ب ام و دست دوم چی بخریم؟

ب ام و دست دوم چی بخریم؟

ب ام و دست دوم چی بخریم؟

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

ماشین‌های لوکس به دلایلی از جمله هزینه تولید بالا، تقاضای نسبتا پایین و خریداران محتاط و سخت گیر، از افت قیمت بیشتری در بازار خودرو برخوردارند و از این نظر برای آنهایی که رویای رانندگی با خودرویی لوکس را دارند ایده‌آل‌اند. شاید اگر بودجه‌ای بالای ۱۵۰ میلیون تومان داشته باشید ترجیح بدهید سراغ خودروهای شاسی‌بلند چینی موجود در بازار بروید ولی اگر دلتان بخواهد خودرویی اصیل و باکیفیت سوار شوید، بد نباشد به خرید BMW دست دوم هم فکر کنید، اگرچه که برای خیلی‌ها، خریدش یک رویا به حساب می‌آید.

خرید خودروی دست دوم ریسک‌های خاص خودش را دارد، چون علاوه بر بودجه‌ای که برای خریدش در نظر می‌گیرید، باید خرج تعمیرات و لوازم جانبی‌اش را هم مدنظر داشته باشید. البته به دلیل واردات بالای خودروهای لوکس، مشکلی از نظر لوازم جانبی وجود ندارد، هرچند قیمت بالای لوازم جانبی این خودروها را هم باید به جان خرید.

با در نظر گرفتن این نکته‌ها اگر می‌خواهید سراغ خرید BMWکارکرده بروید، باید بدانید سری۵  و ۶ با ظاهر جذابشان هنوز هم اولین انتخاب ب‌ام‌و بازان میان خودروهای دست دوم است، یعنی اتاق‌های E60 و F10.

بی ام و سری پنج از نسل پنجم، در بازار خودروی ایران تنوع مناسبی دارد و می‌توان آنها را با کدهای ۵۲۰i، ۵۲۵i، ۵۳۰i و ۵۴۰i پیدا کرد.

نسل پنجم سری ۵ تنها در بخش بیرونی دارای نوآوری نیست بلکه در نمای داخلی نیز این خودرو طراحی بسیار مدرن و کارآمدی دارد. راننده ضمن اینکه دید بسیار خوبی در تمامی جهات دارد، از دسترسی خوبی نیز به امکانات و تجهیزات خودرو برخوردار است. سری ۵ اتاق F10 را باید یک خودروی کامل دانست، به طوری که به سختی می‌توان از آن ایراد گرفت، اگرچه از هزینه‌های نگهداری‌اش هم نباید غافل شد.

این خودرو در تمامی تست‌های تصادف، امتیاز خوبی گرفته است و حتی در آزمون شبیه‌ساز برخورد با ستون در سرعت ۶۵ کیلومتر بر ساعت که یکی از سخت‌ترین تست‌های تصادف محسوب می‌‎‌شود، امتیاز بالایی دریافت کرده است.

در زیر نگاهی کرده‌ایم به دو مدل از سری ۵ و مقایسه آنها از نظر فنی.

مدل       بی ام و ۵۲۸i                                                            بی ام و ۵۲۵i

پیشرانه: چهار سیلندر خطی توربو                                          شش سیلندر خطی تنفس طبیعی

حجم موتور: ۱۹۹۷ سی سی                                                         ۲۴۹۴ سی سی

حداکثر قدرت: ۲۴۵ اسب بخار در ۵ هزار دور بر دقیقه               ۱۸۹ اسب بخار در ۶ هزار دور بر دقیقه

حداکثر گشتاور: ۳۵۰ نیوتون متر در ۱۲۵۰ دور بر دقیقه               ۲۴۵ نیوتون متر در ۳۵۰۰ دور بر دقیقه

شتاب رسمی:        ۶.۳ ثانیه                                                             ۷.۹ ثانیه

مصرف سوخت ترکیبی: ۶.۶ لیتر در هر صد کیلومتر                             ۷.۹ لیتر در هر صد کیلومتر

وزن: ۱۶۱۰ کیلوگرم                                                                      ۱۴۹۰ کیلوگرم

قیمت خرید BMW دست دوم در سری ۵ متفاوت است. در سایت دیوار ۵۳۰i BMW مدل ۲۰۰۹، ۵۰۰ میلیون آگهی شده است و  اگر قصد خرید  BMWکارکرده در مدل ۵۲۸i را داشته باشید باید برای مدل ۲۰۱۴ نزدیک به ۷۵۰ میلیون هزینه کنید.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل