آخرین مطالب کنسول و بازی

اخیرا در خبری ناراحت‌کننده شنیدیم که سونی عرضه The Last of Us Part 2 را تا تاریخ نامشخصی به تعویق انداخته، آن هم در حالی که بازی قرار بود تا کمتر از دو ماه دیگر عرضه شود. اما چرا؟ با ویجیاتو همراه باشید.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: نقد فیلم Underwater – وحشت در چند هزار فرسنگ زیر دریا

فیلم Underwater می‌تواند یک قسمت فرعی از سری بیگانه باشد با این تفاوت که این بار بیگانگان موجودات فضایی نیستند بلکه در اعماق دریا و تاریکی آب وجود دارند و از ملاقات مهمانانی از نژاد انسان نیز هیچ خوششان نمی‌آید. این هیولاهای دریایی پایگاهی در اعماق دریا را نشانه گرفته‌اند و می‌خواهند با نابود کردن انسان‌ها، پیام اخطار خود را صریح و بی‌پرده و با کلی خونریزی، اعلام کنند. با ویجیاتو همراه باشید.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: ۵ بازی دورهمی ساده با قلم و کاغذ برای دوران قرنطینه

حالا که مجبوریم در خانه بمانیم و بیشتر از هر زمان دیگری با خانواده اوقات فراغت را بگذرانیم، چه بهتر از اینکه به سراغ بازی‌های ساده با قلم و کاغذ برویم، بازی‌هایی که همه می‌توانند در تجربه آن سهیم باشند. در ادامه ۵ بازی جذاب را به شما معرفی می‌کنیم.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: بررسی بازی Nioh 2 - مرگ همیشه باهاته

Nioh 2 از آن بازی‌هایی است که برای لذت بردن از آن به وقت و حوصله زیادی نیاز دارید و به همین خاطر وضعیت فعلی شرایط مناسبی را برای تجربه آن فراهم کرده است. برای بررسی این بازی با ویجیاتو همراه باشید.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: پیشنهاد ده فیلم برتر درباره طبیعت

از آنجایی سیزده به در امسال تحت شعاع ویروس کرونای نامرد قرارگرفته،ما هم مثل تمامی نهادها و اشخاص دیگر شدیدا توصیه می‌کنیم که در خانه بمانید. اما سؤالی که پیش می‌آید این است که با جگرسوخته‌مان چه کنیم؟ شاید امسال بتوانیم به کمک قاب تصویر تلویزیون گشتی در طبیعت بزنیم. البته طبیعتا به‌اندازه پیک‌نیک و جوجه‌کباب کیف نمی‌دهد ولی ظاهراً چاره دیگری نداریم. با ویجیاتو همراه باشید.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: سیزده‌به‌در در خانه گیر افتاده‌اید؟ این بازی‌ها شما را به دامان طبیعت می‌برند

مدتی طولانیست که در خانه به دام افتاده‌ایم و مادر طبیعت ما را به گوشه اتاق‌هایمان فرستاده تا به کارهای بدمان فکر کنیم. فردا هم سیزده‌به‌در است و یکی از زیباترین روزهای سال‌ را باید دوباره در چاردیواری سر کنیم. اما چرا این‌قدر افسرده؟‌ لازم نیست لذت روز طبیعت به خاطر یک ویروس از بین برود. بازی‌های ویدیویی همواره ما را به جاهای برده‌اند که حتی کتاب‌ها و فیلم‌ها هم قادر به تصویر کردن‌شان نیستند. بنابراین بیایید روز طبیعت را هم این‌بار مثل کلاس‌های درس، مجازی برگزار کنیم و سری به دشت و دمرهایی بزنیم که گاهی از واقعیت هم خوش‌گرافیک‌تر هستند. با ویجیاتو همراه باشید.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: رد پای سندروم دست بیگانه در سینما

با بازگشت  «بهبود فریبا» در سریال پایتخت، مخاطبان با بیماری عجیبی به نام سندروم دست بیگانه آشنا شدند. البته در این سریال به دلایلی از واژه سندروم دست بیقرار به‌جای دست بیگانه (Alien Hand Syndrome) استفاده شده که مورد اول مثل سندروم پای بی‌قرار یک بیماری مرسوم و قابل‌حل با روان‌درمانی است اما هنوز درمان قطعی برای مورد دوم گزارش نشده و به معنای حرکات شدید و غیر ارادی دست است. درهرصورت باید بدانیم این بیماری نادر پیش‌تر دست‌مایه بسیاری از آثار هالیوودی و دیگر صنایع سرگرمی قرار گرفته است. برای بررسی ردپای این سندروم عجیب‌وغریب در فرهنگ‌عامه، با ویجیاتو همراه باشید.

در ویجیاتو بخوانید

سازمان بهداشت جهانی: در خانه بمانید و بازی‌ کنید

کرونا بزرگترین بحران کنونی در جهان است و ماندن در خانه اهمیت بالایی برای مبارزه با آن دارد. به تازگی «ری چمبرز»، سفیر استراتژی سازمان بهداشت جهانی مردم را به ماندن در خانه و اجرای بازی‌های ویدیویی ترغیب کرده است.در حال حاضر برخی کشورها قرنطینه شده‌اند و شهروندان باید در خانه بمانند. سازمان‌های بهداشت در کشورها... ادامه مطلب

ویجیاتو: ۸ بازی برای اینکه در قرنطینه و همراه با خانواده غیر گیمرتان تجربه کنید

رکوردشکنی‌های استیم، کال آو دیوتی وارزون و در مجموع صنعت بازی‌های ویدیویی نشان می‌دهد که مردم سراسر جهان، سرگرمی‌های تعاملی را به عنوان یکی از اصلی‌ترین کارها برای سپری کردن اوقات قرنطینه انتخاب کرده‌اند. برای ما گیمرها، این اوقات یک فرصت خوب است که برخی از بازی‌هایی که برای مدت‌ها در لیست‌مان باقی مانده بودند را تجربه کنیم، اما به طور یقین همگی به چشم می‌بینیم که دیگر اعضای خانواده چطور روزها را به سختی پشت سر گذاشته و تفریحی مثل بازی‌های ویدیویی ندارند که تا این حد میخکوب نگه‌شان دارد و گذر زمان را آسان کند. با ویجیاتو همراه باشید.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: نقد فصل سوم سریال Westworld – دوزخی زمینی

سریال پرتماشاگر شبکه موفق HBO بعد از مدتها انتظار به فصل سوم رسیده. وست‌ورلد با شروع طوفانی‌اش توحه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کرد و توانست خودش را در ادامه به یک جمع‌بندی کلی و مناسب برساند. اما نکته اینجاست که وست‌ورلد از جایی به بعد تغییر بزرگی را در رویکرد خود پذیرفت. در ادامه با نقد فصل سوم سریال Westworld (دو قسمت ابتدایی) از ویجیاتو همراه باشید.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: ۱۰ بازی شدیداً آرامش‌بخش برای تجربه در قرنطینه خانگی

اکنون ما در شرایط خوبی به سر نمی‌بریم. اگر پخش شدن گسترده‌ی ویروس کرونا در سراسر جهان و قرنطینه شدن مردم در خانه‌هایشان کم بود، یک سری از مردم هر در حال بدتر کردن اوضاع هستند. از یک سو، خبرگزاری‌های مختلف با پخش اخبار ناامید کننده و تعداد مرگ و میرها به صورت پشت سر هم، حسابی روحیه‌مان را خرد کرده‌اند. از سویی دیگر هم به خاطر اقدامات یک مشت موجود عجیب‌الخلقه که اصلا به اخطارها توجهی نمی‌کنند، از زمین و زمان شاکی شده‌ایم. در چنین شرایطی، کاملا قابل درک است که تعدادی از مردم در وضعیت جالبی نباشند و هر روز دچار استرس شوند. پس شاید بد نباشد با انجام یک سری بازی خاص، کمی به آرام کردن اعصاب و روانمان بپردازیم. با ویجیاتو همراه باشید.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: شیوع؛ چرا باید این فیلم درباره یک همه‌گیری مهلک را جدی بگیریم

با توجه به شرایط شیوع کرونا، در فلش بکی به سال 2011 و اکران فیلمی می‌رویم که درباره همه‌گیری یک ویروس مرگبار در سراسر دنیا بود. شیوع (Contagion) در همان سال توجه‌های بسیاری را به خود جلب کرد. حالا به حدود نه سال بعد برمی‌گردیم و با ویروس مرگباری که این بار جدی جدی گریبانگیر بشر شده، دست‌وپنجه نرم می‌کنیم؛ مطمئنا درست حدس زدید ویروس کرونا یا کووید 19. با ویجیاتو همراه باشید.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: نقد فیلم Bloodshot – قیصر با کمی ولورین و یک قاشق بزرگ غذاخوری پانیشر

فیلم بلادشات آخرین اقتباس کمیک بوکی است که در سینماها اکران شده و متعلق به کمیک‌های ناشری به نام Valiant است، ناشری که از دی سی و مارول، دو غول شناخته شده این حوزه، کمتر شهرت دارد ولی ابرقهرمانان دوست داشتنی را خلق کرده و بین پنج بازیگر برتر صنعت کمیک بوک به حساب می‌آيد. سونی پیکچرز با خریدن حق و حقوق ساخت فیلم از روی برخی  کمیک بوک‌های این ناشر قصد ساخت یک جهان سینمایی اختصاصی خودش را دارد و بلادشات اولین گام برای ساخت این یونیورس به حساب می‌آید. با ویجیاتو همراه باشید.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: واکنش محسن تنابنده و احمد مهرانفر به سانسور دوباره سریال پایتخت

به نظر می‌رسد ماجرای سانسور محتوای سریال پایتخت همچنان ادامه دارد و در همین راستا بازیگران مجموعه مرتبا واکنش نشان می‌دهند. بعد از آنکه احمد مهرانفر (بازیگر نقش ارسطو) و بهرام افشاری (بازیگر نقش بهتاش) در مورد برخی سانسورهای اخیر صحبت کرده بودند، حذف سکانسی کامل از قسمت جدید این سریال واکنشی تازه را در پی داشت.

در ویجیاتو بخوانید

ویجیاتو: ۱۰ کاری که نمی‌دانستید می‌توانید در Call of Duty: Warzone انجام دهید

مثل تمام بتل‌ رویال‌ها که نقشه‌هایی بزرگ و پر از رمز و راز دارند، جهان وارزون هم پر شده از نکات مختلفی که منتظرند تا توسط بازیکنان کشف شوند. در این مقاله به ۱۰ مورد از این رمز و رازها می‌پردازیم که برخی از آن‌ها نکاتی صرفا سرگرم‌کننده هستند و برخی دیگر می‌توانند تفاوت میان یک پیروزی افتخارمندانه یا یک شکست مفتضحانه باشند.

در ویجیاتو بخوانید

رمزتان را گم کرده‌اید؟