پلیس فدرال آمریکا از یک سال قبل در خصوص هکی شبیه هک سونی اخطار داده بود

پلیس فدرال آمریکا از یک سال قبل در خصوص هکی شبیه هک سونی اخطار داده بود

هک سونی پیکچرز و اتفاقات بعد از آن شاید برای بسیاری از افراد عادی شگفت انگیز و عجیب بوده، اما نه برای FBI. پلیس فدرال آمریکا ماه هاست که از احتمال بروز چنین اتفاقی آگاه بوده است.

این سازمان در دسامبر ۲۰۱۳ در خصوص چنین رخدادی اخطار داده بود. FBI از حدود ۱۲ ماه قبل در خصوص احتمال حمله سایبری به شرکت های آمریکایی از طریق آلوده سازی کامپیوترهای ناپایدار آنها آگاه بوده است.

در ادامه با دیجیاتو باشید.

البته این گزارش ها در خصوص سایر سازمان ها و شرکت های پراهمیت (مانند تامین کنندگان انرژی) در این کشور تولید شده بود و هرگز احتمال اینکه شرکتی مانند سونی پیکچرز نیز هدف چنین حملاتی قرار گیرد پیش بینی نشد.

در گزارش منتشر شده در همین رابطه، اشاره شده که در صورتی که سونی از اخطارهای پلیس فدرال آمریکا آگاه بود می توانست تا حدود زیادی نسبت به این هک بهتر عمل کند.

با این حساب سوال اینجاست که چرا سونی گزارش FBI را دریافت نکرده؟ Paul Bresson -سخنگوی این سازمان- می گوید: 'این گزارش بسته به تناسب بین سازمان ها و شرکت های پراهمیت توزیع شده است.'

به نظر می رسد منظور سخنگوی اف بی آی مجموعه ای از شرکت ها بوده که البته ظاهرا سونی و برخی سازمان های دیگر خارج از محدوده آنها به حساب می آمدند. با این حساب ظاهرا اف بی آی انتظار داشته سونی به نوعی به این گزارش دسترسی داشته باشد. که حتی در این صورت نیز تضمینی در پیشگیری سونی از بروز هک اخیر این شرکت وجود نداشت.

به هر حال واضح است که با وجود اینکه FBI احتمال بروز حملات این چنینی را میداده، خط و مشی های امنیتی اش حداقل برای سونی موثر نبوده اند.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato