تماشا کنید: ویدیوی لو رفته از ویندوز ۹ و ویژگی دسکتاپ مجازی

تقریبا بر کسی پوشیده نیست که مایکروسافت به طور جدی در حال آماده سازی نسخه بعدی سیستم عامل انحصاری خود، یعنی ویندوز ۹ است و در این حین، اطلاعات و تصاویر زیادی از آن لو رفته. حتی در ویدیوی لو رفته سابق هم عملکرد دکمه استارت (که مجددا به آغوش ویندوز باز گشته) به خوبی نشان داده شد.

اما وب سایت آلمانی WinFurture.de اخیرا ویدیویی را از این نسخه هنوز معرفی نشده منتشر کرده که به نظر می رسد مایکروسافت در آن از دسکتاپ های مجازی (Virtual Desktops) استفاده کرده. در این حالت شما می توانید چندین دسکتاپ مختلف داشته باشید و پنجره ها را بین آنها منتقل کنید. بدین صورت صفحه نمایش مملو از پنجره های مختلف نخواهد شد و شما می توانید کارهای شخصی خود را از پنجره های کاری جدا کنید. این ویژگی را پیشتر ما در سیستم عامل های لینوکس و مکینتاش دیده بودیم و حالا، با این ویدیو باید گفت به زودی مایکروسافت هم این قابلیت را به ویندوز خواهد آورد.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Windows-9-Der-neue-Multi-Desktop-in-Aktion.mp4"]

اما شایعاتی هم مبنی بر عرضه قریب الوقوع این نسخه از ویندوز در پایان این ماه شنیده می شود. اگر چنین موضوعی حقیقت داشته باشد شما چه چشم اندازی در رابطه با ویندوز ۹ تصور می کنید؟ به نظر شما آیا مایکروسافت مجددا موفقیت ویندوز ۷ و XP را تجربه می کند؟

نظرات ۳۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟