ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

مقایسه بهترین نئوبانک‌های دریافت وام آنلاین

نئوبانک‌ها بدون نیاز به وثیقه یا ضامن و تنها با اعتبارسنجی، تا سقف معینی به مشتریان خود وام می‌دهند.

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۲ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۷:۱۵

دریافت وام تا اواخر دهه نود معمولاً پروسه طاقت فرسایی بود، اما در قرن جدید بدون حتی نیاز به خروج از منزل یا ضامن و وثیقه می‌توانید تسهیلات دریافت کنید. پلتفرم‌ها و نئوبانک‌هایی در راستای ارائه وام آنلاین فعالیت می‌کنند که در ادامه با شرایط و ویژگی‌های آنان برای اعطای وام اینترنتی آشنا می‌شویم.

پیش از این در دیجیاتو با بهترین پلتفرم‌های خرید اقساطی کالا آشنا شدیم؛ پلتفرم‌هایی که معمولاً محدودیت خرید دارند و تسهیلات دریافتی را باید از فروشگاه‌های آنلاین یا فیزیکی تحت قرارداد با آن‌ها خریداری کنید. در مطلب یادشده، حساب نئوبانک‌ها را از این پلتفرم‌ها جدا کردیم؛ ازهمین‌رو در این مطلب بهترین نئوبانک‌های دریافت وام آنلاین را معرفی خواهیم کرد. بنابراین اگر به‌دنبال گرفتن وام اینترنتی هستید، این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

نئوبانک، بانکی دیجیتالی است که برخلاف بانک‌های سنتی، شعبه فیزیکی ندارد و تمام کارها را می‌توان به‌صورت آنلاین و الکترونیکی انجام داد؛ اعم از درخواست وام اینترنتی.

ویپاد؛ ترابانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد از طریق ویپاد امکان استفاده از خدمات متنوع بانکی – از افتتاح حساب گرفته تا دریافت تسهیلات، سپرده‌گذاری، انتقال وجه هوشمند و … – را به‌صورت کاملاً آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری برای مشتریان خود فراهم کرده است تا دریافت وام انلاین فوری امکان‌پذیر باشد.

ویپاد

افراد بدون نیاز به ضامن، وثیقه، چک و سفته می‌توانند تسهیلات خرد از این ترابانک دریافت کنند. در نئوبانک ویپاد اعطای وام آنلاین بدون ضامن بر مبنای اعتبارسنجی شخص وام‌گیرنده است. اعتبارسنجی به‌معنای سنجش رفتار مالی متقاضی در شبکه مالی کشور است.

اما نحوه دریافت وام آنلاین از ویپاد چگونه است؟ این فرایند تنها در چند دقیقه انجام می‌شود و مشتری با فعال‌سازی حساب پشتوانه، اعتباری را دریافت می‌کند که با استفاده از آن می‌تواند بدون محدودیت، از هر فروشگاه حضوری یا اینترنتی در سراسر کشور خرید کند.

جهت بهره‌مندی از مزایای حساب پشتوانه ابتدا بایستی در ویپاد افتتاح حساب کنید، کارت فیزیکی را دریافت کرده و آن را فعال کنید. سپس در صفحه اصلی برنامه به گزینه «حساب پشتوانه» رفته و اعتبار مد‌نظرتان را انتخاب کنید. در ادامه ده هزار تومان کارمزد برای اعتبارسنجی و همچنین کارمزدی برای خدمات دیجیتال دریافت می‌شود.

درنهایت و پس از انجام اعتبارسنجی، حساب پشتوانه شما فعال می‌شود و اعتبار موردنظر در اختیارتان قرار می‌گیرد.

پس از اعتبارسنجی موفق و فعال‌سازی حساب پشتوانه، مشتری وارد دوره مصرف اعتبار می‌شود. مهلت مصرف اعتبار برای تمامی مبالغ 10 روز است.

دریافت‌کننده تسهیلات، از زمان پایان فرصت مصرف، 20 روز مهلت خواهد داشت (تا روز 31م از زمان دریافت تسهیلات) تا تسویه‌حساب بدهی را به‌صورت «یکجا» انجام دهد یا با انتخاب گزینه «بازپرداخت مرحله‌ای»، امکان بازپرداخت را طی یک الی چهار ماه برای تسهیلات یک تا 10 میلیون تومانی و یک تا 6 ماه برای تسهیلات 15 میلیون تومانی برای وام اعتباری انلاین خود فراهم کند.

در تسویه بدهی وام اینترنتی به‌صورت یکجا، اصل مبلغ بدهی به علاوه 23 درصد سالیانه مبلغ بدهی به عنوان کارمزد بانکی دریافت می‌شود.

در تسویه وام آنلاین بدون ضامن به‌صورت چندمرحله‌ای، بازپرداخت مرحله اول تا یکی‌مانده‌به‌آخر براین‌اساس است که بایستی حداقل یک چهارم از اصل بدهی تسهیلات یک تا 10 میلیون تومانی (یک ششم از تسهیلات 15 میلیون تومانی) به علاوه کارمزد خدمات دیجیتال و 23 درصد سالیانه مبلغ باقیمانده بدهی را به‌عنوان کارمزد بانکی پرداخت کنید. در مرحله آخر نیز تنها حداقل 25 درصد از اصل مبلغ بدهی و 23 درصد سالیانه مبلغ باقیمانده بدهی را باید پرداخت کرد.

کارمزد خدمات دیجیتال برای اعتبارهای وام انلاین فوری یک، دو، سه، چهار، پنج، هفت، ده و پانزده میلیون تومانی به‌ترتیب معادل ۱۵، ۳۰، ۴۵، ۶۰، ۷۵، ۹۱، ۱۰۰ و ۱۵۰ هزار تومان است.

در اولین مرحله درخواست تسهیلات بدون ضامن و وثیقه، امکان دریافت اعتبار یک میلیون تومانی وجود دارد. درصورت دریافت و مصرف این اعتبار و بازپرداخت آن، امکان دریافت اعتبار 2 تا 15 میلیون تومانی به‌صورت خودکار، مبتنی بر رفتار مالی در اپلیکیشن ویپاد شامل سپرده‌گذاری، تراکنش با اپلیکیشن، پرداخت به‌موقع بدهی -تسهیلات دریافتی و… فراهم می‌شود.

 • سقف مبلغ تسهیلات: 15 میلیون تومان
 • بازه اقساط: حداکثر 6 ماه

دریافت وام آنلاین از بلوبانک

بلوبانک نئوبانکی است که می‌توان در آن وام آنلاین خرد گرفت و شرایط بازپرداخت آن را نیز تعیین کرد. دریافت وام بلوبانک راهنمای جداگانه‌ای دارد.

وام آنلاین بانکینو

برای بهره‌مندی از وام بلوبانک ابتدا بایستی در این نئوبانک حساب باز کنید. افتتاح حساب در آن نیز ملزم به نصب اپلیکیشن و احراز هویت است. پس از افتتاح حساب به قسمت «بلوکلاب» بروید و از آنجا وضعیت دریافت وام اعتباری انلاین خود را مشاهده کنید.

مبلغ وام آنلاین بلوبانک بین سه تا ده میلیون تومان است که برای دریافت آن نیازی به وثیقه و ضامن نیست، اما بایستی سه ماه از افتتاح حساب شما گذشته باشد. این شرط نیز به این دلیل است که مبلغ وامی که به شما اختصاص می‌یابد، براساس میانگین حسابتان در سه ماه متوالی است. برای دریافت وام، امتیاز اعتباری شما بررسی و تأیید می‌شود.

میانگین حساب شما باید به مدت سه ماه متوالی، هر ماه حداقل سه میلیون تومان باشد. به‌طور مثال، اگر هر روز سه میلیون تومان یا فقط یک روز از ماه 90 میلیون تومان در حساب خود داشته باشید، میانگین حساب شما سه میلیون تومان خواهد بود.

سود این وام 22 درصد و کارمزد آن 4 درصد است. حداکثر مدت تسویه تسهیلات دریافتی نیز 6 ماه است. اگر کل مبلغ وام را در کمتر از یک ماه تسویه کنید، نیازی به پرداخت سود نیست.

نئوبانک سامان طی همکاری با پلتفرم‌های اقساطی وام اینترنتی، به مصرف‌کنندگان نهایی تا صد میلیون تومان نیز تسهیلات می‌دهد که شرایط مخصوص به خود را دارد و خارج از موضوع این گزارش است.

 • سقف مبلغ تسهیلات: 10 میلیون تومان
 • بازه اقساط وام اینترنتی: حداکثر 6 ماه

وامینو از بانکینو

بانکینو یکی دیگر از نئوبانک‌های شناخته‌شده بوده که متعلق به بانک خاورمیانه است. مشتریان این بانک با استفاده از سرویس وام بانکینو با نام «وامینو» می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان و بدون نیاز به ضامن، چک یا سفته، تا سقف 10 میلیون تومان وام آنلاین دریافت کنند.

وامینو

بانکینو به مشتریان خود تا سقف 10 میلیون تومان وام فوری آنلاین بدون نیاز به ضامن، چک یا سفته ارائه می‌کند که 2 درصد سود سالیانه دارد. برای بهره‌مندی از این تسهیلات بایستی اپلیکیشن بانکینو را نصب و در آن افتتاح حساب کنید.

مشتریان این نئوبانک، یک امتیاز اعتباری دارند که در بخش بالا، سمت چپ اپلیکیشن، قابل مشاهده است. این امتیاز براساس میانگین موجودی حساب شما در ماه‌های گذشته محاسبه شده و به شما تعلق می‌گیرد.

شما به‌ازای هر یک میلیون تومان متوسط موجودی در هر ماه، یک امتیاز اعتباری دریافت خواهید کرد و این امتیازات تا 6 ماه با‌هم جمع خواهند شد. به عنوان مثال، اگر به‌طور متوسط دو میلیون تومان در حساب بانکینو داشته باشید، در ماه اول امتیاز شما دو، ماه دوم امتیاز شما چهار و به‌همین‌ترتیب در ماه ششم امتیاز شما 12 خواهد شد. پس از ماه ششم، موجودی 6 ماه آخر شما مبنای محاسبه امتیاز خواهد بود.

برای دریافت وام ده میلیون تومانی بایستی 100 امتیاز داشته باشید. میزان امتیاز لازم برای دریافت وام یک و پنج میلیون تومانی نیز به‌ترتیب 10 و 50 امتیاز است.

پس از جمع امتیازات کافی و فعال‌شدن یکی از سطوح اعتباری برای شما، گزینه «دریافت» در بخش وام بانکینو یا وامینو برایتان فعال می‌شود. با کلیک روی این گزینه و طی چند مرحله ساده، در کمتر از هفت دقیقه می‌توانید وام آنلاین دریافت کنید.

سررسید تسویه هر تسهیلات دریافتی، پایان همان ماه شمسی است که وام بانکینو را دریافت کرده‌اید. درصورتی‌که شما در زمان سررسید وام بانکینو گرفته‌شده را پرداخت نکنید، مشمول جریمه خواهید شد (6 درصد علاوه بر سود اولیه). در‌صورتی‌که تا 60 روز پس از سررسید همچنان وام خود را پرداخت نکرده باشید، این موضوع به‌عنوان سابقه بدحسابی در بانکینو و در بانک مرکزی ثبت خواهد شد.

 • سقف مبلغ تسهیلات: 10 میلیون تومان
 • بازه اقساط وامینو: 1 ماه

در این مطلب سعی کردیم به مقایسه نئوبانک‌های دریافت وام آنلاین بپردازیم و بهترین پلتفرم‌های دریافت وام آنلاین را به شما معرفی کنیم. نئوبانک‌های دیگری نیز در کشور در حال فعالیت هستند که تا لحظه تنظیم نگارش این مطلب، تسهیلات آنلاین بدون وثیقه و ضامن به مشتریانشان ارائه نمی‌کنند.

سؤالات متداول

دریافت وام آنلاین چقدر زمان می‌برد؟

برخلاف پروسه طولانی دریافت تسهیلات آفلاین، وام آنلاین معمولاً طی کمتر از 10 دقیقه به حساب شما واریز خواهد شد.

تسهیلات آنلاین بر چه اساسی به افراد اختصاص داده می‌شود؟

نئوبانک‌ها بدون دریافت ضامن یا وثیقه و تنها براساس اعتبارسنجی به مشتریان خود وام می‌دهند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • Pooyasaffar66
  Pooyasaffar66 | ۲۵ تیر ۱۴۰۲

  سلام لطفا تسهیلات آنلاین سیبانک (بانک سینا)طرح لیلیوم هم قرار دهید.هم چنین تسهیلات هوشمند فرابانک ملت و آنلاین بانک مهر و بانک رسالت هم قرار دهید با تشکر.

 • Mortezanavid
  Mortezanavid | ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

  اصلا این اشتباه رو نکنید خیلی شرکت چرتی هست بعد از دو ماه واریز وجه کارتم اومد نیومده یک قسط دیگه باید میدادم قبلا هم به پشتیبانی زنگ زدم گفتم که کارتتون نیومده دستم ولی سایت ازم میخواد قسط رو پرداخت کنم همشون گفتن درست میشه در حالی که هم قسطو ازم گرفتن هم جریمه دیر کرد ووووو

 • Eisa_moon
  Eisa_moon | ۲۴ خرداد ۱۴۰۲

  چرا بانک رسالت بینشون نبود پس؟

 • Rezahan
  Rezahan | ۲۳ خرداد ۱۴۰۲

  سود و کارمزد مگه یکی نبودن؟

مطالب پیشنهادی