موبایل ها زمان حضور کاربران در رستوران ها را ۷۷ درصد افزایش داده اند

یک رستوران قدیمی در نیویورک متوجه شد که کاربران در سوریس Yelp به آن نمرات پایینی می دهند و از سرعت سرویس دهی و خالی شدن میز ها برای صرف غذا گلایه دارند. مشاور رستوران پیشنهاد داد تا از تصاویر ویدیویی ضبط شده مربوط به ۱۰ سال پیش رستوران استفاده شود تا مدیران متوجه شوند که چه چیزی دستخوش تغییر شده و نارضایتی مشتریان را در پی داشته است.

مشاهده ویدیو سال ۲۰۰۴ نشان داد که مشتریان در آن زمان هنگامی پشت میز قرار می گرفتند، ۸ دقیقه را به مطالعه منو اختصاص می دادند و سپس سفارش خود را به گارسون می گفتند. غذا شش دقیقه بعد آماده می شود و پس از تمام شدن آن ۴ دقیقه به تسویه حساب اختصاص پیدا می کرد. با این حساب هر مشتری زمانی بالغ بر ۱ ساعت و پنج دقیقه را در رستوران حضور داشت و سپس میز خود را ترک می کرد.

اما ویدیو های ۲۰۱۴ نکته جالبی را در دل خود داشتند که پرده از راز طولانی شدن زمان خالی شدن میز ها برداشتند. مشتریان جدید وقتی که پشت میز خود قرار می گیرند، در ابتدا با تلفن همراه خود مشغول به عکس گرفتن می شوند و وقتی که گارسون برای سفارش گرفتن به نزد آن ها می آید، هنوز غذای خود را انتخاب نکرده اند. آن ها باز هم زمانی را اختصاص می دهند تا در مورد WiFi رستوران صحبت کنند و باز هم سفارش خود را با تاخیر به گارسون اعلام می کنند. طبق محاسبه مدیران رستوران، زمان سفارشی که ده سال پیش تنها ۸ دقیقه بوده، این روز ها به لطف تلفن های هوشمند به ۲۱ دقیقه افزایش پیدا کرده است.

در حالی که زمان تحویل غذا به مشتری همانند ۱۰ سال پیش است، اما از هر ۴۵ مشتری، ۲۶ نفر به جای اینکه بلافاصله خوردن غذا را شروع کنند، زمانی را به عکس گرفتن از آن اختصاص می دهند. از این ۴۵ نفر ، ۱۴ نفر از یکدیگر به همراه غذا عکس می گیرند و جالب اینکه ۹ نفر آن ها بعدا از سرد بودن غذا نیز شکایت دارند.

همانطوری که خواندید در طول ۱۰ سال، استفاده از تلفن های هوشمند، زمان حضور در رستوران را ۷۷ درصد افزایش داده است. به نظر شما این تکنولوژی بدون اینکه خود ما متوجه شویم، بر روی دیگر حوزه های زندگی نیز تاثیر گذار بوده است؟

سرور ابری

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟