فروشگاه‌های بزرگ ایران در بلک فرایدی

فروشگاه‌های بزرگ ایران در بلک فرایدی

فروشگاه‌های بزرگ ایران در بلک فرایدی

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

جمعه سیاه، بزرگترین رویداد در جهان است که در بازارهای مختلف در کشورهای مختلف با بهترین تخفیف‌ها در آخرین جمعه ماه نوامبر انجام می‌شود.امسال بلک فرایدی در ایران برابر با دوم آذر در فروشگاه‌های آنلاین برگزارخواهد شد.

بلک فرایدی یا جمعه سیاه در آغاز تنها در آمریکا شناخته شده بود اما در طول چند سال در تمام جهان به شهرت رسید به گونه‌ای که در نظرسنجی که توسط تیم تحلیلگرانBlack-Friday Global انجام شد در ایران ۴۴ درصد پاسخ‌دهندگان اعلام کردند که با بلک فرایدی آشنا هستند.

این رویداد، نه تنها برای فروشندگان، بلکه برای اقتصاد هر کشور و حتی اقتصاد جهانی و از طرفی هم برای خریداران بسیار با ارزش است. این رویداد هر ساله در ماه نوامبر برابر با آذرماه برگزار می‌شود.

به Black-Friday بدون دلیل پدیده نمی‌گویند. با توجه به اطلاعات بزرگترین سیستم جستجویی یعنی گوگل، در طول ۵ سال گذشته علاقه کاربران اینترنت به این رویداد بیش از دو برابر افزایش یافته است. هر سال تقریبا در همه کشورها، تخفیف‌های جنون آمیز منجر به رکورد دیگری از گردش کالا و سود می‌شود. به جز در کشورهای نیمکره غربی، که در آنجا ورود روندهای صادره از ایالات متحده پیش از اروپا است، افزایش معقول علاقه به پیشنهادهای ویژه برای بلک فرایدی وجود دارد

بلک فرایدی

بلک فرایدی در فروشگاه‌های ایران از سال ۲۰۱۶ با نام حراجمعه ظهور کرد و در طول چند سال به حراجی جذاب در ایران تبدیل شد. در نظرسنجی که انجام شده، ۳۲ درصد ایرانیان در فروش بلک فرایدی شرکت می‌کنند که این میزان هر ساله ۱۳ صدر رشد داشته است و از این میان ۱۹ درصد خریداران، برای بلک فرایدی به مراکز خرید سنتی مراجعه می‌کنند و جالب این است که مطابق آمار ۴۵ درصد از خریداران در جستجوی پیشنهادهای سودآور در اینترنت هستند.

شایان ذکر است که ۳۶درصد از خریداران بلک فرایدی فقط از یک کانال فروش برای خرید خود استفاده نمی‌کنند بلکه سعی می‌کنند هم از فروشگاه‌های آنلاین و هم فروشگاه‌های آفلاین برای خرید بلک فرایدی استفاده کنند.

فروش بلک فرایدی هر ساله رقم بالایی از فروش را برای کشورها ثبت می‌کند. در ۵۵ کشور مورد تحلیل، تعداد معاملات اینترنتی در طول بلک فرایدی به طور قابل توجهی نسبت به روزهای معمول افزایش نشان می‌دهد. به طور مثال کاربرانی یونانی در دوره بلک فرایدی ۲۶۰۰ درصد و کاربران آفریقای جنوبی به میزان ۲۵۷۱ درصد بیشتر از زمان عادی در بلک فرایدی خرید انجام می‌دهند.

بلک فرایدی

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان داده که در جمعه سیاه، بیشترین مقدار پول را ساکنان آمریکای شمالی و اروپا هزینه می‌کنند و مقدار نسبتا کمی نیز بین ساکنان کشورهای آسیایی مانند پاکستان، مالزی و فیلیپین هزینه می‌شود.

بیشترین خریدها در بلک فرایدی به ترتیب مختص به لباس، لوازم الکترونیکی، کفش، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی، هدایا، محصولات کودکان، کتاب، لوازم ورزشی و لباس زیر است.

جمعه سیاه با تخفیف‌های قابل توجهش که به ۸۰-۹۰% می‌رسد، معروف است و اگرچه مقدار کالاهای با تخفیف ۹۰% بسیار محدود است، شرکت کنندگان حراج جمعه سیاه می توانند تخفیفات بسیاری خوبی دریافت کنند.

طبق آمار  بلک فرایدی در سال۲۰۱۷، بیشترین سود از جمعه سیاه را آمریکایی‌ها، کانادایی‌ها و اوکراینی‌ها برده‌اند. در این کشورها میانگین تخفیف‌ها در فروشگاه‌های اینترنتی در آخرین جمعه ماه نوامبر ۶۶-۶۸% بود. تخفیف‌های کوچکتر نیز برای کشورهای روسیه (۵۸ %)، برزیل (۵۷ %) و ترکیه (۵۶ %) وجود داشته است و این در حالی است که میانگین تخفیف برای کل دنیا ۵۵ % بود.

در فروشگاه‌های اینترنتی ایران میانگین تخفیفات تنها ۴۱% بوده است که با توجه به هزینه‌های پیش‌بینی شده ساکنان ایران در جمعه سیاه ۲۰۱۸، می‌تواند حدود ۱۷۵۰۰۰۰ ریال صرفه جویی به ارمغان آورد.

بلک فرایدی ۲۰۱۸ در ایران

خرید بلیط هواپیما

امسال فروشگاه‌های بزرگ در ایران همچون سال‌های گذشته در این رویداد شرکت خواهند کرد که از جمله این فروشگاه‌ها می‌توان به دیجی کالا، بامیلو، ایسام اشاره کرد.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص بلک فرایدی می‌توانند به Black Firday Global  مراجعه کنند تا تمامی اطلاعات مربوط به جمعه سیاه در ایران و در سراسر جهان را پیدا کنند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل