همه چیز درباره آیفون 13
مایکروسافت در حال کار بر روی ابزاری مشابه کروم کست گوگل است

مایکروسافت در حال کار بر روی ابزاری مشابه کروم کست گوگل است

به نظر می آید تولید یک گجت بسیار کوچک و جمع و جور استریم کردن ویدئو، برای گوگل به خوبی نتیجه داده است. کروم کست که تنها ۳۵ دلار قیمت قیمت دارد توانسته است در طول هفته های اخیر در بالای لیست پرفروش ترین قطعات الکترونیکی آمازون قرار بگیرد و سبب افتخار تولید کنندگانش شود.

حالا از گوشه و کنار اخباری منتشر شده است که اسناد موجود در FCC نشان می دهند مایکروسافت در حال تولید ابزاری مشابه برای کاربران ویندوز است. وب سایت ویندوز فون دیلی جز اولین سایت هایی است که متوجه اسناد یاد شده گشته و در همین رابطه گزارش نموده ابزار مورد بحث از Wi-Fi و پورت HDMI پشتیبانی به عمل آورده و دارای یک پورت USB‌ است.

بر مبنای اسناد FCC مایکروسافت فعلاً نام این ابزار را دانگل میرکست (Mircast Dongle) گذاشته است و این دانگل قرار است دارای توانایی استریم کردن محتوای ویدئویی از روی تلفن های هوشمند تحت ویندوز فون و کامپیوترها و لپ تاپ های تحت سیستم عامل ویندوز باشد.

در همین راستا وب سایت Gigaom می گوید دانگل مایکروسافتی به اندازه ی کروم کست انعطاف پذیر نخواهد بود و برای مثال نمی تواند امکان کنترل به صورت همزمان بر روی محتوای در حال پخش را برای چندین فرد حاضر در یک مکان واحد فراهم بیاورد، اما سایر قابلیت های ضروری میرکست تا حد زیادی مشابه محصول محبوب گوگل هستند.

در عین حال می توان با توجه به روحیات مایکروسافت انتظار داشت این کمپانی در آینده یی نزدیک سرویس های گوناگونی را جهت ایجاد تمایل کاربران در تهیه ی دانگلش پیاده سازی و عرضه نماید.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato