اینتل با آغاز یک پروژه 300 میلیون دلاری از حامیان گیمرگیت عذرخواهی کرد

اینتل با آغاز یک پروژه 300 میلیون دلاری از حامیان گیمرگیت عذرخواهی کرد

سال گذشه اینتل اعلام کرد که دیگر در ساخت محصولاتش از مواد معدنی مناقشه برانگیزی که سود حاصل از فروششان صرف تجهیز شبه نظامیان کنگو می شود، استفاده نخواهد کرد.

هدف بزرگ اینتل در سال ۲۰۱۴ دنبال کردن این استراتژی و مدیریت هر چه بهتر چرخه عرضه محصولاتش بود و امسال این کمپانی بخشی از بودجه خود را در حوزه ای کاملا متفاوت صرف کرده است: تنوع.

Brian Krzanich مدیر عامل این شرکت در طول نطق خود در کنفرانس مطبوعاتی اخیرش اظهار داشت که اینتل در نظر دارد ۳۰۰ میلیون دلار را در یک بازه زمانی ۵ ساله صرف اجرایی شدن این کار کند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

این تنوع هم می تواند شامل کم کاری های اینتل در استخدام نیروی خانم و اقلیت های دیگری  باشد که در صنعت فناوری دنیا حضورشان نادیده گرفته شده است.

مسأله به خدمت گرفت زنان چندی است که با افزایش تلاش شرکت ها برای تنوع بخشیدن به محیط های کاری و افزایش جذابیت دوره های علوم کامپیوتر اهمیت بیشتری یافته است.

اما مدیر عامل اینتل در توضیح اینکه چرا این کار حالا انجام می شود اظهار داشت که مسائل و مشکلاتی که ظرف سال های اخیر در زمینه گیم و فناوری وجود داشته در نهایت منجر به بروز پدیده ای به نام گیمرگیت شد.

این پدیده در ماه اوت ۲۰۱۴ و به دنبال آزارها و تهدیدات مستمری رخ داد که در بازی هایی ویدئویی علیه زنان به تصویر کشیده می شد و در نهایت این شرکت را درگیر نوعی آشفتگی تبلیغاتی کرد که از سوی مخالفانش به راه افتاد.

 

در آن زمان شرکت مذکور اظهار داشت که «به اعتقاد اینتل، مردان و زنان باید به یک چشم نگریسته شوند و تنوع، بخشی از استراتژی آن و تعهدش به بهبود اوضاع نیروهای کاری است.»

آقای Krzanich در کنفرانس مطبوعاتی خود در روز گذشته به تبیین این اظهارات پرداخت و گفت: هدف داخلی اینتل رسیدن به چیزی است که از آن تحت عنوان «حضور کامل نیروهای کاری اش در تمامی سطوح» یاد کرد که تا سال ۲۰۲۰ محقق خواهد شد.

درست مانند هر شرکت دیگری که در زمینه فناوری فعالیت دارد بیش از نیمی از نیروی کار اینتل را مردان تشکیل می دهند و این همان چیزی است که کل صنعت در تلاش برای تغییر دادنش است.

لازم به ذکر است که تنها دو  نفر از ۱۵ مدیر عالی رتبه این کمپانی را زنان تشکیل می دهند و از میان ۱۰ نفر عضو هیئت مدیره آن هم تنها دو نفر خانم هستند.

مدیر عامل اینتل همچنین اظهار داشت که این شرکت در نظر دارد در راستای اجرایی شدن این مهم حقوق مدیران عالی رتبه اش را نیز پایین بیاورد، با این حال وی، جزئیات بیشتری در مورد اینکه کم کردن حقوق این افراد چه تأثیری بر ساختارهای مدیریتی آن شرکت خواهد داشت را بیان نکرد.

نظرات ۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato