ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

7 سلاح جنگی قدیمی که احتمالا از وجودشان بی خبر بودید

تاریخ، مملو از عجایب ساخته شده به دست بشر است که گاهی هوش از سر انسان می برند. مثل ادوات پزشکی در طب قدیم که قبلا در  مقاله ای دیگر به برخی از آن ها اشاره کردیم. اسلحه ...

میترا تهرانی
نوشته شده توسط میترا تهرانی | ۱۰ دی ۱۳۹۳ | ۲۱:۰۰

تاریخ، مملو از عجایب ساخته شده به دست بشر است که گاهی هوش از سر انسان می برند. مثل ادوات پزشکی در طب قدیم که قبلا در  مقاله ای دیگر به برخی از آن ها اشاره کردیم. اسلحه ها نیز از این قانون مستثنی نیستند.

گروهی از کاربران سایت Quora، مجموعه ای حیرت آور از سلاح های قدیمی را از تاریخ جنگ های دنیا جمع آوری کرده اند که حاوی نمونه های ساخته شده تا به امروز است.

با برخی از آن ها در ادامه مطلب آشنا خواهید شد. با دیجیاتو همراه باشید.

بمب خفاش

 

بمب خفاش

این اسلحه توسط کشور امریکا برای مقابله با ژاپن در طول جنگ جهانی دوم طراحی شد. هر کدام از این بمب ها حامل 40 خفاش می شد که به آن ها یک بمب آتش زا به همراه یک تایمر متصل شده بود.

عملکرد آن به این نحو بود که بمب، چتر نجات خود را باز می کرد و به خفاش ها اجازه فرار می داد. سپس خفاش ها پرواز کرده و در جایی پنهان می شدند.

در مرحله بعد هر ساختمانی که خفاش ها به عنوان خانه جدید خود انتخاب می کردند توسط این بمب نابود می شد.

 سگ های ضد تانک

سگ های ضد تانک

خیانت نازی ها به شوروی در طول جنگ جهانی دوم باعث غافلگیری آن شد و این کشور در تلاشی ناامیدانه برای جلوگیری از پیشرفت بیشتر آلمان نازی در قلمرو اش، به سگ ها مواد منفجره می بست و آن ها را به زیر تانک های آلمانی ها می فرستاد.

شوروی ادعا می کند که در حدود 300 تانک آلمانی را با این روش معدوم کرده است. گفتنی است که برنامه سگ های ضد تانک تا سال 1996 ادامه داشت.

 ناوهای هواپیمابر زیردریایی

 

ناو های هواپیمابر

در اوج جنگ جهانی دوم، نیروی دریایی سلطنتی ژاپن مجموعه ای از زیر دریایی های Sen Toku I-400 را برای جنگ تدارک دید. این زیر دریایی ها آنقدر بزرگ بودند که می توانستند سه هواپیمای Aichi M6A Seiran را در خود جای دهند.

آن ها به زیر آب رفته، سپس مجددا به سطح می آمدند و پس از پرواز هواپیماها دوباره به اعماق آب فرو می رفتند. این زیردریایی ها به اژدر مجهز بودند و در مجموع سه عدد از آنها تولید شد.

 توپخانه هسته ای

توپخانه هسته ای

سلاح های هسته ای متعارف قادرند تا یک شهر را به کلی نابود کنند. اما در طول جنگ سرد، ایده تسلیحات هسته ای تاکتیکی مطرح شد.

این سلاح های هسته ای کوچکتر و با عملکرد محدودتر بودند که می توانستند از زمین به سمت هدف مشخص در میدان جنگ پرتاب شوند. این توپخانه های هسته ای در نهایت همراه با کلیه تجهیزات تحویل ارتش امریکا شد.

اکرانوپلین شوروی

soviet-unions-lun-class-ekranoplan

این غول حدودا 92 متری به خاطر مکانیزم خاص بال هایش می تواند در ارتفاع 4 متری زمین یا آب پرواز کند. قرار بود که این وسیله نقلیه انقلابی، بزرگتر از هر هواپیما و سریعتر از هر کشتی موجود باشد و به علاوه قابلیت حمل کلاهک های هسته ای را نیز داشت.

البته این وسیله هرگز به تولید انبوه نرسید و در عمل مورد استفاده قرار نگرفت.

 اژدر کیتن

kaiten-torpedo

اژدر کیتن توسط نیروی دریایی سلطنتی ژاپن ساخته و در سال های 1944 و 1945 به خدمت گرفته شد. این اژدرها نوعی سلاح انتحاری بودند که ژاپنی ها در اواخر جنگ به آن متوسل شدند.

اژدرها از زیردریایی پرتاب می شدند و خلبان اژدر لزوما باید به گونه ای آن را هدایت می کرد که حداکثر آسیب ممکن را به دشمن وارد کند.

 موشک هدایت شونده با کبوتر

pigeon-missile-1

تعدادی لنز در قسمت جلوی این موشک قرار داشت که تصویر هدف را روی صفحه داخلی نمایش می داد. کبوتر تصمیم می گرفت که به کدام هدف روی صفحه نوک بزند و انتخاب هدف نهایی موشک را مشخص می کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (38 مورد)
 • یه نفر
  یه نفر | ۲۹ بهمن ۱۳۹۴

  کبوتر موشک داشته اونوقت من ندااااارم?

 • رافایل
  رافایل | ۱۰ دی ۱۳۹۴

  خیلی کارای نازیها زشت بودیعنی چی

 • مبین
  مبین | ۲ خرداد ۱۳۹۴

  احمقا به کبوتر موشک دادن

 • علی
  علی | ۱۱ دی ۱۳۹۳

  اون بمل کبوتری منو یاد انگری بردز انداخت

 • shayan_Q9
  shayan_Q9 | ۱۱ دی ۱۳۹۳

  عجب ایده هایی.....
  از انسان ها هم برای روی مین رفتن و خنثی کردن مین ها توی جنگ ۸ ساله استفاده شد!

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی