همه چیز درباره آیفون 13
مایکروسافت خرید موجانگ را با مبلغ 2.5 میلیارد دلار تایید کرد

مایکروسافت خرید موجانگ را با مبلغ 2.5 میلیارد دلار تایید کرد

شایعه ای که هفته پیش در رابطه با خرید موجانگ توسط مایکروسافت مطرح شد واقعیت دارد. آمریکایی ها، موجانگ، خالق بازی ماینکرفت را به مبلغ ۲.۵ میلیارد دلار خریداری کردند. همانطور که انتظار می رفت، موسس موجانگ، مارکوس ناچ پرسون پس از اعلام این خبر، خروجش از استودیو را تائید کرد.

مایکروسافت در اولین بیانیه خبری پیرامون این موضوع، هرگونه نگرانی در رابطه با لغو عرضه بازی روی پلتفرم های دیگر را تکذیب کرد. نشر و توسعه بازی روی پلتفرم های پی سی، اندروید، iOS و حتی پلی استیشن همچنان ادامه دارد.

ماینکرفت روی پی سی بیش از ۱۰۰ میلیون بار دانلود شده و ۲۰۰ میلیارد ساعت، میزان زمانی است که کاربران این بازی را روی اکس باکس ۳۶۰ اجرا کرده اند. براساس این بیانیه خبری، بیش از ۹۰ درصد کاربرانی که بازی را روی پی سی خریداری کرده بودند طی یک سال گذشته وارد بازی شده اند و این یک وفاداری بزرگ برای مجموعه کوچکی چون موجانگ محسوب می شود.

در رابطه با جدایی موسسین موجانگ روی وبسایت این استودیو چنین نوشته شده است: "موسسین: ناچ، کارل و جیکوب از ما جدا می شوند. نمی دانیم که طرح چه چیزی را در سر دارند، هر چه هست به ماینکرفت مرتبط نیست اما احتمالا چیز جالبی خواهد بود."

کارل منه (Carl Manneh)، مدیرعامل پیشین موجانگ در بیانیه خبری مایکروسافت گفت: "بازیکنان، ماینکرفت را گرفتند و آن را تبدیل به چیزی کردند که تمام انتظارات ما را از حد گذراند. خریداری شدن توسط مایکروسافت بخش جدیدی را به داستان بی نظیر ماینکرفت خواهد آورد."

با تمامی این تفاسیر، احتمال عرضه بازی روی پلتفرم استیم هم بالا می رود. مارکوس پرسون یکی از مخالفین اصلی عرضه بازی روی این پلتفرم پر طرفدار بود که حالا فعالیتی در این شرکت ندارد.

نظرات ۲۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato