دیجیاتو خبرنگار استخدام می‌کند

۵ کاری که می توانیم برای داشتن هفته ای پربار تر انجام دهیم

داشتن هفته ای پربار، به دغدغه های اصلی شما و زمانی که صرف انجام کار ها می کنید بستگی دارد. سخت کار کردن، لرزوما به معنی پربار بودن نیست. همیشه راهی آسان تر برای انجام کار ها وجود دارد؛ آن را پیدا کنید، هوشمندانه تر کار کنید و کار های بیشتری در طول هفته انجام دهید.

در ادامه مطلب می توانید نکاتی را که شما را در داشتن هفته ای پربار یاری خواهند کرد مطالعه کنید.

۱. به جای برنامه ریزی، عمل کنید

برنامه ریزی برای انجام کار های هفته یا ماه آینده، امری مفید است، اما با مراجعه پی در پی به برنامه روزانه خود، ساعت های موثر بسیاری را از دست خواهید داد.

پس به جای برنامه ریزی، عمل کنید. انجام کاری در آینده به جای حالا ممکن است به نظر راحت باشد، اما عملی معقول نیست. اگر مدام به خودتان بگویید مجبور نیستید همین الان انجامش دهید، آن تسک خود به خود از بین نخواهد رفت. و سرانجام کسی مجبور می شود مسئولیت انجام آن را برعهده بگیرد. پس به جای بهانه آوردن، بهتر است هر چه سریع تر آن را از لیست کار های خود خط بزنید.

یک سوال دیگر این است که آیا جلسات شما واقعا ارزشمند هستند؟ اکثر مردم وقت بسیاری را صرف جلسات می کنند، در حالیکه باید به انجام کار ها بپردازند. برای اینکه مطمئن شوید بیشترین استفاده را از وقت ارزشمند خود می کنید، کافیست زمانی را که صرف کار ها می کنید محاسبه کنید. این کار به شما کمک می کند از زمانی که به جای کار کردن، در جلسات یا در حال برنامه ریزی تلف می شود، مطلع شوید. قطعا از افزایش بازدهیتان پس از محاسبه زمان صرف شده در جلسات یا برنامه ریزی، شگفت زده خواهید شد.

۲. لازم نیست به همه چیز پاسخ مثبت بدهید

“تفاوت میان افراد موفق و افراد خیلی موفق، این است که افراد خیلی موفق تقریبا به همه چیز جواب منفی می دهند” -وارن بافت

پاسخ مثبت به درخواست ها،‌ از یک 'نه’ گفتن، ساده تر به نظر می آید. هربار که با انجام کاری برای کسی موافقت می کنید که نتیجه ای بی ارزش دارد، داشتن برنامه قابل کنترل را سخت تر می کنید. شما می توانید به اهداف بیشتری برسید در صورتیکه که بدانید چه کار باید بکنید، چه زمانی باید آن را انجام دهید و انتظار دارید چه چیزی به دست آورید. تمام این مشکلات، با برنامه ای تحت کنترل شما قابل حل است.

۳. کمال گرا نباشید

اگر همواره دنبال کمال باشید، باید زمان بیشتری را صرف انجام کار ها کنید و احتمالا بهره وری کمتری خواهید داشت. دلیل این موضوع این است که اگر بخواهید کار ها را به بهترین نحو ممکن انجام دهید، زمان بیشتری نسبت به حالت معمول صرف آن خواهید کرد؛ این کار نیز باعث می شود انجام دیگر وظایف عقب بیافتد. در نتیجه، باعث هدر رفتن زمان و ناراضی بودن رئیس فعلی تان خواهید شد.

۴. ذهنتان را خالی کنید

خیلی روی حافظه تان حساب نکنید. چون وقتی بیشتر به آن نیازمندید، شما را ناامید می کند. به جای این کار، همه چیز را یادداشت کنید.

ابزار های زیادی برای یادداشت برداری وجود دارند؛ از ابزار های قدیمی و پیشفرض سیستم عامل ها گرفته تا اپلیکیشن هایی مانند Evernote ،Any.do و Wunderlist. با نوشتن تمام کار هایی که تا آخر هفته باید انجام شوند، تصویر ذهنی مناسبی از اهداف خود خواهید داشت و قادر خواهید بود بر این اساس، اولویت ها را نیز تعیین کنید.

۵. موفقیت های خود را مرور و اندازه گیری کنید

پیش از بستن پرونده یک هفته ی کاری دیگر و آماده شدن برای هفته بعدی، دستاورد ها و کارهای انجام شده را مرور کنید تا ببینید از پس چه مقدار از آن بر آمده اید. به لیست تسک های خود مراجعه کنید و کار های انجام شده را خط بزنید، تا متوجه شوید چه کاری را نتوانستید انجام دهید و چرا. دستاورد های خود را جشن بگیرید، کار های به تعویق افتاده را یادداشت کرده و از اشتباهات پلی برای رسیدن به اهداف خود بسازید. قطعا برای هفته آینده آمادگی بیشتری خواهید داشت.

مطالب مرتبط

60 راهکار ساده برای آنکه پتانسیل های مدیریتی خود را تقویت نمایید

انسان برای رسیدن به سطح بالایی از توان مدیریتی و پیدا کردن پتانسیل واقعی خود ابتدا باید بینشی صحیح از توانایی ها و استعدادهایش داشته باشد و سپس آنها را به فعلیت برساند.ماری کوری، دانشمند مشهور لهستانی و برنده دو جایزه نوبل می گوید: «باید باور کنیم که هریک از ما استعداد انجام کاری را داریم و هر طور که شده باید آن... ادامه مطلب

شکست؛ احتمال بزرگی که انسان های موفق به استقبالش می روند و انسان های ناموفق نادیده اش می گیرند

اگر عاملی وجود داشت که با مواجه شدن با آن می توانستید زندگی خود را تا حد چشمگیری بهبود ببخشید چه کار می کردید؟ بلافاصله این کار را انجام می دادید، مگر نه؟ اغلب افراد مدام این حرف را برای خودشان تکرار می کنند، اما از کنار چیزی که تقریباً همیشه باعث شکستشان می شود،... ادامه مطلب

قوانین شش گانه استارتاپ 1.7 میلیارد دلاری سازنده کلش آو کلنز

حتی تیم های کوچک نیز در صورتی که در بافتار درست قرار بگیرند می توانند موفقیت های جهانی پیدا کنند. سوپرسل یکی از بهترین نمونه های این مسئله است. این شرکت بازی سازی 1.7 میلیارد دلاری که در هلسینکی فنلاند واقع است، سرمنشأ خلاقیت یکی از شناخته شده ترین بازی های آیپد در چندین کشور... ادامه مطلب

هفت روش آسان برای برقراری سریع تر ارتباط با افراد نا آشنا

امروزه نشست و برخاست با افرادی که آنها را از قبل نمی شناسیم، به یکی از عادات ضروری و بدیهی  زندگی مان تبدیل شده است. در بعضی از مشاغل افراد به عنوان یک مشتری یا همکار به اشخاص غریبه معرفی می شوند و در برخی دیگر که شبکه های ارتباطی پیشرفته ای دارند، ارتباط موثر و سازنده... ادامه مطلب

اینتل گزارش مالی خود از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ را اعلام کرد

امروز و پس از تعطیل شدن بازارهای جهانی اینتل به صورت رسمی گزارش مالی سه ماهه ی دوم سال جاری خود را منتشر کرد. در این گزارش آمده که شرکت مورد بحث توانسته به درآمدی ۱۳.۲ میلیارد دلاری دست یابد و از هر سهم خود عوایدی برابر با ۰.۵۵ دلار داشته باشد.در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.در... ادامه مطلب

8 درسی که می توان از کار کردن در گوگل و فیسبوک آموخت

در تابستان سال 2011، من اولین بار در مقر اصلی گوگل، مانتین ویو کالیفرنیا، دوران انترنتی خود را آغاز کردم. افکار بسیاری، زمانی که دوران کاری ام آغاز شد به ذهنم هجوم آورد. برای اولین بار در طول زندگی ام، برای اولین بار قرار بود خارج از تگزاس زندگی کنم و وظیفه ام چیزی جز... ادامه مطلب

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x