وقاحت از نوع چینی؛ کپی کردن ظاهر iOS 8 در موبایل های آینده شیائومی

وقاحت از نوع چینی؛ کپی کردن ظاهر iOS 8 در موبایل های آینده شیائومی

راستش را بخواهید به نظر می رسد کمپانی چینی شیائومی عبارت Apple of the East یا اپل شرق را که اخیراً زیاد در مورد این برند به کار برده می شود، کمی بیش از حد جدی گرفته است. قبلاً منابع مختلفی اشاره داشتند که مدیر عامل این شرکت به شکل واضحی از استیو جابز مدیر عامل پیشین کمپانی اپل الگو برداری می نماید و این تقلید ها حتی شامل نحوه ی نشستن و لباس پوشیدن وی نیز می شود.

ولی حالا شیائومی در لابه لای کپی کاری هاش از روی اپل از این هم فراتر رفته است و MIUI 6 که رابط کاربری تبلت ها و تلفن های هوشمند آتی این کمپانی خواهد بود، دقیقاً مشابه سیستم عامل iOS شده است.

در این رابط کاربری دقیقاً همانند ۸ iOS کمپانی اپل رنگ های شفاف و طراحی مسطح مورد استفاده قرار گرفته، و در یک اقدام عجیب صفحه ای که اپلیکیشن ها را به صورت جداگانه به شما نمایش می داد (App Drawer) به صورت کامل حذف گردیده و آیکون کلیه ی اپلیکیشن ها بر روی صفحه ی خانگی قرار داده شده اند.

با دیدن چنین تقلید آشکار و ناشیانه ای در اولین نگاه این تصور ایجاد می گردد که شاید مدیر عامل شیائومی یک آیفون را به تیم طراحی رابط کاربری کمپانی خود داده و گفته است یک کپی از روی آن تهیه نمایند!

همه ی ما از سوابق اپل در شکایت کردن از سایر برندها به خاطر کپی برداری از محصولاتش مطلع هستیم، حالا باید منتظر ماند و دید آیا این کمپانی چنین تقلیدی را تحمل می کند یا بلافاصله پای چینی ها را نیز به دادگاه خواهند کشاند. در ادامه ی مطلب چند تصویر از قیاس بین رابط کاربری مرتبط به شیائومی با رابط کاربری iOS آورده شده است که از شما دعوت می نماییم ضمن مشاهده ی آنها نظرات خود را نیز در این رابطه با ما در میان بگذارید.

2
صفحه ی خانگی
3
اپلیکیشن قطب نما
4
منوی تنظیمات
5
اپلیکیشن دوربین

در وب سایت رسمی شائومی نیز می توانید تصاویر و جزئیات بیشتری از رابط کاربری پیاده سازی شده توسط این شرکت را ملاحظه نمایید.

نظرات ۸۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato