ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شبکه های اجتماعی

چگونه در تلگرام متوجه شویم که بلاک شده‌ایم؟

در این مطلب به شما آموزش می‌دهیم که از کجا بفهمید در تلگرام بلاک شده‌اید.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ | ۲۱:۰۰

در تلگرام احتمال زیادی وجود دارد که توسط کاربران دیگر یا اعضای گروه‌های دیگر بلاک شوید. در این شرایط و زمانی که کسی شما را بلاک می‌کند، تلگرام هیچ نوتیفیکیشنی ارسال نمی‌کند، بنابراین با توجه به شواهدی که وجود دارد، خودتان باید متوجه این موضوع شوید. به‌همین منظور، در ادامه به شما آموزش می‌دهیم که از کجا بفهمیم در تلگرام بلاک شدیم.

وضعیت آنلاین حساب را بررسی کنید

شناخته‌شده‌ترین نشانه برای اطلاع از بلاک‌شدن توسط دیگران، وضعیت آنلاین‌بودن آن‌هاست. اگر حساب آن‌ها به‌عنوان آنلاین تشخیص داده می‌شود یا از مدت زمان مشخصی آنلاین نشده‌اند، هیچ نگرانی وجود ندارد. اما اگر وضعیت به‌صورت last seen a long time ago نمایش داده می‌شود، احتمال زیادی وجود دارد که بلاک شده باشید.

البته باید به این نکته اشاره کرد که اگر حسابی برای مدت زیادی تلگرام را چک نکرده باشد نیز ممکن است این وضعیت برای آن نمایش داده شود.

بررسی تصویر پروفایل

یکی دیگر از نشانه‌هایی که ممکن است به بلاک‌شدن شما اشاره داشته باشد، این است که نتوانید عکس پروفایل حساب مدنظر را ببینید. البته در این شرایط نیز کاربر ممکن است تصویر پروفایل خود را حذف کرده باشد یا نمایش آن برای شما را غیرفعال کرده باشد.

وضعیت ارسال پیام را بررسی کنید

مانند دیگر پیام‌رسان‌ها، تلگرام نیز چند تیک کوچک در کنار پیام‌ها می‌دهد. این تیک‌ها نشان می‌دهد که فرد مقابل پیام را دریافت کرده است یا خیر. درواقع اگر دو تیک وجود داشته باشد، به این معنی است که شخص پیام شما را خوانده است.

اگر متوجه شدید که برای مدت‌طولانی فقط یک تیک در کنار پیام‌های شما نشان داده می‌شود، می‌تواند به معنای بلاک‌شدن باشد.

فهمیدن بلاک شدن در تلگرام با تماس صوتی

اگر شخصی شما را در تلگرام بلاک باشد، هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید با او تماس صوتی یا تصویری برقرار کنید. در واقع به محض اینکه بخواهید با آن‌ها تماس بگیرید، تلگرام پیام Failed to connect را به شما نمایش می‌دهد.

البته اگر هنگام تماس با مخاطبین دیگر تلگرام متوجه همین پیام شدید، ممکن است با مشکل اتصال اینترنت نیز روبه‌رو شده باشید.

سعی کنید آن‌ها را به یک گروه اضافه کنید

آخرین راه‌حل به اضافه‌کردن حساب‌های مشکوک به یک گروه مربوط می‌شود. اگر با روش‌های بالا همچنان متوجه بلاک‌شدن خود نشده‌اید، بهتر است حساب موردنظر را به یک گروه دعوت کنید، اگر پیغام تصویر بالا برای شما نمایش داده شود، احتمال زیادی وجود دارد که بلاک شده باشید.

جمع‌بندی

همان‌طور که گفتیم، هیچ راه قطعی و بدون خطایی وجود ندارد که بلاک‌شدن شما توسط دیگران در تلگرام را اثبات کند. بااین‌حال اگر حتی چند مورد از رویکردهای بالا برای شما وجود دارد، به احتمال زیاد بلاک شده‌اید.

از کجا بفهمیم در تلگرام بلاک شدیم؟

روش‌های زیادی برای متوجه‌شدن بلاک‌شدن توسط دیگران در تلگرام وجود دارد، مانند بررسی وضعیت آنلاین بودن و تصویر پروفایل حساب.

نمایش last seen a long time ago در وضعیت آنلاین‌بودن به چه معناست؟

اگر در وضعیت حسابی برای شما last seen a long time ago نمایش داده می‌شود، احتمال زیادی وجود دارد که بلاک شده باشید.

آیا می‌توان از بلاک خارج شد؟

درحال‌حاضر هیچ روش مطمئنی برای خارج‌شدن از بلاک وجود ندارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی