ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ربات‌های تسلا
کیان

ایلان ماسک آزمایشگاه ربات‌های اپتیموس تسلا را به سریال وست‌ورلد تشبیه کرد

البته این تشبیه شاید چندان مناسب نبوده باشد، چون در این سریال ربات‌ها انسان‌ها را می‌کشند!

آزاد کبیری
نوشته شده توسط آزاد کبیری | ۹ بهمن ۱۴۰۲ | ۲۱:۰۰

«ایلان ماسک» به سرمایه‌گذاران تسلا گفته است که آزمایشگاه ربات‌های انسان‌نمای اپتیموس، چیزی شبیه به سریال وست‌ورلد (Westworld) شبکه HBO است. مدیرعامل تسلا احتمال می‌دهد که برخی از ربات‌های اپتیموس در سال 2025 تحویل داده شوند. مدتی پیش نیز ماسک ویدیویی منتشر کرد که در آن ربات انسان‌نمای اپتیموس ظاهراً لباسی را تا می‌کرد.

براساس گزارش اینسایدر، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا چند روز پیش از سرمایه‌گذاران دعوت کرد که از آزمایشگاه ربات اپتیموس که شبیه به سریال وست‌ورلد است، بازدید کنند. «درو باگلینو»، مدیر اجرایی تسلا نیز درباره این اظهارات ماسک گفته است که وست‌ورلد تشبیه خوبی نبوده چون در این سریال ربات‌ها، انسان‌ها را می‌کشند.

ربات‌های انسان‌نمای اپتیموس

جزئیات کمی درباره آزمایشگاه اپتیموس وجود دارد و صرفاً چند ویدیو از محیط آزمایشگاه و این ربات‌ها به بیرون درز پیدا کرده است. تسلا سال گذشته بیش از 50 نفر را در بخش رباتیک استخدام کرد و ماسک به سرمایه‌گذاران گفته بود که به احتمال فراوان در سال آینده میلادی برخی از ربات‌های تسلا را تحویل می‌دهد.

او البته گفته است که در چنین حوره ناشناخته‌ای، بدیهی است که پیش‌بینی دقیق غیرممکن باشد و صرفاً می‌توان هر چند ماه یک‌بار پیشرفت‌های اپتیموس را با مردم به اشتراک گذاشت. ایلان ماسک اخیراً نیز به مهندسان تسلا گفته که برای ساخت خودروی برقی جدید این شرکت، احتمالاً مجبور باشند در کارخانه بخوابند.

سرمایه‌گذاران به دنبال تماس ایلان ماسک و بازدید از این آزمایشگاه، احتمالاً امیدوار به انتشار اخبار خوبی از تسلا باشند؛ زیرا سهام این شرکت در سال 2024 حدود 26 درصد کاهش یافته است؛ البته سهام این شرکت در پنج سال گذشته همچنان رشدی 780 درصدی داشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی