ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ربات تسلا
کیان

ایلان ماسک: سال 2025 چندهزار ربات انسان‌نما اپتیموس در تسلا کار خواهند کرد [تماشا کنید]

ماسک همچنین شب گذشته ویدیویی از اپتیموس به نمایش گذاشت که ربات تسلا را در هنگام کار در کارخانه نشان می‌دهد.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ | ۱۲:۰۰

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، شب گذشته در جریان جلسه سالانه سهام‌داران این شرکت ویدیو جدیدی از ربات انسان‌نما «اپتیموس» (Optimus) به نمایش گذاشت. او هنگام نمایش این ویدیو ادعا کرد سال 2025، هزاران ربات انسان‌نما در تسلا کار خواهند کرد.

در ویدیو نمایش داده‌شده از اپتیموس، ربات تسلا با سرعتی ثابت قدم‌ می‌زند. علاوه‌براین، در کارخانه تسلا می‌تواند کارهای مشخصی را مستقل انجام دهد؛ مانند قرار‌دادن باتری‌ها در جعبه‌هایشان.

توضیحات ماسک درباره ربات انسان‌نما تسلا

ماسک به حاضرین این جلسه گفت:

«ما در مدت کوتاهی به پیشرفت زیادی با Optimus دست یافته‌ایم و آن را از کسی که وانمود می‌کند رباتی است که با کت‌و‌شلوار می‌رقصد، تبدیل به رباتی کرده‌ایم که اکنون می‌تواند کارهای مفیدی را در کارخانه انجام بدهد.»

در ادامه گفت درحال‌حاضر دو ربات Optimus در کارخانه تسلا در «فرمونت، کالیفرنیا» کار می‌کنند. همان‌طور که در ویدیو بالا دیده می‌شود، آن‌ها وظیفه قراردادن باتری‌ها در جعبه را برعهده دارند. همچنین در دفاتر «پالو آلتو، کالیفرنیا» تسلا نیز ظاهراً چند ربات مشغول به کارند.

علاوه‌براین، ماسک گفت «بازنگری سخت‌افزاری بزرگ» برای اپتیموس وجود خواهد داشت که تا پایان سال جاری یا اوایل سال آینده، تکمیل می‌شود. پس‌از آن تولید محدود ربات‌هایی که می‌توانند در کارخانه‌ها کار کنند، آغاز می‌شود. آن زمان آزمایش‌های بیشتری انجام خواهد شد.

او حتی پیش‌بینی کرد سال آینده میلادی، تسلا «بیش از هزار، شاید چندهزار» ربات اپتیموس خواهد داشت که در کارخانه‌های غول تولیدکننده خودروی برقی کار می‌کنند.

در جریان همین جلسه، سرانجام بسته پاداش 56 میلیارد دلاری ایلان ماسک پس از سال‌ها انتشار شایعات و گزارش‌های مختلف تأیید شد. این بزرگ‌ترین بسته پاداش مدیرعامل در تاریخ است و البته با وجود این تأیید، هنوز تضمینی برای دریافت آن وجود ندارد؛ چراکه هنوز باید قاضی حوزه دلاور که این بسته را لغو کرد، حکم نهایی خودش را صادر کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی