مایکروسافت ویندوز ۹ را یک ماه دیگر معرفی خواهد کرد

منابع خبری وبسایت Verge از داخل مایکروسافت خبر داده اند که این شرکت در حال برنامه ریزی یک کنفرانس خبری برای تاریخ ۸ مهر ماه است. بر اساس اطلاعات کسب شده، این مراسم به احتمال بسیار به معرفی ویندوز ۹ اختصاص خواهد داشت.

مایکروسافت مدتی است که تمرکز خود را بر روی نسخه بعدی ویندوز قرار داده و اسم رمز آن را نیز Threshold گذاشته است. اکنون به نظر می رسد Threshold آماده بهره برداری است و نام آن در حین معرفی همان ویندوز ۹ خواهد بود.

پیش بینی می شود مایکروسافت در همان ۸ مهر ماه نسخه پیش نمایش ویندوز ۹ را جهت دانلود در اختیار کاربران قرار دهد. بر پایه اطلاعاتی که تا کنون از مایکروسافت به بیرون درز پیدا کرده، می دانیم که منوی استارت قرار است بازگشتی دوباره داشته باشد و نوار ابزار Charms نیز به احتمال بسیار از این سیستم عامل حذف خواهد شد.

مایکروسافت همچنین در تلاش است تا دستیار صوتی ویندوز فون را برای کامیپوتر ها نیز عرضه نماید. هنوز مشخص نیست که Cortana با نسخه پیش نمایش ویندوز ۹ عرضه خواهد شد یا خیر، اما در نهایت نسخه نهایی سیستم عامل مایکروسافت، به احتمال بسیار به این قابلیت مجهز خواهد شد.

در کنار معرفی ویندوز ۹، ممکن است مایکروسافت بخشی از مراسم را نیز به تشریح نسخه ترکیب شده Windows RT و ویندوز فون بپردازد. این نسخه البته هنوز در دست توسعه است و پیاده سازی آن در راستای سیاست های یکپارچه سازی ساتیا نادلا، صورت می پذیرد.

موبایلت

نظرات ۳۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟