ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شبکه های اجتماعی

چگونه حساب لاک‌شده خود در ایکس را بازیابی کنیم؟

حساب ایکس (توییتر سابق) شما ممکن است به دلایلی لاک شود. در این مطلب، نحوه برطرف کردن این مشکل را توضیح داده‌ایم.

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۶ خرداد ۱۴۰۳ | ۲۱:۰۰

در این مطلب به آموزش این موضوع پرداخته‌ایم که چگونه می‌توان از لاک شدن اکانت ایکس جلوگیری کرد و همچنین راه‌هایی برای بازیابی حساب قفل، محدود یا معلق‌شده به شما ارائه کرده‌ایم. دلایل مختلفی برای لاک شدن اکانت ایکس (توییتر سابق) وجود دارد، گاهی اوقات ممکن است رفتارهای مشکوک به آن ختم شود و در مواردی دیگر، ممکن است حساب شما برای محافظت در برابر هک یا حمله سایبری بالقوه قفل شود.

انواع محدودیت‌های ایکس

شبکه اجتماعی ایکس طیف وسیعی از راه‌ها را برای محدود کردن دسترسی به حساب‌های کاربری دارد که هرکدام از آن‌ها در سطوح مختلفی باعث محدودیت می‌شوند. در ادامه به رایج‌ترین محدودیت‌هایی که ممکن است در ایکس تجربه کنید و دلایل آن‌ها می‌پردازیم.

حساب ایکس لاک شده: وقتی یک حساب قفل یا لاک می‌شود، ایکس درواقع به‌دلیل رفتارهای مشکوک یا نگرانی‌های امنیتی شما را از دسترسی به حساب خود در تمام دستگاه‌ها منع می‌کند. تلاش‌های مکرر برای ورود به سیستم با رمز عبور نادرست، اتصال سرویس‌های شخص ثالث متعدد به حساب خود، یا فعالیت بالاتر از حد معمول ازجمله دلایلی است که می‌تواند به لاک شدن حساب شما منجر شود.

حساب ایکس محدود شده (Limited): اگر قوانین ایکس (توییتر سابق) را نقض کنید یا بیش‌ازحد فعال باشید، این پلتفرم ممکن است محدودیت‌هایی را برای حساب شما اعمال کند که از توییت کردن، بازتوییت کردن و لایک‌کردن توسط شما جلوگیری می‌کند. پست‌های منتشر‌شده توسط یک حساب محدودشده نیز در نتایج جستجو نمایش داده نمی‌شوند و در این مدت فقط برای دنبال‌کنندگان فعلی شما قابل مشاهده خواهند بود.

حساب ایکس محدود (Restricted): برای توصیف حساب‌های محدودشده ایکس از «Restricted» نیز استفاده می‌شود، اما هیچ تفاوت واقعی بین این دو وجود ندارد.

حساب معلق ایکس: این محدودیت به‌معنای ممنوعیت کامل در ایکس است. گاهی اوقات یک تعلیق به‌طور موقت انجام می‌شود و قابل تجدید نظر است، اما معمولاً کاربران با ممنوعیت دائمی نیز مواجه می‌شوند. حساب‌های ایکس معمولاً به‌دلیل اسپم، انتشار اخبار جعلی، غیرواقعی‌بودن، جعل هویت، آزار و اذیت، هک شدن و نقض قوانین ایکس به‌حالت تعلیق درمی‌آیند.

حل مشکل لاک شدن اکانت ایکس

اگر حساب شما در ایکس لاک شده باشد، معمولاً هنگام تلاش برای ورود به سیستم با پیغامی مواجه خواهید شد که دلیل قفل‌شدن حساب شما و اینکه چگونه می‌توانید مشکل آن را برطرف کنید را توضیح می‌دهد.

نکته: تا زمانی که لاک شدن اکانت ایکس خود را برطرف نکرده باشید، نمی‌توانید وارد حساب خود شوید.

تغییر رمز عبور از طریق لینک ارسالی به ایمیل

اگر حساب شما لاک شده است، اولین مرحله برای دسترسی مجدد به آن، تغییر رمز عبور است. ایکس زمان لاک‌شدن حساب‌ها، یک ایمیل حاوی لینکی برای تغییر رمز عبور به شما ارسال می‌کند. با کلیک روی این لینک و انجام دستورالعمل‌های مربوط به آن، می‌توانید رمز عبور خود را تغییر دهید.

بنابراین برای شروع روند بازکردن قفل حساب خود، ابتدا باید صندوق ورودی ایمیل ثبت‌شده خود را بررسی کنید. ایمیل ایکس شامل جزئیات مهمی در مورد نحوه بازگشت به حساب خود با تنظیم مجدد رمز عبور است. هنگام تغییر رمز عبور، باید دقت کنید که یک پسورد منحصر‌به‌فرد و غیرقابل‌تشخیص انتخاب کنید. پس‌ازآن، می‌توانید با کمک رمز عبور جدید، وارد حساب خود شوید.

واردکردن پین ارسال‌شده به شماره همراه

در برخی موارد، ایکس ممکن است با ارسال یک پین از طریق پیامک به شماره تلفن ثبت‌شده شما، به تأیید بیشتری نیاز داشته باشد. شما باید این پین را ظرف 15 دقیقه پس از دریافت آن، در وب‌سایت یا برنامه ایکس به عنوان بخشی از فرآیند باز کردن قفل حساب خود وارد کنید.

در برخی موارد فقط انجام یکی از موارد بالا کافیست، اما ممکن است که نیاز به انجام هر دو مرحله را داشته باشید.

جلوگیری از لاک شدن اکانت ایکس

برای جلوگیری از لاک شدن حساب ایکس خود، بسیار مهم است که با قوانین و سیاست‌های این شبکه اجتماعی آشنا شوید. هرچند استفاده متعدد از رمزعبور نادرست برای واردشدن به ایکس یکی از مهم‌ترین دلایل لاک‌شدن حساب شما محسوب می‌شود، اما برخی از دلایل دیگری که باعث مسدودشدن حساب شما می‌شوند عبارتند از:

  • اسپم‌کردن: ارسال محتواهای تکراری یا انجام رفتارهای تهاجمی مانند فالوو/آنفالووکردن متعدد در یک بازه زمانی کوتاه را می‌توان از جمله فعالیت‌های اسپم‌گونه ایکس در نظر گرفت.
  • رفتار نفرت انگیز: ترویج خشونت علیه افراد براساس نژاد، قومیت، منشأ ملی و گرایش جنسی آن در این پلتفرم اکیداً ممنوع است و می‌تواند باعث مسدودشدن حساب شما شود.
  • حساب های هکشده: اگر نشانه‌هایی وجود داشته باشد که نشان می‌دهد دسترسی غیرمجاز به یک حساب اتفاق افتاده است، حساب مذکور ممکن است به‌طور موقت تعلیق شود.
  • نقض کپی‌رایت: توییت‌کردن یا به‌اشتراک‌گذاری بدون اجازه محتوای دارای حق چاپ نیز می‌تواند منجر به محدودیت یا تعلیق حساب شما شود.

با درک دلایل قفل شدن حساب خود، می‌توانید در آینده از انجام فعالیت‌هایی که منجر به آن می‌شود خودداری کنید.

برای جلوگیری از لاک شدن حساب خود نیز توصیه می‌شود که موارد زیر را رعایت کنید:

  • افزودن شماره تلفن همراه: بهتر است یک شماره تلفن به حساب ایکس خود اضافه کنید. این امر به اثبات اینکه شما یک شخص واقعی هستید کمک می‌کند و همچنین برای فعال‌سازی مجدد حساب خود به آن نیاز دارید.
  • اطلاعات حساب خود را تکمیل کنید: یک تصویر پروفایل مناسب برای اکانت ایکس خود انتخاب کنید و اطلاعات خود را با جزئیات واقعی پر کنید. همچنین بهتر است یک لینک به وب‌سایت شخصی یا حرفه‌ای خود وجود داشته باشد. تمام این گزینه‌ها خطر گزارش حساب شما توسط دیگران را کاهش می‌دهد.
  • برای فعالیت‌های خود محدودیت تعیین کنید: بهتر است در روز، بیش از 400 حساب را دنبال نکنید، بیش از 2400 پست ارسال نکنید یا بیش از 1000 پیام برای دیگران نفرستید. توجه داشته باشید که این اعداد برای کل روز هستند و شما باید روی محدودیت‌های ساعتی نیز تمرکز کنید، مانند دنبال کردن 16 حساب کاربری، توییت کردن 100 پست و نوشتن 41 پیام در ساعت.
  • از ابزارهایی که دیگران را به‌طور خودکار دنبال می‌کنند، استفاده نکنید.

پاک‌کردن حساب لاک شده ایکس

متأسفانه، حذف یک حساب ایکس تعلیق، قفل یا محدودشده، غیرممکن است. تنها راه برای حذف حساب لاک‌شده ایکس خود این است که ابتدا مشکل آن را برطرف کنید و سپس با روش‌های معمول نسبت به غیرفعال‌سازی حساب خود اقدام کنید.

جمع‌بندی

همان‌طور که گفتیم، ایکس ممکن است به‌دلایل متفاوتی حساب شما را لاک یا مسدود کند. بنابراین بهتر است راه‌های جلوگیری از لاک شدن اکانت ایکس خود را یاد داشته باشید و همچنین در صورتی که حساب شما مسدود شده است، بتوانید مجدداً دسترسی به آن را پیدا کنید.

در این مطلب تلاش کردیم تا علاوه بر توضیح سؤال، «لاک شدن اکانت ایکس یعنی چه؟»، راه‌هایی را برای بازگردانی دوباره حساب خود آموزش دهیم.

سؤالات متداول

لاک شدن اکانت ایکس یعنی چه؟

زمانی که حساب ایکس شما لاک می‌شود، به‌طور موقت نمی‌توانید از آن استفاده کنید و باید با انجام اقداماتی، کنترل آن را دوباره در دست بگیرید.

چه عواملی باعث لاک شدن حساب ایکس می‌شوند؟

استفاده از رمز عبور نادرست برای واردشدن به ایکس، یکی از مهم‌ترین دلایلی است که منجر به لاک شدن حساب شما خواهد شد.

آیا امکان بازپس‌گیری حساب لاک شده ایکس وجود دارد؟

بله، از طریق پیغام ارسال‌شده به ایمیل خود، می‌توانید نسبت به تغییر رمز عبور اقدام کنید که مهم‌ترین امر در برطرف کردن مشکل لاک‌شدن حساب شماست.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی