کیم دات کام به زودی یک سرویس تماس ویدیوی کاملاً انکریپت شده راه اندازی می کند

کیم دات کام به زودی یک سرویس تماس ویدیوی کاملاً انکریپت شده راه اندازی می کند

VentureBeat در گزارشی آورده که کیم دات کام قصد دارد به زودی از طریق کمپانی معروفش یعنی مگا یک سرویس تماس ویدئویی کاملاً امن و تماماً انکریپت شده را راه اندازی نماید. خود کیم نیز در توییتی که ساعاتی پیش منتشر کرد این موضوع را مورد تائید قرار داد و گفت وقتش رسیده تا با اسکایپ خداحافظی کنیم.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

kimdotcom

با توجه به شهرت دات کام در راه اندازی سرویس های به اشتراک گذاری فایل مانند مگا آپلود و البته پس از آن مگا می توان انتظار داشت سرویس جدیدی که قرار است شروع به کار نماید امکان تبادل فایل ایمن مابین کاربران را نیز به سادگی فراهم آورد.

کمپانی مگا و مدیر عاملش معتقد هستند که سرویس های راه اندازی شده توسط کمپانی های ساکن در ایالات متحده قادر به تامین امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربرانشان نیستند و البته فشار های حکومتی نیز عاملی دیگریست که سبب می گردد آنها مجبور شوند اطلاعات خدمات گیرندگان را در اختیار نهادهای امنیتی قرار دهند.

کیم قبلاً و در ماه فوریه هم اشاره کرده بود کمپانیش مگا قصد دارد مجموعه ای از سرویس های ایمن ایمیل، چت و ویدئو را به کاربران ارائه نماید و اکنون باید منتظر بمانیم تا زمان راه اندازی و ارائه ی خدمات تماس ویدئویی پیش تر اشاره شده مشخص گردد.

چنانچه این سرویس قصد رقابت با اسکایپ را داشته باشد مسلماً باید برخی از امکانات مشابه اش را که در نمونه ی آمریکایی شامل هزینه می شوند را به صورت رایگان ارائه نماید تا بتواند هر چه سریعتر قشر گسترده ای از کاربران را به خود جلب کند و البته با توجه به تصمیم گیری های عجیب کیم دات کام ابداً ارائه ی خدمات رایگانی که تا به حال مرسوم نبوده است مسئله ی عجیبی نخواهد بود.

گمان می رود سرویس جدید مورد بحث بر مبنای وب ارائه گردد و کاربران برای بهره گیری از آن نیازمند یکی از مرورگرهای مرسوم اینترنتی باشند.

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.