ایلان ماسک: با کمک ناسا یا بی آن در سال ۲۰۲۶ انسان را در مریخ فرود می آوریم

ایلان ماسک و شرکتش اسپیس اکس می خواهند انسان ها را به مریخ بفرستند، آنها حتی زمان بندی چنین پروژه را هم مشخص کرده اند و می خواهند تا سال ۲۰۲۶ اولین افراد بشر را در سیاره سرخ فرود آورند.

این ادعا شاید به نظر جسورانه و خودنمایانه برسد، ولی آن را از مردی می شنویم که این شرکت را با این آرزو بر پا کرده تا بتواند بر روی مریخ بمیرد -و البته اطمینان حاصل کند که بشریت مضمحل نمی شود. پس چنین ادعایی را نمی شود صرفا یک حرف توخالی دانست.

ماسک می گوید که به فرستادن اولین انسان ها به مریخ، تا ۱۰ یا ۱۲ سال دیگر امیدوار است: "به نظرم وقوع چنین چیزی قطعی است. ولی آنچه در بلندمدت اهمیت دارد داشتن یک شهر خود-متکی بر روی مریخ است تا زندگی انسان چند-سیاره ای شود."

یک شهر که به خودش متکی باشد... این دیگر فکر کردن بلندپروازانه است. ولی کسی نمی داند ایلان ماسک خودش را برای چه چالش هایی در آینده آماده کرده! زمانی که این پروژه سفر به مریخ انجام شود، او ۵۰ ساله خواهد بود و وقت زیادی برای تکمیل بزرگترین آرزوی زندگی اش خواهد داشت.

کپسول درگن وی ۲ که چندی پیش معرفی شد، برای چنین سفرهای چالشی و فرود انسان بر روی کرات مختلف ساخته شده و قطعا در برنامه مریخ ایلان هم جای ویژه ای دارد.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/SpaceX-Dragon-V2-Flight-Animation.mp4"]

 

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟