پنج مهارت رهبری که برای موفقیت لازم است

شاید به مهارت رهبری به عنوان چیزی نگاه کنید که مختص شرکت های بزرگ است، اما داشتن آن برای کارآفرین ها نیز همانقدر ضروری است.

شروع کسب و کار یک تجربه خاص  است. هر آنچه انجام میدهید به موفقیت نهایی تان وابستگی دارد. آنچه حائز اهمیت است این است که شما نه تنها کسب و کار خودتان را بشناسید بلکه از شیوه رهبری آن  نیز آگاه باشید.

رهبری به معنای واقعی آن، تنها یک نسخه آبکی از آنچه در شرکت های بزرگ محقق می شود نیست. در ادامه پنج ویژگی و مهارت که بیشتر از همه برای رهبری کسب و کارتان لازم دارید را مطالعه کنید.

مهارت خودآگاهی
موفقیت از آن آغاز می شود. وقتی شما به قدر کافی از خود شناخت داشته باشید، آنگاه می توانید برای خودتان کاری انجام دهید. داشتن خودآگاهی باعث میشود  توصیه های بهتری دریافت کنید. هرچه خودتان را بهتر بشناسید به آنچه که می توانید باشید نزدیک تر می شوید.

مهارت تیزهوشی کسب و کار
موفقیت با فراست و سرعت عمل در درک کردن اوضاع و سرو کله زدن با شرایط کسب و کار آغاز می شود. در محیط رقابتی کسب و کار، بهترین بودن در آنچه انجام می دهید خوب است٬ تصمیم های درست گرفتن عالی است، اما داشتن درک روشن و جامع از محیط کسب و کارتان بسیار پرارزش و ضروری است.

مهارت برقراری ارتباط
ساختن رابطه های ماندگار سنگ بنای همه موفقیت های کسب و کار است. و احترام قلب تپنده ساختن رابطه کاری است. چسبی است که  تیم ها، شراکت ها را کنار هم نگه میدارد و روابط را مدیریت می کند. حتی با وجود داشتن بهترین محصولات و عملکرد کسب و کار باز هم برای موفقیت به روابط قوی نیازمندید.

توانایی ایجاد یک فرهنگ الهام بخش
یک فرهنگ الهام بخش و انگیزه ساز  بر عملکرد بهتر سایرین تاثیر بسزایی دارد. یکی از مهمترین دارایی های هر شرکت و کسب و کار، کارمندان و فرهنگ آن است. همه آنها در کنار هم یک سیستم متعهد و علاقمند به کار را ایجاد می کنند که در نهایت محیطی سرشار از خلاقیت، استعداد، رشد و پیشرفت را بوجود می آورد.

مهارت چابکی و سازگاری
سازگاری با تغییر، نیازمند تمایل برای مدیریت تغییر و پذیرش ایده های جدید است که به معنی سازگار بودن با شرایط جدید، داشتن اعتماد به نفس برای رسیدگی به مطالبات ناخواسته و آمادگی برای تصمیم گیری و اجرا  در هر زمانی است. برای مانور دادن در میان تغییرات لازم است که یاد بگیرید چابک و سازگار باشید. حالا فکر می کنید  شما با مهارت های رهبری تان کجای کار ایستاده اید؟

•••

از خودتان بپرسید که برای حفظ سرعت کسب و کار در محیط کاری پر از پیچیدگی امروز به چه چیزی نیاز دارم؟ چه کاری میتوانم برای بهبود مهارت های رهبری ام انجام دهم تا  موفق شوم.

صلاحیت ها و مهارت های رهبری زیادی وجود دارد که اگر ترکیب و اعمال شوند، شما را به یک رهبر کارآمد تبدیل می کنند. بهتر است همواره به خاطر داشته باشید که شما می توانید تمام این مهارت ها را در خود ایجاد و تقویت کنید. به شرطی که بخواهید.

مطالب مرتبط

راهکار ساده برای بهبود فرهنگ شرکت: احساس ارزشمند بودن را در کارمندان تقویت کنید

متعهد کردن کارمندان، یکی از عوامل مهم در موفقیت شرکت هاست. کارمندان متعهد، بیشتر کار کرده و حلال مشکلات هستند و احتمال وفادار ماندن طولانی مدت آنها بالا می رود. اما چطور می توان کارمندان را به شرکت متعهد کرد؟تحقیق جدیدی که در ژورنال Journal of Positive Psychology منتشر شده، نشان می دهد «حس ارزشمند... ادامه مطلب

رؤیاهای بر باد رفته؛ ۱۳ استارتاپ که رنگ ۲۰۲۰ را ندیدند

اغلب اوقات در رسانه ها از استارتاپ هایی سخن به میان می آید که توسط چند جوان کاربلد و مشتاق راه اندازی شده و پله های ترقی را یکی پس از دیگری پیموده اند اما به ندرت سراغ آنهایی می روند که در مسیر راه اندازی کسب و کارهای نوپا شکست خورده اند. هرچند اشتیاق... ادامه مطلب

سه گام ضروری برای نه گفتن در محیط کار که باید یاد بگیرید

اگر تاکنون در شرایطی قرار گرفته‌اید که بر خلاف میل باطنی خود به کسی جواب مثبت داده باشید، احتمالا با خود فکر می‌کنید که چطور یاد بگیرم که «نه» بگویم بی آنکه آدم رک و بی‌ادبی جلوه کنیم. در این مقاله سعی شده در ۳ حرکت به شما آموزش نه گفتن داده شود.بعضا برای هر... ادامه مطلب

چرا نباید زندگی را در کار خلاصه کرد؟

حدود یک سوم زندگی ما به کار کردن اختصاص دارد و مدت زمان زیادی هم برای ورود به دنیای کار آماده می شویم. به لحاظ تاریخی، کسی کار را برای معنا بخشیدن و هدفمند کردن زندگی در نظر نمی گرفت. انسان ها صرفاً کار می کردند تا گرسنه نمانند. معنا و هدف در زندگی از... ادامه مطلب

برای بهبود کار و زندگی از این ۴ مدل آشفتگی ذهنی دوری کنید

این روزها در عصر اطلاعات به سر می بریم که علی رغم مزایای فراوان، خالی از ایراد هم نیست. کافی است موبایلتان را بردارید تا در معرض حجم عظیمی از اطلاعات و داده ها قرار گیرید که بخش زیادی از آن دردی از شما دوا نمی کنند. اگر بخش مفید داده ها را سیگنال در... ادامه مطلب

مشکلات، شکست ها و چالش های مدیران عرصه تکنولوژی در سال ۲۰۱۹

روزهای پایانی هر سال معمولا فرصت مناسبی است برای بررسی دستاوردها و شاید شکست های یک سال گذشته و برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف جدید.صنعت تکنولوژی در یک سال گذشته دستخوش تحولات فراوانی شد و موفقیت های بسیاری را در این عرصه شاهد بودیم. اما در این سال شکست ها هم کم نبودند و... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟