پس از شیائومی، فروش وان پلاس وان هم در هند ممنوع اعلام شد

پس از شیائومی، فروش وان پلاس وان هم در هند ممنوع اعلام شد

چند روز پیش خواندیم که دولت هند به دلایلی قانونی، فروش محصولات شیائومی را در کشور خود ممنوع کرد و حالا نوبت به دیگر تولید کننده بزرگ چینی، شرکت وان پلاس رسیده تا سفره از بازار هند بربندد.

دادگاه عالی دهلی، ساعاتی پیش قانونی را به ثبت رساند که در آن شرکت وان پلاس از وارد کردن، تبلیغات و فروش پرچم دارش در این کشور منع می شود.

این خبر ناخوشایند درست در روز اولین سالگرد شرکت وان پلاس منتشر شده، زمانی که چینی ها می خواهند محصول جدیدشان را معرفی کنند.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

مسئله از آنجایی سرچشمه می گیرد که شرکت Micromax معتقد است سیانوژن ناقض قرارداد انحصار محصولاتش در هند شده. میکرومکس می گوید هزینه زیادی متقبل شده تا سیانوژن را در بازار هند به انحصار خود درآورد و اگر عرضه وان پلاس وان ادامه پیدا کند، این شرکت با ضرر و زیان رو به رو خواهد شد.

وان پلاس نه تنها دیگر حق ورود محصولی با برند سیانوژن به هند را ندارد، بلکه تمامی موجودی های درون کشور هم سریعا از سطح بازار جمع خواهند شد.

وان پلاس می گوید یک شب پیش از عرضه تلفن همراهش در هند، متوجه قرار داد سیانوژن شده و وعده داده که تا فوریه سال آینده، سیستم عاملی مبنی بر اندروید ۵.۰ آبنبات چوبی به بازار عرضه کند.

در این گیر و دار سیانوژن اعلام کرد وان پلاس وان های فروخته شده در هند، آپدیت های آینده را دریافت نخواهند کرد.

بابت این موضوع، آیا وان پلاس می تواند علیه سیانوژن اقدام کند؟ دادگاه عالی هند می گوید به علت عدم پایبندی به قرار، این مسئله امکان پذیر است.

سیانوژن از اظهار نظر در ارتباط با این موضوع سر باز زد و میکرومکس و وان پلاس هنوز اعلامی در این رابطه نداشته اند.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato