مایکروسافت آماده اخراج هزاران نفر از کارمندان خود می شود

خرید بخش تلفن های همراه نوکیا و یا انتخاب شدن ساتیا نادلا به عنوان مدیر عامل جدید مایکروسافت پایان تغییرات بزرگ این شرکت در سال ۲۰۱۴ نیستند. گزارش هایی از درون شرکت خبر از یک تغییر بزرگ در ساختار کمپانی می دهد که اخراج هزاران نفر از کارمندان می تواند اولین قدم آن باشد.

هفته پیش هم نادلا در مصاحبه ای صریحا بیان کرده بود که خود را آماده تغییرات کلی کرده و می خواهد افراد زیادی را اخراج کند. طبق گفته افرادی از داخل مجموعه (که ترجیح داده اند نام شان فاش نشود) اخراج شدگان مایکروسافت عموما از بخش های مهندسی، بازاریابی و البته مناطقی هستند که تداخل کاری با نوکیا پیدا کرده اند.

بازسازی ساختار مایکروسافت احتمالا بیش از ۶ هزار نفر قربانی خواهد داشت. دو منبع مختلف هر دو می گویند تعداد اخراجی ها این بار، حتی از سال ۲۰۰۹ هم که مایکروسافت ۵۸۰۰ نفر را اخراج کرده بود، بیشتر خواهد بود اما هنوز چیزی قطعی نشده و تا مشخص شدن تعداد نفرات نهایی، فرصت لازم است.

مایکروسافت ۱۲۷ هزار کارمند تحت پوشش خود دارد. از این تعداد، ۳۰ هزار نفر اعضای نوکیا بوده اند که با ملحق شدن به مایکروسافت، تبدیل به کارمندان این شرکت شدند.

پس از برقراری ارتباط با مایکروسافت، این شرکت از پاسخ دادن به این سوال امتناع ورزیده و اعلام کرده که فعلا چیزی برای گفتن ندارد.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟