برای کپی کردن اثر انگشت یک شخص تنها به یک دوربین و اندکی شانس نیاز دارید

برای کپی کردن اثر انگشت یک شخص تنها به یک دوربین و اندکی شانس نیاز دارید

برای کپی کردن اثر انگشت یک شخص، عملیات لکه برداری را فراموش کنید. بر اساس کنفرانس جدید Chaos Computer، تنها به یک دوربین نیاز خواهید داشت، البته به همراه کمی شانس.

Jan Krissler اخیرا عنوان نموده که شما با داشتن فقط چند عکس خوب از انگشتان یک شخص می توانید اثر انگشت وی را با استفاده از برنامه هایی مانند VeriFinger باز طراحی کنید.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در ارائه ای، Kessler، اثر انگشتِ شصت وزیر دفاع آلمان را از طریق عکس هایی که در یک نشست خبری گرفته شده بودند باز طراحی نمود.

touch-id

همانگونه که تابحال خودتان هم به این فرضیه رسیده اید، روش مذکور همواره جوابگو نخواهد بود و تنها زمانی کاربرد خواهد داشت که شما به عکس های بسیار با کیفیتی از انگشتان یک شخص دسترسی داشته باشید.

از طرفی استفاده از این روش شاید برای به دست آوردن اثر انگشتِ سیاستمداران یا افراد مشهور کاربرد داشته باشد، ولی اینکه تصور کنیم زمان گذر از خیابان شخصی بتواند از دستان شما تصویری تهیه کرده و بعدا از آن استفاده نماید، اندکی دور از ذهن است.

البته پس از عکس برداری و ایجاد نمونه باز طراحی شده ی اثر انگشت شما، شخص هکر همچنان نیاز به استفاده از دستگاه تان برای وارد شدن و سوءاستفاده از محتویات آن دارد.

به شکل تئوری استفاده از این روش بسیار پر دردسر بوده و درصد خطای بسیار بالایی نیز دارد، ولی مسئله زمانی مورد اهمیت قرار می گیرد که یک نفر از آشنایان شما قصد سو استفاده ازاطلاعات موجود بر روی تلفن هوشمند تان را داشته باشد، در این شرایط شاید دیگر او چندان به زحمت نیافتد تا به این اطلاعات دسترسی پیدا کند.

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato