چرا هرگز در مصاحبه کاری نباید نارنجی پوشید؟

چرا کت و شلوار قهوه‌ای تان شما را فردی منفعل نشان می دهد ؟ چرا باید آبی کبود را به کناری بگذارید اگر شغل شما خلاقانه است و چرا هرگز نباید نارجی بپوشید؟

جواب این سوال ساده است: چون رنگ ها قدرت دارند.

روانشناسی رنگ می گوید آنها می توانند شما را آرام کنند، گرسنه کنند، و حتی شما را عاشق کنند. اما آیا آنها می توانند برایتان کار پیدا کنند؟

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

با وجود آن که آنها ضعف دانش و تجربه شما را جبران نمی کنند، اما تحقیقات اخیر Harris Interactive نشان می دهد که انتخاب رنگ مناسب لباس می تواند در هنگام مصاحبه شما را در شرایط مثبتی قرار دهد. نتایج به دست آمده از نظرسنجی های انجام شده از مدیران روابط عمومی، منایع انسانی و متخصصین مربوطه نشان میدهد که استخدام کنندگان بین رنگ لباس و ویژگی های فردی متقاضی در حین زمان مصاحبه ارتباط برقرار می کنند.

بعنوان مثال:

  • مشکی مفهوم رهبری را می رساند.
  • قرمز رنگ قدرت است.
  • آبی این حس را ایجاد می کند که فرد در تیم عملکرد خوبی دارد.
  • خاکستری فرد را منطقی و تحلیل گر معرفی می کند.
  • سفید احساس منظم و مرتب بودن القا می کند.
  • سبز، زرد، نارنجی و بنفش با خلاقیت در ارتباطند.

Carol Davidson متخصص سَبک و عکس در نیویورک می گوید:

از نظر تصویری، ظاهر شما بیشتر گفتار شما از شما اطلاعات می دهد. و از میان همه آنچه که از گنجه لباس درمی آید، رنگ حرف اول را می زند.

علاوه بر ویرایش رزومه و آماده کردن توانایی هایتان در هنگام مصاحبه، انتخاب لباس مناسب عامل موثری در پیدا کردن شغل جدید به شمار می رود. انتخاب بهترین رنگ به شرکت مورد نظر بستگی دارد که به برخی از آنها اشاره می کنیم.

اگر برای شغلی خلاقانه مصاحبه می کنید، آبی کبود نپوشید

آبی کبود حاوی پیام هایی همچون صداقت، قابل اعتماد بودن، معتبر بودن است و می توان گفت این رنگ انتخابی عالی برای صنایعی نظیر حقوق یا دارایی محسوب می شود. اما اگر برای محیطی اقدام می کنید که خلاقیت حرف اول را می زند، در نظر داشته باشید که حس ناشی از این رنگ "محافظه کاری" است.

اگر برای شغل مدیریتی اقدام می کنید سیاه بپوشید

سیاه یک رنگ بسیار قوی است و نفوذ بالایی دارد. بیشتر افراد بر این باور هستند که این موضوع تاثیر خوبی است، اما باید در نظر داشته باشید که در اولین مصاحبه این حس را القا نکنید که شما قدرت بیشتری نسبت به فرد مقابل خود دارید. اگر برای شغلی اقدام کرده اید که مدیریت بخشی را بر عهده دارد و شما باید فردی موقر به نظر بیایید، مشکی انتخاب خوبی است.

بهتر است از پوشیدن لباس یک دست قهوه ای خودداری کنید

3036012-slide-s-3-brown

قهوه ای، قطب مخالف رنگ سیاه است. این رنگ این پیغام را می دهد که شما فردی ساده و مقاوم در برابر تغییر هستید. در مجموع این رنگ برای مصاحبه برای صنایع توصیه نمی شود.

مانند هر رنگ دیگری، قهوه ای ویژگی های مثبتی هم دارد، نشان از آسایش و اطمینان دارد. اما در صنعت که سرعت و خلاقیت نکات کلیدی هستند رنگ قهوه ای این حس را القا می کند که شما فردی منفعل و سنگین هستید.

توسی برای صنعت خوب است

یک انتخاب عالی برای مصاحبه کاری در محیط صنعتی توسی است. این رنگ حاوی پیام سرسختی، هوش و قابل اطمینان بودن است.

با توجه به این که گاهی رنگ توسی دست کم گرفته می شود، با توجه به نوع شرکت و صنعتی که برای مصاحبه آماده شده اید، می توانید از یک دستمال گردن قرمز، کراوات بنفش، بلوز زرد نیز استفاده کنید تا بخشی از شخصیت شما را نشان دهد.

قرمز احتمالا کمی بیش از حد تند است

قرمز نشان از قاطعیت و تهور دارد، اما برای مصاحبه ها پیشنهاد نمی شود. در بسیاری از شرکت ها رنگ قرمز کمی زننده به حساب می آید.

قرمز نشان می دهد که فرد مصاحبه شونده دارای خصوصیات اخلاقی همچون سرکشی، تهور و سماجت است. باید گفت مرز باریکی بین ادعا داشتند و سرسختی وجود دارد و به همین دلیل قرمز برای مصاحبه پیشنهاد نمی شود. اما ویژگی خاص این رنگ ممکن است برای شغل هایی در قسمت فروش یا حقوقی مناسب باشد.

می خواهید نشان دهید که به جزییات توجه می کنید؟ سفید بپوشید

بر خلاف قرمز، سفید رنگی است که حس تمیزی، خالص بودن، بی طرفی و آغاز دوباره را به فرد مقابل منتقل می کند. این معصومیت و پاکی نشان میدهد که به جزییات توجه می کنید و انتخاب خوبی برای مصاحبه است.

با سبز مصاحبه را آسان کنید و با زرد و بنفش اعلام کنید که شما بهترینید، اما لطفا نارنجی نپوشید

3036012-slide-s-9-orange

سبز رنگی است که معمولا با آرامش و سلامتی، کامیابی و ثروت همراه است. برای محیط هایی که به خلاقیت بیشتری نیاز دارند رنگ زرد یا بنفش توصیه می شود. بنفش بیانگر هنرمندی و یکتایی است، در حالیکه زرد بهینه بودن و خلاقیت را نشان می دهد.

اما نارنجی بدترین رنگ شناخته شده زیرا به مصاحبه کننده این حس را می دهد که مصاحبه شونده به اندازه کافی حرفه ای نیست.

روشن و تاریک

بدون در نظر گرفتن رنگ لباسی که برای پوشیدن انتخاب می کنید، باید تنالیته آن را نیز در نظر داشته باشید. همه رنگ تُن های مختلف دارند و می توان آنها را به گونه ای تغییر داد تا به رنگ مورد نظر دسترسی پیدا کنیم.

رنگ های تیره بعنوان رنگ های رسمی تر و معتبر تر شناخته می شوند در حالیکه رنگ های روشن شخص را صمیمی تر و دوستانه تر معرفی می کند. رنگ های روشن نشان از اعتماد به نفس دارند و رنگ های تیره شخص را محافظه کار تر نشان می دهد.

پوشیدن رنگ هایی با تضاد بالا مانند سیاه و سفید و یا سفید و آبی کبود شما را قوی تر نشان می دهد و هر چه میزان تضاد بین رنگ های انتخابی کمتر باشد شما صمیمی تر و نزدیک شدنی تر ظاهر می شوید.

مطالب مرتبط

راهکار ساده برای بهبود فرهنگ شرکت: احساس ارزشمند بودن را در کارمندان تقویت کنید

متعهد کردن کارمندان، یکی از عوامل مهم در موفقیت شرکت هاست. کارمندان متعهد، بیشتر کار کرده و حلال مشکلات هستند و احتمال وفادار ماندن طولانی مدت آنها بالا می رود. اما چطور می توان کارمندان را به شرکت متعهد کرد؟تحقیق جدیدی که در ژورنال Journal of Positive Psychology منتشر شده، نشان می دهد «حس ارزشمند... ادامه مطلب

چرا نباید زندگی را در کار خلاصه کرد؟

حدود یک سوم زندگی ما به کار کردن اختصاص دارد و مدت زمان زیادی هم برای ورود به دنیای کار آماده می شویم. به لحاظ تاریخی، کسی کار را برای معنا بخشیدن و هدفمند کردن زندگی در نظر نمی گرفت. انسان ها صرفاً کار می کردند تا گرسنه نمانند. معنا و هدف در زندگی از... ادامه مطلب

مشکلات، شکست ها و چالش های مدیران عرصه تکنولوژی در سال ۲۰۱۹

روزهای پایانی هر سال معمولا فرصت مناسبی است برای بررسی دستاوردها و شاید شکست های یک سال گذشته و برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف جدید.صنعت تکنولوژی در یک سال گذشته دستخوش تحولات فراوانی شد و موفقیت های بسیاری را در این عرصه شاهد بودیم. اما در این سال شکست ها هم کم نبودند و... ادامه مطلب

داشتن یک رئیس بد می‌تواند شما را به مدیری موفق تبدیل کند

مدیران بد را می‌توان در سرتاسر دنیا پیدا کرد این موضوع آن‌قدر مهم است که حتی فیلم‌های سینمایی گوناگونی با این محوریت ساخته شده‌اند. جدا از این‌ها، سوال مهمی که برای کارمندان آسیب دیده از رئیس بد پیش می‌آید این است که هنگام ترفیع چگونه باید از تبدیل شدن خود به یکی از آن‌ها جلوگیری... ادامه مطلب

قانون ۵ ساعت در هفته ؛ اصل محبوب بیل گیتس برای موفقیت

اگر برنامه‌ی روزانه و فعالیت‌های مدیران موفق را با دقت بررسی کنیم، تعجب می‌کنیم که این شخصیت‌ها چگونه موفق می‌شوند حین فعالیت‌های کاری مشقت‌بار خود وقتی برای یادگیری بیشتر یا حتی ایده پردازی پیدا کنند. شاید یکی از پاسخ‌ها، قانون پنج ساعت در هفته باشد که اصل محبوب بیل گیتس نیز به شمار می‌رود.تنها یک... ادامه مطلب

فهرست برترین مدیران عرصه تکنولوژی در سال ۲۰۱۸ به انتخاب کارکنان

سال ۲۰۱۸، دنیای تکنولوژی مملو از رسوایی  بود. از مشکلاتی فیسبوک با کمبریج آنالتیکا گرفته تا مصرف مواد مخدر توسط ایلان ماسک همگی اتفاقاتی هستند که در این حوزه خبرساز شدند.البته همزمان با این انتقادات و به راه افتادن موج انتقادات علیه مدیران خاطی، برخی دیگر نیز به خاطر سبک های مدیریتی مطلوب خود و... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟