مایکروسافت به دارندگان لومیاهای جدید اجازه نمی دهد گوگل را موتور جستجوی پیش فرض قرار دهند

مایکروسافت گزینه قرار دادن گوگل به عنوان گزینه پیش فرض را در تلفن های همراه جدید ویندوز فونی لومیا حذف کرده. این گزینه در حال حاضر روی اکثر لومیاها فعال است که مدیون تنظیمات پیشرفته IE روی ویندوز فون 8 هستیم.

مایکروسافت فعالیت های تجاری بخش موبایل نوکیا را در ماه آپریل خرید. لومیا 630 و لومیا 930، اولین محصولات مایکروسافت هستند که چنین اجازه ای به کاربران نمی دهند. به نظر می رسد تمام کسانی که لومیاهای قدیمی تر داشته اند با آپدیت به ویندوز فون 8.1 همچنان بدون مشکل می توانند گوگل را به عنوان موتور جستجوی اصلی انتخاب کنند.

گوگل در حال حاضر پرونده ای را پشت سر می گذارد که در آن متهم شده برای تولیدکنندگان تلفن های هوشمند اندرویدی خط قرمزی گذاشته که باید گوگل را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض قرار دهند. در صورتی که گوگل به کاربرانش اجازه می دهد موتورهای جستجوی یاهو، بینگ یا Ask را هم به عنوان پیش فرض قرار دهند.

در سوی دیگر اپل هم برای کاربران سیستم عامل iOS این امکان را برقرار کرده که بین گوگل، یاهو و بینگ یکی را برای موتور جستجوی پیش فرض انتخاب کنند. در رابطه با مایکروسافت و مشکل پیش آمده روی دستگاه های لومیا، باید منتظر پاسخ رسمی این کمپانی ماند.

نظرات ۳۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟