Google Translate

http://techaeris.com/wp-content/uploads/2014/02/Google-Translate-Banner1.png

مترجم گوگل یا همان Google Translate را بی شک می توان یکی از بهترین و مفید ترین ابزارهای این غول دنیای تکنولوژی دانست. این مترجم در دل خود زبان های متعددی را جای داده و می تواند تمام آن ها را به یکدیگر ترجمه نماید.

اپلیکیشن این سرویس برای موبایل های هوشمند موجود است و مترجم گوگل را به جیب شما می آورد تا همواره آن را در اختیار داشته باشید و هرگاه که خواستید از آن بهره ببرید. این اپلیکیشن از امکانات جالبی برخوردار است که به نوعی آن را تبدیل به بهترین دیکشنری موجود برای فارسی زبانان می کند. در ادامه سعی می کنیم مروری داشته باشیم بر ویژگی های این اپلیکیشن جذاب و کاربردی. با دیجیاتو همراه باشید.

ترجمه آفلاین

اپلیکیشن دیکشنری زبان انگلیسی google translate

گوگل ترنسلیت یک سرویس آنلاین است، اما خوشبختانه گوگل قابلیت ترجمه آفلاین را برای اپلیکیشن آن فراهم کرده است. برای استفاده از این موضوع، ابتدا باید مجموعه زبان مورد نظر خود را دانلود نمایید تا اطلاعات آن بر روی دستگاه شما ذخیره شود.

برای این منظور باید از منوی برنامه گزینه Settings را انتخاب کرده و وارد بخش Manage Offline Languages شوید. در این مرحله لیست زبان های موجود برای شما نمایش داده می شود و شما باید از میان آنها، مواردی که فکر می کنید کاربرد بیشتری می توانند برایتان داشته باشند را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که حجم این فایل ها زیاد است و بهتر است که دانلود آن ها را یکبار و برای همیشه با اینترنت پر سرعت انجام دهید. شایان ذکر است که گوگل ترنسلیت از زبان فراسی پشتیبانی می کند و کاربران می توانند آن را به نام Persian در این لیست پیدا کنند.

ترجمه تصاویر

اپلیکیشن دیکشنری زبان انگلیسی google translate

در دیکشنری های معمولی نحوه کارکرد بدین ترتیب است که شما باید کلمه مورد نظر خود را تایپ نموده و ترجمه آن را دریافت نمایید. گوگل ترنسلیت هم این کار را می کند، با این توضیح که نه تنها کلمات، بلکه جملات طولانی را نیز می توان در این دیکشنری وارد کرد و ترجمه را دریافت نمود. اما گوگل به همین موضوع اکتفا نکرده و راه های جالبی را جهت ورود و ترجمه کلمات در مترجم خود به وجود آورده.

فرض کنید که به مسافرت می روید و هیچ ایده ای ندارید که بر روی تابلوها و اعلانات اطرافتان چه چیزی نوشته شده. در اینجا تنها کافیست گوگل ترنسلیت را باز کنید، علامت دوربین بر روی صفحه را لمس نمایید و از تابلو مورد نظر خود عکس بگیرید. در این مرحله مترجم گوگل کلمات موجود را تشخیص می دهد و آن را به زبان مورد نظر شما ترجمه می کند.

این سیستم کلمات فارسی را نمی تواند تشخصی دهد، اما این قابلیت را دارد تا تصاویری به زبان های دیگر را به فارسی ترجمه نماید.

ترجمه صحبت ها

اپلیکیشن دیکشنری زبان انگلیسی google translate

علاوه بر عکاسی، گوگل ترنسلیت قادر است تا گفتار ها را نیز ترجمه نماید. تنها کافیست گزینه میکروفون را انتخاب نمایید و شروع به صحبت نمایید. پس از اتمام حرف ها، اپلیکیشن خود شروع به حرف زدن می نماید و کلمات را در قالب زبانی که شما انتخاب کرده اید، بیان می کند.

متاسفانه زبان فارسی بدین بخش نیز هنوز اضافه نشده. اما شما می توانید با استفاده از میکروفون سخنان را به زبان دیگری دریافت نمایید و ترجمه را نه در قالب گفتار، بلکه در قالب نوشتار تحویل بگیرید.

ترجمه دست خط

اپلیکیشن دیکشنری زبان انگلیسی google translate

در کنار تمام مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، گوگل دست خط شما را نیز می تواند ترجمه کند. تنها کافیست حروف و یا کلمات مورد نظر خود را با انگشت بر روی صفحه موبایلتان بنویسید تا عملیات ترجمه آن ها انجام شود. این سیستم بر خلاف موارد دیگر از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند. بدین معنی که شما می توانید کلمه فارسی مورد نظر خود را بر روی صفحه بنویسید و ترجمه آن را به هر زبانی که دوست دارید تحویل بگیرید.

سرور ابری

نظرات ۳۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟