر و هیئت مدیره، شرایط عضویت و... را در قوانین صندوق قرض الحسنه ذکر نمایید.
 • اساسنامه ای برای صندوق خود تدوین نمایید. می توانید روش تاسیس صندوق قرض الحسنه فامیلی را مطالعه و نمونه اساسنامه تاسیس صندوق قرض الحسنه را دریافت نمایید.

با رعایت همین نکات ساده و اساسی می توانید سال های سال، بدون داشتن مشکل صندوق قرض الحسنه خود را فعال نگه دارید تا همه از برکات این کار خیر بهره مند گردند.

با توجه به قدمت تاسیس صندوق قرض الحسنه در ایران و نقش تاثیرگذار آن در زندگی بسیاری از خانواده ها، افزایش تعداد اعضای صندوق های قرض الحسنه و گستردگی سازوکارهای آن به مرور زمان دور از انتظار نخواهد بود که به تبع آن مدیریت صندوق قرض الحسنه با پیچیدگی ها و گاهی مشکلاتی همراه خواهد بود؛ مثالا بهم ریختگی حساب ها، عدم وجود گزارش های شفاف، دفترچه های کاغذی و مشکلات مربوط به آن ها، ایجاد اختلاف نظر میان اعضای صندوق قرض‌ الحسنه و...

راه حل مشکلات صندوق های قرض الحسنه خانوادگی یا فامیلی چیست؟

نوشتن حساب و کتاب ها روی کاغذ یا استفاده از اکسل شاید در ابتدا مناسب ترین و بهترین روش برای مدیریت صندوق قرض الحسنه شما باشد. اما همه روش ها به مرور زمان و با افزایش تعداد حساب ها با مشکلاتی همراه خواهند شد. راه حل این مشکلات و حتی پیشگیری از آن ها چیست؟

با بررسی صندوق های قرض الحسنه موجود، متوجه خواهید شد که رمز فعالیت طولانی مدت آن ها علاوه بر مدارا و همبستگی میان اعضا، استفاده از روشی کارآمد جهت مدیریت صندوق قرض الحسنه می باشد. بعد از اکسل که تا مدت ها مدرن ترین روش مدیریت صندوق ها به حساب می آمد، استفاده از نرم افزارهای تخصصی جدیدترین و البته با اختلاف بهترین روش در مدیریت صندوق ها است. 

استفاده از نرم افزار صندوق قرض الحسنه چه مزایایی دارد؟

با وجود دسترسی آسان همه اقشار جامعه به اینترنت و در اختیار داشتن تلفن هوشمند، استفاده از انواع نرم افزارها و برنامه های کاربردی در میان مردم فراگیر شده است. یکی از این نرم افزارها که محبوبیت زیادی در میان مدیران صندوق ها دارد، نرم افزار صندوق قرض الحسنه می باشد. برخی از مزایای استفاده از این نرم افزار را به اختصار بیان می کنیم:

 • سیستمی شدن بسیاری از کارها 
 • سبک تر شدن وظایف مدیر صندوق و گذاشتن آن ها بر دوش نرم افزار
 • حذف دفترچه های کاغذی
 • روشن بودن حساب و کتاب ها 
 • افزایش سرعت و دقت در انجام امور صندوق 
 • امکان دریافت گزارشات مختلف 

با آگاهی از برخی ویژگی های نرم افزار صندوق قرض الحسنه شاید این سوال برای شما پیش آید که با وجود نرم افزارهای مختلف، چگونه نرم افزار مناسب خود را انتخاب نماییم؟

با بررسی روند پیشرفت تکنولوژی مشخص می شود که این توسعه به نفع نرم افزارهای تحت وب پیش می رود. بنابراین بهتر است انتخابتان به گونه ای باشد که محدودیت و دشواری های معمول نرم افزارهای ویندوزی را نداشته باشد و با پیشرفت روز همگام باشد. نرم افزارهای تحت وب در حال حاضر پرطرفدارترین نوع نرم افزار در دنیا هستند. آنچه ما به شما پیشنهاد می کنیم استفاده از نرم افزار صندوق قرض الحسنه تحت وب گندم می باشد. 

نرم افزار صندوق قرض الحسنه گندم چه ویژگی هایی دارد؟

مهمترین ویژگی نرم افزار صندوق قرض الحسنه گندم، تحت وب بودن آن است که به واسطه ی این ویژگی محبوبیت زیادی در میان کاربران خود دارد.

برخی از ویژگی های نرم افزار صندوق قرض الحسنه گندم به شرح زیر می باشد:

 1. 100 درصد تحت وب بودن نرم افزار
 2. در دسترس بودن نرم افزار بدون محدودیت زمانی و مکانی
 3. امکان ورود اعضا به نرم افزار و بررسی حساب ها
 4. امکان پرداخت اقساط به صورت آنلاین و یا ثبت پرداخت های آفلاین در نرم افزار توسط صاحب حساب
 5. امکان مدیریت تمام حساب های اعضای خانواده با انتخاب سرگروه
 6. ثبت نام اعضای جدید توسط متقاضی و بدون نیاز به فرم های کاغذی 
 7. امکان تعریف چند مدیر و همچنین اپراتور برای کمک به مدیر
 8. امکان دریافت انواع گزارشات 
 9. ارسال پیامک های اطلاع رسانی به اعضا

می توانید از طریق راه های ارتباطی معرفی شده در سایت نرم افزار صندوق قرض الحسنه گندم سوالات خود را مطرح نمایید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی