ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

آمریکایی ها می گویند دسترسی به اینترنت در محل کار بازدهی آنها را افزایش می دهد

در نظرسنجی آنلاین جدیدی که از سوی مرکز تحقیقات Pew صورت گرفته، بیشتر پاسخ دهندگان ادعا کرده اند که اینترنت، ایمیل و تکنولوژی های مربوطه آنان را تبدیل به کارمندانی کاراتر نموده است. در حالی که فقط ...

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۱۱ دی ۱۳۹۳ | ۲۰:۰۰

در نظرسنجی آنلاین جدیدی که از سوی مرکز تحقیقات Pew صورت گرفته، بیشتر پاسخ دهندگان ادعا کرده اند که اینترنت، ایمیل و تکنولوژی های مربوطه آنان را تبدیل به کارمندانی کاراتر نموده است. در حالی که فقط 7 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی عکس این مطلب را ادعا کرده اند.

در ادمه با دیجیاتو همراه باشید.

برایتان قابل تصور است که شخصی به رئیس خود بگوید: "لطفا اینترنت من رو قطع کن چون بیش از حد براش وقت میذارم"؟

نتایج نظرسنجی مذکور کاملا قابل پیش بینی بودند ولی این تحقیق حداقل نکات ظریفی را نیز برایمان آشکار می سازد. تنها 4 درصد از شرکت کنندگان رای به "بسیار مهم" بودن دسترسی شان به شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، توئیتر و لینکدین داده بودند و در مقابل، 61 درصد متقاعد بودند که وجود ایمیل برایشان حیاتیست.

facebook-at-work

همین نکته به فیسبوک تلنگری وارد کرده تا نسخه ای تازه صرفا برای استفاده در محل کار را گسترش دهد و احتمالا تا چند ماه آینده از آن پرده برداری می شود. از طرفی لینکدین نیز در حال فرستادن ایمیل های بیشمار است تا شما را به سایتش بکشاند، حتی زمانی که دنبال پیدا کردن کار جدیدی نیستید و باید در این رویه تغییر ایجاد شود.

آقای Lee Rainie، مدیر تحقیقات اینترنت، دانش و تکنولوژی در مرکز تحقیقات Pew می افزاید: "ایمیل، کارایی خود را در محل کار به عنوان یک ابزار ضروری، روز به روز بیشتر به اثبات رسانده است."

با وجود اینکه صحبت در خصوص عادت کردن بیش از حد افراد به تلفن همراهشان بسیار است، بیش از یک سوم از پاسخ دهندگان به نظرسنجی فوق به این مطلب اشاره داشته اند که وجود یک خط تلفن ثابت برایشان ضرروی بوده و تنها یک چهارم نظرشان را در مورد مهم بودن تلفن همراه ثبت کرده بودند.

در همه پرسی موسسه Pew که به صورت آنلاین و سراسری برگزار شد، 535 آمریکایی بزرگسال که شاغل تمام وقت یا نیمه وقت بودند شرکت کرده و درصد خطای نتایج این نظرسنجی، بالاتر یا پایین تر از پنج درصد اعلام شده است.

شرکت کنندگان گفتند که دسترسی به اینترنت، آنان را در محل کارشان فعال تر و انعطاف پذیر تر نموده ولی 35 نیز درصد ابراز داشتند به خاطر وجود اینترنت، ساعات بیشتری در حال کار هستند. کارکنانی که در محیط اداری مشغول به کارند، مزایای بیشتری را گزارش داده و از طرفی ذکر کرده اند که به دلیل وجود اینترنت و تکنولوژی های پیشرفته، انتظارات بیشتری نیز از آنان می رود. بیشترین مزیت اینترنت هم ایجاد ارتباط گسترده تر با افرادی که خارج از محل کار افراد هستند عنوان شده است.

در مقایسه با نظرسنجی مشابهی که از سوی این مرکز تحقیقات در سال 2006 انجام گرفته بود، درحال حاضر دسترسی بیشتری به اینترنت در محل کار وجود دارد، اما کارفرمایان نیز قوانین بیشتری به منظور استفاده ی کاربردی یا محدودشده کارمندانشان از اینترنت وضع کرده اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (11 مورد)
 • TROOL
  TROOL | ۲۳ بهمن ۱۳۹۳

  عالی بود مثه همیشه مرسی

 • مهندس طراح جی ال ایکس!!
  مهندس طراح جی ال ایکس!! | ۱۱ دی ۱۳۹۳

  به نظر من خیر اگه قراره اینترنتم باشه باید به صورت درون اداره ای فقط بشه به سایت مورد نظر دسترسی داشته باشن نه به طور کلی!
  اینطوری که کار پیش نمیره!
  البته بستگی هم داره که کار چی باشه!!!

 • یونس
  یونس | ۱۱ دی ۱۳۹۳

  (در ادمه با دیجیاتو همراه باشید) مشکل تایپی دارین

 • ببعی
  ببعی | ۱۱ دی ۱۳۹۳

  به به به به ! کادر بالای سایت مبااااااااارک :D

 • SAEED DASTMARD
  SAEED DASTMARD | ۱۱ دی ۱۳۹۳

  نت تو محل کار دولتی فقط جنبه شخصی سرگرمی تفریحی داره.

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی