جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

گوگل با استفاده از Street View نقاشی های خیابانی را گردآوری می کند

در سراسر دنیا هنرمندانی پیدا می شوند که خیابان را بهترین عرصه برای به تصویر درآوردن نقاشی های خود می پندارند. این قشر از هنرمندان که معمولا تشکیل شده از جوانانی خوش ذوق و با طرز فکر متفاوت هستند، آثاری را را بر روی دیوار های شهر از خود بر جای می گذارند که بعضا تحسین هر بیننده ای را بر می انگیزد.

این نقاشی های خیابانی که به اصطلاح گرافیتی نامیده می شوند، غالبا عمر کوتاهی دارند. یا شهرداری دیوار ها را با رنگ تازه می پوشاند و یا هنرمندی دیگر اثر خود را جایگزین نقاشی قبلی می کند.

با در نظر گرفتن این موضوع، مجموعه فرهنگ گوگل تصمیم گرفته با استفاده از قابلیت های Google Street View مجموعه ای از گرافیتی ها را در سراسر دنیا جمع آوری نماید. گوگل با این کار قصد دارد آرشیوی ماندگار از این آثار تهیه کند و انگیزه ای مضاعف را در اختیار هنرمندان قرار دهد.

پروژه Street Art علاوه بر ثبت گرافیتی ها، بخشی را نیز به معرفی هنرمندان اختصاص داده و حتی آدرس کار های نمونه را هم به علاقه مندان ارائه می دهد تا طرفداران این سبک از هنر بتوانند، نقاشی ها را از نزدیک مشاهده نمایند.

Street Art Project در حال حاضر بیش از ۵ هزار تصویر را در خود جای داده است که شما می توانید با مراجعه به ادامه مطلب برخی از آن ها را مشاهده نمایید.

google street art

google street art

google street art

google street art

google street art

google street art

google street art

screen-shot-2014-06-10-at-2-52-25-pm-w600

 

منبع:
inhabitat
برچسب ها

مطالب مرتبط

گوگل و عرضه ابزار «AutoDraw» برای تبدیل خط خطی های ناشیانه به نقاشی [تماشا کنید]

گوگل امروز با عرضه یک ابزار مبتنی بر وب با نام «اتو دراو» (AutoDraw) قصد دارد تا شما را با شخصیت «پیکاسو» درونی تان بیشتر آشنا کند!گفتنی است بر اساس اعلام گوگل، ابزار «اتو دراو» قادر است خط خطی های شما را به یک اثر هنری تبدیل کند اما اثری که مسلماً فاصله بسیار زیادی... ادامه مطلب

گوگل نشان می دهد چگونه میلیون ها نفر مانند هم نقاشی می کنند

گوگل در پاییز سال گذشته بازی کوچکی به نام «Quick Draw» را معرفی کرد که کاربران می بایست در آن، ظرف مدت 20 ثانیه یک نقاشی ساده از آنچه بازی تعیین می کند (مثلاً یک سگ یا یک اتومبیل) را طوری رسم نمایند که توسط شبکه عصبی طراحی شده، قابل تشخیص باشد.بازی مذکور سپس تبدیل... ادامه مطلب

نظرات ۳۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x