آخرین مطالب کنسول و بازی

هرچه هنر-صنعت ویدئوگیم مسن‌تر می‌شود و بال‌هایش را روی پیکر رسانه بیشتر می‌گستراند، ابعاد جدی تر و جهان شمول‌تری به خود می‌گیرد. حالا دیگر کمتر کسی به بازی‌ها به چشم یک سرگرمی مختص کودکان و نوجوانان نگاه می‌کند و خیلی از بزرگسالان بازی کردن، انتخاب اولشان برای گذراندن اوقات فراغت است.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: چرا شزم می‌تواند ثور را شکست دهد؟ و چرا نمی‌تواند؟

از هر نظر که نگاه کنیم، شزم منبع قدرت‌های جادویی است که به چیزی مثل خورشید یا پتک متکی نیست. فقط لازم است تا بیلی بتسون فریاد بزند «شزم!« و قدرت ۶ خدای دنیای دی‌سی در دسترس او قرار بگیرند.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: امشب چه فیلمی ببینیم؟

هر آخر هفته احتمالا وقت بیشتری برای تفریح و سرگرمی خواهید داشت و در زمانی که احتمالا در قرنطینه خانگی به سر می‌برید و یا امتحاناتتان تمام شده و اوقات فراغت تابستانی آغاز شده، چه تفریحی سالم‌تر و بهتر از فیلم دیدن؟ اما تصمیم به فیلم دیدن خودش یک بخش ماجراست و جواب پرسش چه فیلمی ببینیم؟ هم مشکل دیگر و اساسی ماجرا؛ مشکلی که سعی کردیم در این مطلب پیشنهاد فیلم، آن را حل کنیم. در این سلسله مطالب می‌خواهیم با توجه به سلیقه سینمایی شما آثاری را برای فیلم بهتر دیدن به شما پیشنهاد دهیم و امیدوار باشیم این راهنما راست کارتان باشد.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: ۶ بازی معرفی نشده که دیوانه‌وار منتظرشان هستیم

همین چند روز پیش The Last of Us Part II منتشر شد و پرونده انتظار یکی دیگر از بزرگترین بازی‌های امسال (تاریخ؟!) هم بسته شد. حالا تا انتهای امسال Cyberpunk 2077 را داریم و چندین بازی بزرگ دیگر که با کنسول‌های نسل جدید سونی و مایکروسافت از راه می‌رسند. اما… هیچوقت برای خیال پردازی دیر نیست و هر وقت بخواهیم می‌توانیم خیال کنیم که اگر ادامه بازی محبوبمان ساخته شود، چگونه خواهد بود و برای معرفی شدنش لحظه شماری کنیم.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: چرا The Last of Us Part 2 بهترین بازی سال نخواهد شد؟

The Last of Us Part 2 برای من در کنار Red Dead Redemption 2 بهترین بازی نسلی که گذشت بود اما نکاتی در مورد این بازی وجود دارد که باعث می‌شود شانس ساخته جدید ناتی داگ برای کسب جایزه بهترین بازی سال از نظر مراسم‌های معتبری مثل The Game Awards کم باشد. نکاتی که در ادامه این مطلب آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: ۱۰ بازی ترسناکی که هیچ کسی را نترساندند

ترساندن به هیچ وجه کار آسانی نیست و تاریخ به ما ثابت کرده بازی‌سازانی که این موضوع را جدی نمی‌گیرند هیچ‌وقت به موفقیت نمی‌رسند. از روزی که بازی‌های ویدیویی متولد شدند، مخاطب این مدیوم شاهد عرضه بازی‌های ترسناک بسیاری بوده. اما واقعا همه آن‌ها ترسناک بودند؟ طبیعتا نه. برای همین در این مقاله به سراغ بازی‌هایی رفتیم که فقط در کلام ترسناک بودند و هیچ وقت نتوانستند وحشت به جان کسی بیندازند. با ویجیاتو همراه باشید.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: درباره فیلم ترسناک اسپایدرمن چه می‌دانید؟

باید بدانیم اسپایدرمن همواره در دستان محکم و باثبات سونی و مارول نبوده است. در دهه هشتاد حقوق ساخت فیلم اسپایدرمن از راجر کورمن (Roger Corman) به کنون فیلمز (Cannon Films) منتقل شد.  کیفیت کمپانی کنون‌فیلمز هم چندان چنگی به دل نمی‌زد و اسپایدرمن با انتقال به این کمپانی از چاله به چاه افتاد.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: بررسی بازی The Last of Us Part 2 - سرانجام هیچکس باقی نماند

The Last of Us Part 2 یکی از متفاوت‌ترین تجربه‌هایی است که شما در قالب یک بازی ویدیویی تجربه خواهید کرد؛ تجربه‌ای که از ندادن چیزی که کاربر می‌خواهد نمی‌ترسد و همین باعث شده بازی کردنش حتی برای کسانی که با ایده داستان مخالف هستند، ضروری باشد. در ادامه بررسی این بازی با ویجیاتو همراه باشید.

در ویجیاتو بخوانید

رشد ۵۴ درصدی حملات سایبری مبتنی بر بازی‌ها و پلتفرم‌های گیمینگ

طبق گزارش جدید «کسپرسکی»، ماه آپریل با ۵۴ درصد اقدامات بیشتر در زمینه حمله سایبری و نفوذ امنیتی در صنعت گیم همراه بوده؛ اتفاقی که پیرو خانه نشینی مردم به خاطر شیوع ویروس کرونا و روی آوردن بیشتر به تجربه بازی‌های ویدیویی رخ داده.همانطور که می‌دانید پاندمی فعلی جهان موجب قرنطینه و خانه نشینی بسیاری... ادامه مطلب

ویجیاتو: تحلیل شخصیت مرد آهنی – قدرت در پس یک نقاب فلزی!

شخصیت‌های کمیک مارول، همگی به خودی خود یک اثر هنری هستند که در عین تخیلی بودن، مخاطب آن‌ها را ملموس و واضح حس می‌کند. دنیای سینمایی مارول، در به تصویر کشیدن این شخصیت‌ها و دادن رنگ و لعاب محسوس‌تر به آن‌ها، به مقدار زیادی موفق بوده و توانسته با پیروی نسبی از الگوی کمیک‌ها، شخصیت‌هایی چند بعدی و شاهکار به تصویر بکشد.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: ۱۰ بازی که یک عمر طول کشید تا ساخته شوند

تاریخ عرضه Cyberpunk 2077 بار دیگر به تعویق افتاد و قرار است بازی به جای ۲۷ شهریور، ۲۹ آبان‌ماه منتشر شود. این یعنی دقیقا ۷ سال از انتشار تریلر معرفی بازی گذشته و هنوز اثر تازه و مورد انتظار خالقین سری ویچر به دستمان نرسیده. البته Cyberpunk 2077 تنها بازی در تاریخ ویدیو گیم نیست که چنین سرنوشتی داشته.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: ۱۰ مستند برتری که باید همین حالا از طریق یوتیوب تماشا کنید

در گذشته‌های نه‌چندان دور مستند رسانه‌ای محدود با مخاطبان حتی محدودتر بود و هرکسی سمت آن نمی‌رفت. با این حال با شروع قرن ۲۱ فضا تغییراتی اساسی به خود دید و فیلم-مستندهایی نظیر بولینگ برای کلمباین (Bowling for Columbine) و یک حقیقت ناراحت‌کننده (An Inconvenient Truth) وارد عرصه مین‌استریم شدند و مبالغ هنگفتی از طریق باکس آفیس به‌دست آوردند.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: ۷ برنامه‌ای که هر گیمری باید روی پی‌سی داشته باشد

صنعت بازی‌های ویدیویی دیگر مانند گذشته نیست. ختم به کشتن یکدیگر در بازی و سپس تعریف کردنش برای دیگران نمی‌شود. در زندگی‌ روزمره‌مان بیش از هر زمان دیگری به واسطه وجود شبکه‌های اجتماعی خاص می‌توانیم با دنیای بازی‌های ویدیویی در ارتباط باقی بمانیم. این همان رویایی است که چندین سال پیش گیمرها آرزویش را داشتند و این روزها محقق شده است.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو:‌ معرفی 20 فیلم خانوادگی برای تابستان

باید بدانیم که برخی از انیمیشن‌های کودکانه می‌توانند به نوبه خودشان داستان پیچیده و پرمفهومی را روایت کنند، فیلم‌های انیمیشنی که در ادامه به آنها می‌پردازیم می‌توانند باعث سرگرمی کل خانواده و نه فقط بچه‌ها و کوچکترها ‌بشوند.

در ویجیاتو بخوانید

رمزتان را گم کرده‌اید؟