تماشا کنید: ویدئویی تبلیغاتی مایکروسافت که در آن کورتانا سیری را به تمسخر می گیرد

این روزها خبر عرضه ی ویندوز فون بر روی تلفن های هوشمند جذابی همچون لومیا ۹۳۰ و لومیا ۶۳۵ از گوشه و کنار دنیا به گوش می رسد و همین امر سبب ایجاد شور و اشتیاق خاصی در بین هواداران مایکروسافت شده است. لومیا ۶۳۵ اما مسئولیتش کمی سنگین تر شده و وظیفه ی بازی در آخرین ویدئوی تبلیغاتی مایکروسافت را بر عهده گرفته است.

در ایالات متحده امریکا قیمت لومیا ۶۳۵ تنها ۹۹ دلار است ولی این امر سبب نگردیده تا مایکروسافت از قیاس این تلفن در کنار تلفن گران قیمتی چون آیفون فایو اس کوتاه بیاید و در ویدئوی یاد شده تلاش کرده است دستیار دیجیتالی آیفون یعنی سیری را در مقابل کورتانا دستیار دیجیتالی حاضر بر روی تلفن مایکروسافتی به چالش بکشد.

در این ویدئوی تبلیغاتی فردی از کورتانا می خواهد تا هر زمان همسرش با او تماس گرفت به وی یادآوری شود که سالگرد ازدواجشان را تبریک بگوید. این درخواست به صورتی مطرح می شود که هرگز گوینده نامی از همسرش نمی برد. کورتانا در جواب درخواست مذکور از بین فهرست مخاطبین موجود بر روی تلفن همسر گوینده را که کرولاین نام دارد شناسایی و با اعلام نامش یک یادآورنده یا ریمایندر برای زمانی که تماس برقرار کند به ثبت می رساند. سیری در سوی دیگر در مقابل چنین درخواستی می گوید قادر به پاسخگویی به آن نیست.

سپس گوینده از کورتانا می خواهد با رسیدن به یک فروشگاه گل فروشی این دستیار دیجیتالی به او یادآوری کند که گل رز بخرد و دستیار دیجیتال مایکروسافت یک یادآورنده دیگر را تنظیم می کند در حالی که سیری باز هم قادر به پاسخگوی به درخواست نیست. در آخرین ضربه بر پیکر سیری کورتانا بدون دخالت گوینده به وی خبر می دهد برای اینکه دچار ترافیک نشود و به موقع بتواند به رستورانی که قرار است در آن همسرش را ملاقات کند برسد لازم است اکنون محل کارش را ترک کند. این مسئله باعث هیجان سیری دستیار دیجیتالی موجود بر روی آیفون اپل می شود و سبب می گردد که وی بگوید: این یک تلفن هوشمند است!

در پایان از شما دعوت می کنیم به تماشای این ویدئوی تبلیغاتی ۳۰ ثانیه ای جذاب در دیجیاتو بنشینید و نظرات خود را در همین رابطه با ما در میان بگذارید.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Cortana-vs-Siri.mp4"]

نظرات ۴۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟