پنج مهارت رهبری که برای موفقیت لازم است

شاید به مهارت رهبری به عنوان چیزی نگاه کنید که مختص شرکت های بزرگ است، اما داشتن آن برای کارآفرین ها نیز همانقدر ضروری است.

شروع کسب و کار یک تجربه خاص  است. هر آنچه انجام میدهید به موفقیت نهایی تان وابستگی دارد. آنچه حائز اهمیت است این است که شما نه تنها کسب و کار خودتان را بشناسید بلکه از شیوه رهبری آن  نیز آگاه باشید.

رهبری به معنای واقعی آن، تنها یک نسخه آبکی از آنچه در شرکت های بزرگ محقق می شود نیست. در ادامه پنج ویژگی و مهارت که بیشتر از همه برای رهبری کسب و کارتان لازم دارید را مطالعه کنید.

hamrah-mechanic

مهارت خودآگاهی
موفقیت از آن آغاز می شود. وقتی شما به قدر کافی از خود شناخت داشته باشید، آنگاه می توانید برای خودتان کاری انجام دهید. داشتن خودآگاهی باعث میشود  توصیه های بهتری دریافت کنید. هرچه خودتان را بهتر بشناسید به آنچه که می توانید باشید نزدیک تر می شوید.

مهارت تیزهوشی کسب و کار
موفقیت با فراست و سرعت عمل در درک کردن اوضاع و سرو کله زدن با شرایط کسب و کار آغاز می شود. در محیط رقابتی کسب و کار، بهترین بودن در آنچه انجام می دهید خوب است٬ تصمیم های درست گرفتن عالی است، اما داشتن درک روشن و جامع از محیط کسب و کارتان بسیار پرارزش و ضروری است.

مهارت برقراری ارتباط
ساختن رابطه های ماندگار سنگ بنای همه موفقیت های کسب و کار است. و احترام قلب تپنده ساختن رابطه کاری است. چسبی است که  تیم ها، شراکت ها را کنار هم نگه میدارد و روابط را مدیریت می کند. حتی با وجود داشتن بهترین محصولات و عملکرد کسب و کار باز هم برای موفقیت به روابط قوی نیازمندید.

توانایی ایجاد یک فرهنگ الهام بخش
یک فرهنگ الهام بخش و انگیزه ساز  بر عملکرد بهتر سایرین تاثیر بسزایی دارد. یکی از مهمترین دارایی های هر شرکت و کسب و کار، کارمندان و فرهنگ آن است. همه آنها در کنار هم یک سیستم متعهد و علاقمند به کار را ایجاد می کنند که در نهایت محیطی سرشار از خلاقیت، استعداد، رشد و پیشرفت را بوجود می آورد.

مهارت چابکی و سازگاری
سازگاری با تغییر، نیازمند تمایل برای مدیریت تغییر و پذیرش ایده های جدید است که به معنی سازگار بودن با شرایط جدید، داشتن اعتماد به نفس برای رسیدگی به مطالبات ناخواسته و آمادگی برای تصمیم گیری و اجرا  در هر زمانی است. برای مانور دادن در میان تغییرات لازم است که یاد بگیرید چابک و سازگار باشید. حالا فکر می کنید  شما با مهارت های رهبری تان کجای کار ایستاده اید؟

•••

از خودتان بپرسید که برای حفظ سرعت کسب و کار در محیط کاری پر از پیچیدگی امروز به چه چیزی نیاز دارم؟ چه کاری میتوانم برای بهبود مهارت های رهبری ام انجام دهم تا  موفق شوم.

صلاحیت ها و مهارت های رهبری زیادی وجود دارد که اگر ترکیب و اعمال شوند، شما را به یک رهبر کارآمد تبدیل می کنند. بهتر است همواره به خاطر داشته باشید که شما می توانید تمام این مهارت ها را در خود ایجاد و تقویت کنید. به شرطی که بخواهید.

hamrah-mechanic

مطالب مرتبط

هفت استراتژی برای تصمیم گیری گروهی بهتر

شاید شما هم شنیده باشید که می‌گویند در تصمیم گیری، دو فکر بهتر از یک فکر است و سه فکر بهتر از دو فکر. برخی افراد همین ایده را در زندگی و کسب و کار خود در پیش می‌گیرند و عموما وقتی مشکلی پیش می‌آید سعی می‌کنند، مساله را با تفکر گروهی به سمت حل... ادامه مطلب

۳ نشانه اینکه متحمل فشار کاری بیش از حد هستید

حتی تا قبل از دوران کرونا هم برخی از ما ساعت‌های طولانی را مشغول کار بودیم اما پس از شروع بحران دورکاری با کمرنگ کردن مرز بین کار و زندگی شرایط را بدتر کرده است. شاید تصور کنید با کار کردن بیشتر و بیشتر می‌توانید بازدهی را افزایش دهید اما عدم استراحت کافی نه تنها... ادامه مطلب

۳ قدم برای تبدیل شدن به متخصص در هر زمینه‌ای از زبان منتور گوگل

شاید بسیاری از ما در زمینه کاری‌مان خودمان را متخصص بدانیم اما آیا واقعاً اینگونه است؟ متخصص بودن چه تعریفی دارد و باید چه شرایطی را برای کسب این عنوان طی کرد؟ «دیوید میتراف»، مشاور بازاریابی و منتور گوگل که دکترای روانشناسی هم دارد طی یک «تد تاک» جذاب به بررسی مسیری پرداخته که برای... ادامه مطلب

چرا «اِمتا» الزام‌آور نیست؟ نگاهی حقوقی به استفاده از سامانه «اِمتا»

نویسنده این یادداشت، «رضا ایازی»، دبیر کارگروه حقوقی در کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران است. سامانه احراز مشتریان تجارت الکترونیکی «اِمتا»، سامانه‌ای است که با استفاده از پایگاه‌های اطلاعاتی ثبت‌احوال و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کاربران سایت‌های ارائه‌دهنده خدمات آنلاین و تجارت الکترونیکی را به‌صورت آنلاین احراز هویت می‌کند.با استفاده از... ادامه مطلب

۶ باور مخرب که زندگی حرفه‌ای شما را نابود می‌کنند

یکی از نقاط تمایز انسان با دیگر موجودات توانایی «واگویه» یا گفتگوی درونی با خود است. این قابلیت مثل یک چاقوی دو لبه عمل کرده و می‌تواند شما را به موفقیت رسانده یا نابود کند. اگر این واگویه‌ها شکل منفی به خود بگیرند دائما جملاتی مثل  قبول نمی‌شوم، از پس آن برنمی‌آیم، از عهده من... ادامه مطلب

۵ راهکار علمی و ساده برای تقویت انگیزه در کار و زندگی

انگیزه شامل دو نوع درونی و بیرونی می‌شوند. انگیزش بیرونی همانطور که از نام آن پیداست تابع شرایط بیرونی بوده و ممکن است امکان دستیابی کامل به آن میسر نباشد اما انگیزش درونی یا خود انگیزشی می‌تواند مثل بلیط طلایی ما را به اهدافمان برساند.صد البته ترسیم و تعیین اهداف بسیار آسانتر از تلاش برای... ادامه مطلب

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟