با ۸ نفر از کسانی که تکنولوژی را درون بدنشان قرار دادند آشنا شوید

سرانجام روزی فرا می رسد که کاربران دیگر به طور صرف از تکنولوژی استفاده نمی کنند؛ در آینده ای نه چندان دور، تکنولوژی می تواند به بدن ما تزریق شود و همچون عضوی جدا ناشدنی در تمام اوقات همراهمان باشد.

این موضوع رؤیای نویسندگان رمان های تخیلی و البته افرادی است که خود را «آینده نگر» می دانند. ری کورزویل، یکی از آن افراد است که ترجیح می دهد از لفظ Singularity استفاده نماید. Singularity در واقع نقطه ای است که تکنولوژی و بدن انسان با یکدیگر ترکیب می شوند و به یکتایی می رسند. نقطه ای که انسان تکامل بعدی خود را تجربه می کند و تبدیل به موجودی متفاوت می شود.

سینگولاریتی همین حالا هم در جریان است. در این دنیای پهناور، هستند افراد شجاعی که تکنولوژی را در بدنشان تزریق کرده اند تا بدین گونه قادر باشند از پس کارهای بیشتری بر بیایند. در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید، تا با ۸ نفر از افرادی که به نوعی پیشرویان سینگولاریتی به حساب می آیند، بیشتر آشنا شویم.

hamrah-mechanic

Eyeborg : آنتن در سر

neil-harbisson-had-an-antenna-implanted-in-his-head-w600

نیل هاربیسون شاید معروف ترین سایبورگ (انسان خطاب کردن این افراد احتمالا کم لطفی در حقشان است) حال حاضر دنیا باشد. نیل به صورت مادرزادی از یک نوع نادر از بیماری کوری رنگ رنج می برد. بر خلاف بیماران عادی کور رنگی که تنها رنگی خاص را نمی توانند مشاهده کنند، نیل هیچ رنگی را نمی تواند تشخیص دهد.

او در سال ۲۰۰۴ دستگاهی را اختراع کرد که بعد ها به Eyeborg معروف شد. این دستگاه می تواند رنگ ها را به نوت های خاص موسیقی ترجمه نماید و سپس آن ها را به مغز نیل منتقل کند. بدین گونه نیل می تواند هر رنگ را با روش خاص خود تجربه نماید.

در سال ۲۰۱۰ هاربیسون انجمن سایبورک ها را افتتاح کرد تا بدین گونه بتواند به افرادی که دوست دارند تکنولوژی را در بدن خود به کار گیرند، کمک نماید.

 

RFID Hands : چیپ های RFID در دست

amal-graafstra-has-rfid-chips-in-his-hands-w600

آمال گرافسترا چیپ های مخصوص RFID را در دو دست خود تعبیه کرده است. در عکس بالا می توانید در میان انگشت شست و اشاره دستان آمال، این چیپ ها را مشاهده نمایید.

آمال بعد ها شرکتی به نام Dangerous Things افتتاح کرد و در آن به فروش کیت های مخصوص تعبیه تکنولوژی در بدن پرداخت. این کیت ها به نحوی طراحی گشته بودند که کاربران بدون نیاز به جراحی پیچیده، می توانستند خودشان نسبت به قرار دادن تکنولوژی در بدن، اقدام نمایند.

آمال از دست هایش برای کار های بسیاری بهره می برد. او چیپ ها RFID را به نحوی برنامه ریزی کرده است که درب خانه و خودرویش را باز کنند. او حتی دیگر نیازی به رمز گذاشتن بر روی کامپیوترش ندارد، چرا که با یک حرکت دست به راحتی خود را به کامپیوترش می شناسد.

 

Magnetic Finger : آهن ربا در انگشتان

IMG_0527.0_standard_2050.0-w600

چند سال پیش آدی روبرتسون آهن ربایی را در یکی از انگشتان خود تعبیه کرد و مدتی بعد نیز از شرکت Dangerous Things یک چیپ NFC خرید و آن را نیز در دستانش قرار داد.

آدی از آهن ربایش استفاده های بسیاری می کند، اما از چیپ NFC رضایت چندانی ندارد. او معتقد است که Near Field Communication هنوز تکنولوژی جدیدی به شمار می رود، و استفاده های زیادی برای آن طراحی نگشته است. آدی همچنین از اینکه آیفون از تکنولوژی موجود در دست هایش پشتیبانی به عمل نمی آورد، بسیار ناراحت است!

 

I, Cyborg: ارتباط بین سیستم عصبی و کامپیوتر

professor-kevin-warwick-and-his-wife-have-implants-that-work-together-w600

کوین وارویک، به عنوان یک پروفسور در دانشگاه Reading انگلستان مشغول به تحقیقات علمی است. او بیشتر بر روی حوزه هوش مصنوعی و رباتیک تمرکز دارد و تلاش می کند تا با ساختن بازویی مصنوعی به بیماران کمک نماید.

او در حین یکی از تحقیقات خود تصمیم گرفت تا دستگاهی را طراحی کند که به سیستم عصبی بدن متصل گردد و سپس اطلاعات لازم را در اختیار کامپیوتر قرار دهد. کوین هم اکنون این تکنولوژی را در بدن خود قرار داده و با استفاده از آن قادر است تا کامیپوتر ها، چراغ های برق و حتی سیستم های گرمایشی را کنترل نماید.

 

Circadia : ثبت تمام اطلاعات بدن

tim-cannon-had-a-fitbit-like-device-implanted-into-his-arm-w600

تیم کنن جعبه ای نسبتا بزرگ را در زیر پوست خود قرار داده است. این جعبه عملکردی همچون دست بند های سلامت مثل Fitbit دارد و می تواند اطلاعات بسیاری را در مورد بدن، جمع آوری نماید.

تیم توضیح می دهد برای مثال هنگامی که او تحت استرس باشد، دستگاه این موضوع را متوجه شده و به وسایل موجود در خانه دستور می دهد تا محیطی آرامش بخش را برای او فراهم نمایند. بدین گونه وقتی تیم به خانه می رسد، با یک موسیقی ملایم و وانی پر از آب گرم، مواجه می شود.

 

360º sensory : تشخیص پشت سر

choreographer-moon-ribas-had-sensors-implanted-in-the-back-of-her-head-w600

یکی از پروژه هایی که انجمن سایبورگ انجام داده است، سنسور ۳۶۰ درجه نام دارد. این دستگاه برای اولین بار در پشت سر مون ریباس، قرار گرفت تا وی را از آنچه که در پشت سرش اتفاق می افتد، مطلع نماید.

سنسور ۳۶۰ درجه هرگاه که فردی از پشت سر ریباس به او نزدیک شود، به حالت ویبره در می آید. این سنسور حتی با دو گوشواره نیز همخوانی دارد و ویبره های خود را به آن ها ارسال می کند. از این طریق و با لرزش گوشواره چپ و یا راست، ریباس می تواند تشخیص دهد فرد مورد نظر در کدام سمت وی قرار دارد.

 

Speedborg : تشخیص سرعت

the-speedborg-tracks-movements-in-front-of-you-w600

انجمن سایبورگ، در ادامه فعالیت های خود، قابلیت های جالبی را به پروژه Eyeborg اضافه کرده است. یکی از این موارد Speedborg نام دارد که همچون یک رادار درونی عمل می کند و شما را از سرعت دقیق اجسامی که در برابرتان حرکت می کنند، مطلع می سازد.

نمونه اولیه این دستگاه، در سال ۲۰۰۷ بر روی دست یکی از داوطلبان قرار گرفت.

 

Fingerborg : انگشتی چشم دار

the-fingerborg-is-a-prosthetic-for-someone-who-lost-a-finger

و باز هم پروژه ای دیگر از انجمن سایبورگ؛ کسانی که انگشت خود را از دست داده اند، می توانند با استفاده از Fingerborg صاحب یک انگشت مصنوعی شوند که در نوک خود مجهز به یک دوربین است. این دوربین به شما اجازه می دهد تا از هر آنچه که میخواهید فیلم برداری کنید و سپس اطلاعات را به کامیپوتر منتقل نمایید.

بلیط هواپیما

مطالب مرتبط

برنامه ریزی بایدو برای جذب سرمایه هنگفت و تقویت دستیار صوتی DuerOS

بایدو اعلام کرده به دنبال جذب سرمایه برای بخش کسب و کار زندگی هوشمند (SLG) خود است. این بخش پلتفرم صوتی «DuerOS» را در اختیار دارد و انتظار می‌رود ارزش آن پس از جذب سرمایه هنگفت به ۲.۹ میلیارد دلار برسد. این بخش از بایدو به علت دستیار صوتی خود به نام «DuerOS»‌ شناخته شده که... ادامه مطلب

رونمایی از کروم کست جدید با ریموت کنترل و پلتفرم «گوگل تی‌وی»

گوگل در رویداد  «Launch Night In»، از آخرین نسخه «کروم کست» خود رونمایی کرد که با پلتفرم «گوگل تی‌وی»، ریموت کنترل و پشتیبانی از دستیار هوشمند همراه شده است. هفت سال قبل گوگل، نخستین کروم کست خود را معرفی کرد و از آن سال به بعد شاهد عرضه نسخه‌های جدیدتری از آن هستیم. امسال نسخه جدید... ادامه مطلب

اسپیکر هوشمند Nest Audio گوگل با قیمت ۹۹ دلار از راه رسید

گوگل رسما از اسپیکر هوشمند Nest Audio با گوگل اسیستنت رونمایی کرد که جایگزین گوگل هوم اصلی می‌شود و دارای روکش پارچه‌ای است. این اسپیکر هوشمند جدید فاصله میان اسپیکرهای Nest Mini و Nest Max را پر خواهد کرد و با قیمت ۹۹.۹۹ دلار از تاریخ ۱۴ مهر ماه در ۲۱ کشور به فروش می‌رسد، البته... ادامه مطلب

نیمی از زنان فعال در حوزه فناوری تا ۳۵ سالگی کارشان را ترک می‌کنند

با وجودی که به نظر می‌رسد حضور بانوان در عرصه‌های اجتماعی بیشتر شده است، ولی اطلاعات آماری نشان می‌دهد از سه دهه گذشته تاکنون، هنوز حضور بانوان در حوزه فناوری کمرنگ است. آخرین گزارش‌ تحلیلی «Accenture» موسسه مشاور حوزه فناوری اطلاعات و موسسه آموزش فناوری «Girls Who Code» نشان می‌دهد که نیمی از بانوانی که در... ادامه مطلب

گوگل از پیکسل 4a 5G رونمایی کرد

گوگل امشب در مراسم «Launch Night In» از گوشی هوشمند پیکسل 4a 5G رونمایی کرد. این گوشی هوشمند از چیپست اسنپدراگون 765G بهره می‌برد و دوربین اصلی دوگانه دارد. جدیدترین محصول گوگل بخشی از گوشی‌های سری پیکسل 4a محسوب می‌شود و فاصله میان گوشی‌های پیکسل 4a و پیکسل ۵ را پر می‌کند. پیکسل 4a 5G بزرگترین... ادامه مطلب

شیائومی می ۱۰ تی لایت با اسنپدراگون 750G و نمایشگر ۱۲۰ هرتزی معرفی شد

شیائومی علاوه بر رونمایی از می ۱۰ تی و می ۱۰ تی پرو، گوشی می ۱۰ تی لایت را نیز معرفی کرد. این گوشی هوشمند به دوربین اصلی چهارگانه مجهز شده است. شیائومی می ۱۰ تی لایت از نمایشگر ۶.۶۷ اینچی از نوع امولد بهره می‌برد که رفرش ریت آن به ۱۲۰ هرتز می‌رسد که کمتر... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟