نسخه ۵ اپلیکیشن جیمیل به زودی در گوگل پلی قرار می گیرد

نسخه ۵ اپلیکیشن جیمیل از دو روز پیش به آهستگی در فروشگاه گوگل قرار گرفت و نگاه ها را منعطف به خود کرد، چرا که گوگل یک بازنگری کلی در ظاهر و عملکرد این اپلیکیشن کرده است.

همانطور که انتظار می رفت، طراحی جیمیل جدید به صورت متریال دیزاین است و همچنین، هم اکنون شما می توانید به غیر از حساب کاربری جیمیل، ایمیل های خود در دیگر سرویس دهنده ها (مثل یاهو، آی کلاود، آوتلوک و اساسا هر سرویسی که از IMAP/POP یا Exchange پشتیبانی می کند) را هم در این اپلیکیشن اضافه کنید.

در ادامه مطلب با این نسخه از جیمیل بیشتر آشنا خواهید شد.

این که ما می توانیم تمام حساب های کاربری خود، فارغ از سرویس دهنده، را در یک محیط داشته باشیم یکی از بهترین ویژگی هایی است که اپلیکیشن جیمیل در نسخه ۵ به آن مجهز شده. دیگر برای رسیدگی به ایمیل های شخصی و کاری نیازی به استفاده از کلاینت های مختلف نیست و شما با جیمیل جدید تمام آنها را یک جا می توانید داشته باشید.

همانطور که گفتیم، در اپلیکیشن جدید از زبان طراحی متریال دیزاین استفاده شده و به همین دلیل، ما ظاهری تخت و صاف تر نسبت به نسخه های پیشین می بینیم؛ ظاهری تقریبا مشابه اپلیکیشن Inbox که پیش از این آن را معرفی کردیم. رنگبندی تیره و خاکستری از میان رفته و جای خود را به رنگ قرمز و سفید داده و همچنین یک دکمه دایره شکل قرمز رنگ با آیکن مداد برای ایجاد ایمیل جدید در گوشه سمت راست پایین اپلیکیشن قرار گرفته است.

Screenshot_2014-11-02-10-16-15

یکی دیگر از تغییرات اصلی جیمیل ۵، بازطراحی در قسمت مدیریت پوشه ها و تغییر حساب کاربری در سمت چپ اپلیکیشن است که با سوایپ به آن دسترسی خواهید داشت. رابط کاربری تغییر اکانت هم به خوبی عمل می کند و شما به سرعت می توانید در بین حساب های کاربری خود جابجا شوید.

در صندوق ورودی هم شما تمام ایمیل های خود را می توانید همانند سابق مشاهده کنید و موارد جدید را به صورت پر رنگ تر (Bold) خواهید دید و پس از مطالعه، با سوایپ آن را آشیو و یا حذف کنید.

به طور کلی جیمیل نسخه ۵، یکی از زیباترین بازطراحی های خود را تجربه می کند و با امکانات بهتر، به خوبی حس پیشرفت در خور اندروید جدید را به شما القا خواهد کرد.

این به روز رسانی هنوز به صورت عمومی در گوگل پلی قرار نگرفته اما اگر قصد دارید نسخه جدید را سریع تر در اختیار داشته باشید، به وب سایت GAppsEarly مراجعه کرده و فایل APK آن را دانلود کنید.

ویجیاتو

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟