شرکت هواپیمایی British Airways با پتو های هوشمند، احساسات مسافران را اندازه گیری می کند

ماه گذشته هواپیمایی British Airways تعدادی از کاربران داوطلب را در راستای یک تحقیق علمی به یک پرواز شبانه از لندن به نیویورک دعوت کرد. طی این پرواز برای اولین بار پتوهایی در اختیار مسافران قرار گرفت که از تکنولوژی منحصر به فردی بهره می برد.

این پتو های خاص Happiness blankets نامیده می شوند و قادر هستند تا احساساتی که کاربر در لحظه تجربه می کند را به نمایش در آورند. در این سیستم، دستگاهی کوچک به سر مسافرین متصل می گردد تا امواج مغزی را از طریق بلوتوث به پتو منتقل کند. در مرحله بعدی پتو با رنگ ها خاصی که به خود می گیرد، احساسات را به نمایش در می آورد.

برای مثال هنگامی که مسافری استرس داشته باشد پتو قرمز می شود و زمانی که در آرامش به سر برد پتو رنگ آبی را به نمایش در می آورد. British Airways با استفاده از این تکنیک تلاش می کند تا تجربه ای بهتر از یک پرواز را در اختیار مسافرینش قرار دهد.

این شرکت هواپیمایی در تحقیقات خود متوجه شده که مسافران هنگامی که غذا برایشان سرو می شود احساس آرامش بیشتری می کنند. British Airways همچنین دریافته میزان نور کابین و حتی محتوایی که در تلویزیون به نمایش در می آید هم بر روی احساسات کاربر تاثیر گذار است.

مدیران هواپیمایی بریتانیا امیدوار هستند به کمک این پتو ها نقاط ضعف پرواز های خود را تشخیص دهند و با بر طرف کردن آن ها، احساس آرامش بیشتری را به مسافرانش منتقل کنند.

در ویدیو زیر می توانید بیشتر با این پتو های جادویی آشنا شوید.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/British Airways - The Happiness Blanket.mp4"]

ویجیاتو

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟