RoomAlive هر اتاقی را تبدیل به یک بازی اکس باکس می کند

RoomAlive هر اتاقی را تبدیل به یک بازی اکس باکس می کند

زمانی که مایکروسافت اولین بار از پروژه IllumiRoom در نمایش CES سال گذشته پرده برداشت، توجه زیادی را به سوی نسل بعدی اکس باکس جلب کرد. آن زمان ویدیویی منتشر شد که یک سیستم پروژکتور به اکس باکس متصل بود و حاشیه های بازی که در قالب تلویزیون نمی گنجید، به وسیله آن دستگاه در سراسر دیوار کنار تلویزیون نمایش داده می شد.

IllumiRoom در ابتدا یک طرح مفهومی بود و حالا به مرحله ای بالاتر رسیده چرا که مایکروسافت با نامی جدید بازگشته. IllumiRoom ورژن دوم: RoomAlive.

طرح RoomAlive تفاوت ساختاری عظیمی با ورژن ابتدایی ندارد اما جزئیات این بار گسترده تر از قبل شده اند. در حقیقت، به جای اینکه تنها دیوار کناری تلویزیون تبدیل به صفحه نمایش شود، تمام اتاق نشیمن تبدیل به بازی خواهد شد. گرچه باز هم باید بگوییم که طرح RoomAlive هنوز هم ابتدایی است ولی آیا این تکنولوژی، برای عموم مردم تهیه می شود یا هدف خاصی دارد؟

ورژن دوم اتاق روشنایی، از ترکیب کینکت های نسل جدید و پروژکتورهای مخصوص استفاده می کند تا فضایی مجازی و تعاملی درون اتاق نشیمن شکل دهد. در واقع بازی شما دیگر محدود به صفحه نمایش تلویزیون تان نخواهد شد و در این فضای بزرگ هر چه بخواهید انجام می دهید. RoomAlive از طریق ۶ کینکت که در سراسر اتاق قرار گرفته اند، اطلاعات را پردازش می کند و تشخیص می دهد بدن بازیکن کجا قرار دارد. بنابراین تصویر مناسبی را برای نمایش روی دیوارها انتخاب می کند.

سخنگوی بخش تحقیقات مایکروسافت می گوید: "هنوز جای کار زیادی است تا RoomAlive به یک پلتفرم و شیوه برای بازی کردن تبدیل شود. ما آینده ای را در خیال خود داریم که بازی ها می توانند از اشیاء فیزیکی به عنوان بخشی از خودشان استفاده کنند."

ترکیب ۶ کینکت و یک ویدیو پروژکتور فوق العاده گران قیمت خواهد بود اما مایکروسافت تلاش می کند این تکنولوژی را در آینده به صورت بهینه تر توسعه دهد و با قیمت اندکی عرضه کند. سونی پیش از این تجربه ای مشابه در فضای واقعیت مجازی داشته اما سیستم مایکروسافت می تواند به صورت اتوماتیک کف و دیوارهای اتاق را تشخیص دهد و بازتاب تصویر را به گونه ای تنظیم کند که بازیکن در مرکز آن قرار داشته باشد.

ویدیویی که اخیرا مایکروسافت منتشر کرده را در زیر می توانید ببینید.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/RoomAlive-%20Magical%20Experiences%20Enabled%20by%20Scalable,%20Adaptive%20Projector-Camera%20Units.mp4"]

 

ویجیاتو

نظرات ۲۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato