ایلان ماسک خبر ورود اسپیس اکس به صنعت ماهواره را تائید کرد

ایلان ماسک خبر ورود اسپیس اکس به صنعت ماهواره را تائید کرد

کمی قبل تر همانطور که در دیجیاتو خواندید، وال استریت ژورنال در گزارشی اطلاع رسانی کرده بود کمپانی فعال در صنعت هوا و فضا موسوم به اسپیس اکس به رهبری ایلان ماسک در تلاش است به صنعت ماهواره ها ورود نماید و حالا ایلان ماسک این موضوع را تائید کرده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بر مبنای این گزارش ذکر شده بود، این شرکت با همراهی World Vu Satellites قصد دارد ۷۰۰ ماهواره با وزنی کمتر از ۱۱۳ کیلوگرم ساخته و با ارسال آنها به بیرون از جو زمین کل سطح این سیاره را تحت پوشش اینترنت درآورد. همچنین تخمین زده شده بود برای به سرانجام رساندن پروژه ی یاد شده بودجه ای یک میلیارد دلاری نیاز خواهد بود.

هر چند تا کنون هیچ یک از سخنگویان یا مقامات رسمی شرکت های پیش تر ذکر شده حاضر نشده بودند این گزارش را رد یا تائید کنند، امروز ایلان ماسک سکوت را شکست و در توییتر خود مطالب وال استریت ژورنال را مورد تائید قرار داد.

ماسک در تویتی آورده است: "اسپیس اکس هنوز در مراحل اولیه توسعه ی میکرو ماهواره های پیشرفته قرار دارد. اطلاعات بیشتر ظرف ۲ الی ۳ ماه آینده منتشر خواهند شد."

همچنین وقتی از وی سئوال شده است آیا او به دنبال فراهم آوردن دسترسی رایگان عموم به اینترنت است؟ ماسک بیان داشته قصد دارد دسترسی همگان را به صورت نامحدود و با هزینه ای ناچیز میسر نماید.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato