تقاضای دادگاه تجدید نظر از سوی اپل؛ سامسونگ خسارات بیشتری باید بدهد

اگر انتظار داشتید ماجرای شکایت و شکایت کشی اپل و سامسونگ به سرانجام رسیده باشد، سخت در اشتباه هستید. پس از اینکه سرانجام چند هفته پیش دادگاه رای خود را در رابطه با شکایت اپل از سامسونگ اعلام کرد، اکنون خبر می رسد غول تکنولوژی دره سیلیکون ولی، می خواهد باز هم کره ای ها را به پای میز محاکمه بکشاند.

اوایل ماه جاری میلادی بود که سرانجام پس از کش و قوس های فراوان، دادگاه حکم خود را در رابطه با یکی از طولانی ترین پرونده های تاریخ اعلام کرد. طی این حکم سامسونگ موظف شد تا ۱۱۹ میلیون دلار خسارت را به جرم نقض پتنت های اپل، به این شرکت پرداخت نماید.

اما ظاهرا اپل و وکلایش به هیچ وجه از این رای راضی نیستند. آن ها در شکایت اولیه خود درخواست ۲.۲ میلیارد دلار خسارت کرده بودند و حتی در نظر داشتند بابت هر روزی که دادگاه ادامه پیدا می کند، ۱۱ هزار دلار نیز از سامسونگ دریافت کنند. با در نظر گرفتن چنین ارقامی، قطعا ۱۱۹ میلیون دلار خسارت اعلام شده توسط دادگاه، شکستی برای وکلای اپل به حساب می آید.

حال اپل تقاضای دادگاه تجدید نظر کرده است و می خواهد باز هم این بازی را ادامه دهد. آن ها در متن تقاضای خود اینچنین نوشته اند: «مدارک منتشر شده در رابطه با ارتباطات داخلی سامسونگ به وضوح بیانگر آن است که استراتژی آنان کپی کردن صد ها قابلیت نرم افزاری آیفون، از جمله ویژگی Slide to Unlock، بوده است، تا از این طریق قادر باشند محصولاتی رقابتی تر را روانه بازار کنند.»

به نظر شما این ماجرا تمامی خواهد داشت؟ تا همین حالا هم سامسونگ از سوی دادگاه ناقض پتنت ها شناخته شده، پس چرا اپل باز هم بر روی شکایت خود پافشاری می کند؟ آیا ساکنین دره سیلیکون ولی به دنبال پول بیشتری هستند و یا می خواهند فشار بیشتری را از سوی افکار عمومی به سامسونگ وارد نمایند؟

در همین رابطه توصیه می کنیم به هیچ وجه مقاله «روایت نبرد بزرگ اپل و سامسونگ» را در دیجیاتو از دست ندهید.

نظرات ۳۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟