پنج مهارت رهبری که برای موفقیت لازم است

شاید به مهارت رهبری به عنوان چیزی نگاه کنید که مختص شرکت های بزرگ است، اما داشتن آن برای کارآفرین ها نیز همانقدر ضروری است.

شروع کسب و کار یک تجربه خاص  است. هر آنچه انجام میدهید به موفقیت نهایی تان وابستگی دارد. آنچه حائز اهمیت است این است که شما نه تنها کسب و کار خودتان را بشناسید بلکه از شیوه رهبری آن  نیز آگاه باشید.

رهبری به معنای واقعی آن، تنها یک نسخه آبکی از آنچه در شرکت های بزرگ محقق می شود نیست. در ادامه پنج ویژگی و مهارت که بیشتر از همه برای رهبری کسب و کارتان لازم دارید را مطالعه کنید.

مهارت خودآگاهی
موفقیت از آن آغاز می شود. وقتی شما به قدر کافی از خود شناخت داشته باشید، آنگاه می توانید برای خودتان کاری انجام دهید. داشتن خودآگاهی باعث میشود  توصیه های بهتری دریافت کنید. هرچه خودتان را بهتر بشناسید به آنچه که می توانید باشید نزدیک تر می شوید.

مهارت تیزهوشی کسب و کار
موفقیت با فراست و سرعت عمل در درک کردن اوضاع و سرو کله زدن با شرایط کسب و کار آغاز می شود. در محیط رقابتی کسب و کار، بهترین بودن در آنچه انجام می دهید خوب است٬ تصمیم های درست گرفتن عالی است، اما داشتن درک روشن و جامع از محیط کسب و کارتان بسیار پرارزش و ضروری است.

مهارت برقراری ارتباط
ساختن رابطه های ماندگار سنگ بنای همه موفقیت های کسب و کار است. و احترام قلب تپنده ساختن رابطه کاری است. چسبی است که  تیم ها، شراکت ها را کنار هم نگه میدارد و روابط را مدیریت می کند. حتی با وجود داشتن بهترین محصولات و عملکرد کسب و کار باز هم برای موفقیت به روابط قوی نیازمندید.

توانایی ایجاد یک فرهنگ الهام بخش
یک فرهنگ الهام بخش و انگیزه ساز  بر عملکرد بهتر سایرین تاثیر بسزایی دارد. یکی از مهمترین دارایی های هر شرکت و کسب و کار، کارمندان و فرهنگ آن است. همه آنها در کنار هم یک سیستم متعهد و علاقمند به کار را ایجاد می کنند که در نهایت محیطی سرشار از خلاقیت، استعداد، رشد و پیشرفت را بوجود می آورد.

مهارت چابکی و سازگاری
سازگاری با تغییر، نیازمند تمایل برای مدیریت تغییر و پذیرش ایده های جدید است که به معنی سازگار بودن با شرایط جدید، داشتن اعتماد به نفس برای رسیدگی به مطالبات ناخواسته و آمادگی برای تصمیم گیری و اجرا  در هر زمانی است. برای مانور دادن در میان تغییرات لازم است که یاد بگیرید چابک و سازگار باشید. حالا فکر می کنید  شما با مهارت های رهبری تان کجای کار ایستاده اید؟

•••

از خودتان بپرسید که برای حفظ سرعت کسب و کار در محیط کاری پر از پیچیدگی امروز به چه چیزی نیاز دارم؟ چه کاری میتوانم برای بهبود مهارت های رهبری ام انجام دهم تا  موفق شوم.

صلاحیت ها و مهارت های رهبری زیادی وجود دارد که اگر ترکیب و اعمال شوند، شما را به یک رهبر کارآمد تبدیل می کنند. بهتر است همواره به خاطر داشته باشید که شما می توانید تمام این مهارت ها را در خود ایجاد و تقویت کنید. به شرطی که بخواهید.

مطالب مرتبط

گزارش مالی الکترونیک آرتز منتشر شد؛ اکس باکس وان و پلی استیشن 4 می تازند

الکترونیک آرتز گزارش مالی خود را در سه ماهه ی اول سال مالی 2016 (مربوط به بازه ی زمانی 1 آپریل تا 30 ژوئن) منتشر کرد. همه چیز حاکی از این است که الکترونیک آرتز به روند رو به رشد خود ادامه می دهد. میزان فروش و درآمد این شرکت، هر دو، بسیار بالاتر از انتظارات... ادامه مطلب

10 تغییری که اگر در دهه چهارم زندگیتان انجام دهید، شما را در مسیر موفقیت قرار می دهند

بسیاری از افراد دهه ی سوم زندگی خود را صرف کنار گذاشتن عادات ناسالمی مثل خوابیدن تا 2 بعد از ظهر و خرج های بیهوده می کنند. اما دهه ی چهارم زندگی زمان مناسبی برای تثبیت عاداتی است که تا آخر عمر به تحقق اهداف شخصی و حرفه ای تان کمک خواهند کرد. برای اینکه شما هم در زندگی تان از... ادامه مطلب

چرا باید در تقویم کاری خود، یک روز را خالی نگه داریم؟

یکی از بی ضرر ترین کارهایی که از لحاظ شخصی می توانید بکنید این است که سرتان را بیش از حد مشغول کنید. اما متأسفانه همین کار یکی از بدترین کارهایی است که می توانید در حق کسب و کارتان انجام دهید. اطمینان خاطری که این مشغله ی زیاد و نشانه ی موفقیت دانستن آن... ادامه مطلب

9 اشتباه بزرگ در محیط های کاری

همه ما شنیده و یا از نزدیک دیده ایم که بعضی از افراد در محل کار خود دست به کارهای عجیبی می زنند؛ اما برای آنکه از شغل تان خلاص شوید نیازی به این نیست که میز و صندلی خود را از پنجره به بیرون پرتاب کرده و یا جلسه مهمی را بدون اعتنا به دیگران، نیمه کاره رها کنید. به... ادامه مطلب

۶ آموزه درباره خلق فرهنگ نوآوری در یک مجموعه

هر سازمان، تشکیلات یا گروهی برای این شکل گرفته تا نتایج مشخصی بگیرد. عملکرد ضعیف ماحصل ساختار سازمانی ضعیف است و بر عکس، نتایج عالی زمانی کسب می شوند که استراتژی ها، مدل های کسب و کار، ساختارها، فرآیندها، تکنولوژی ها، ابزارها، و سیستم های پاداش، همگی نیروشان را در جهت درست به کار وارد کنند. مدیران... ادامه مطلب

پرورش هوش هیجانی از آنچه تصور می کنید دشوارتر است

هوش هیجانی به زبان ساده به توانایی فرد در شناسایی و درک احساسات خود و دیگران، و استفاده از این اطلاعات برای تصمیم گیری گفته می شود. هوش هیجانی، ویژگی های بسیار پیچیده ای از جمله همدلی، همدردی و ترحم را در بر می گیرد. این ها با «خوب رفتار کردن با دیگران» فرق دارند.... ادامه مطلب

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x