فروش مک به رشد کلی فروش پی سی کمک کرده است

فروش مک به رشد کلی فروش پی سی کمک کرده است

فروش پی سی کاهش مداومی را تجربه می کند و علت آن چیزی نمی تواند باشد جز افزایش استفاده مردم از تبلت ها و اسمارت فون های بزرگ تر. IDC و گارتنر (سازمان های تحقیقاتی) هر دو آمار مشابهی در رابطه با میزان فروش پی سی ارائه داده اند. آمار پی سی در مجموع افزایش داشته اما بدون حضور مک این اعداد اندکی متفاوت خواهند بود.

گارتنر گزارش داده که در ۳ ماه دوم سال ۲۰۱۴، فروش پی سی رشد اندک ۰.۱ درصدی را تجربه کرده اما وقتی که بخواهیم آمار فروش کامپیوترهای ویندوزی را تنها در نظر بگیریم، درآمدزایی پی سی ها ۰.۸ درصد کاهش تجربه کرده. بنابراین مک به راحتی توانسته این ۰.۸ درصد سقوط را جبران کند و حتی بازار با به سوددهی هر چند اندک برساند.

graph-403x480

اپل از ۳۲ کوارتر قبلی، در ۳۱ ربع سال موفق تر از باقی تولید کنندگان پی سی قرار داشته. این یک کوارتر هم که مربوط می شود به ۳ ماه آخر سال ۲۰۱۲، اپل مشکل تولیدی پیدا کرده بود و خریدن مک عملا غیر ممکن بود.

chart-600x415

براساس این ۶ جدول، پی سی های غیر مک، ۴ سال پیاپی سقوط را تجربه کرده اند. در صورتی که مک، بیشترین سود را کسب و بیشترین جریان مالی را ایجاد کرده. در واقع مک، پرسودترین برند بازار پی سی محسوب می شود و وقتی بخواهیم به پرسش "آیا پی سی بازگشته؟" پاسخ دهیم، اگر آمار مک را از آمار کل جدا کنیم باید بگوییم: هنوز نه.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato