اپل از iCloud Drive پرده برداری کرد؛ فضایی ابری شبیه به دراپ باکس

اپل از iCloud Drive پرده برداری کرد؛ فضایی ابری شبیه به دراپ باکس

دنیا، دنیای ابرها است و هر شرکتی دست نجنباند دیگری با ارائه محصولی بهتر مصرف کنندگان را بر فراز با خود همراه می کند. اپل هم دست به کار شده و iCloud Drive را نو نوار کرده تا بیش از این از رقبا عقب نماند.

از این پس هر اپلیکیشنی که در این فضا استفاده می کنید فولدر مخصوص به خود را در رابط کاربری iCloud خواهد داشت. همچنین توسط Finder فایل های ذخیره شده خود را از طریق OS X و iOS و یا ویندوز در اختیار خواهید داشت. قابلیت درگ اند دراپ هم اضافه شده تا به راحتی و بدون نیاز به یک دستگاه مک بتوانید فایل ها را در فضای ابری آپلود کنید.

قبل از هر چیز باید بدانید که برای استفاده از تمام قابلیت های این سرویس ارتقا به آخرین نسخه OS X یعنی یوسمیتی ضروری است و این یعنی در پیش گرفتن روش مایکروسافت برای ادغام هرچه بیشتر سرویس ابری با سیستم عامل تا کاربر به ناچار به استفاده از آن روی بیاورد. به علاوه همان طور که انتظار می رود iOS 8 هم پر رنگ تر از پیش iCloud را درون خود می بیند تا کاربر کمترین نیاز را به استفاده از خدمات دیگر شرکت ها داشته باشد.

همچنین از این پس iCloud در محوریت خدماتی مثل ویرایش عکس قرار می گیرد تا همزمان سازی به شکل کاملی صورت پذیرد. اپل ظرفیت ۵ گیگابایتی برای حالت اولیه و رایگان فضای ابری خود در نظر گرفته و کسانی که به ظرفیت های بیشتر نیاز داشته باشند باید مبالغی را به صورت ماهانه بپردازند.

نظرات ۱۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato