نسل سوم اینترنت همراه؛ همچنان پیشتاز در آمار های جهانی

نسل سوم اینترنت همراه؛ همچنان پیشتاز در آمار های جهانی

نسل سوم اینترنت همراه؛ همچنان پیشتاز در آمار های جهانی

بر اساس گزارشات GlobalWebIndex که از دسترسی کاربران موبایل به اینترنت در سطح جهانی خبر می دهد، صرفا ۱۶ درصد از آنها از نسل ۴G برای اتصال به این شبکه از طریق تلفن های هوشمند و تبلت هایشان استفاده می کنند. ۱۶ درصد دیگر نیز از ارتباطات وایرلس بهره برده و در نهایت ۳۶ درصد هم از نسل سوم یا همان ۳G بهره می جویند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

آمریکای جنوبی با ۳۶ درصد، پیشتاز استفاده از نسل چهارم اینترنت همراه بوده، خاورمیانه ۱۷ و آفریقا ۱۲ درصد، این مقدار در آسیا نیز به ۱۴ درصد رسیده در حالی که در آمریکای لاتین شاهد رقم ۱۱ درصد هستیم.

در این تحقیق، مقدار درآمد و سن افراد ارتباط مستقیمی با نحوه ی دسترسی آنان به اینترنت بر روی تبلت یا تلفن همراه هوشمندشان داشته است.

در صورتی که درآمد اشخاص جامعه را به شکل یک نمودار در نظر بگیریم، افرادی که از یک چهارم بالایی سطح درآمدی جامعه برخوردار بوده اند ۲۳ درصد استفاده کنندگان نسل چهارم را تشکیل داده اند و اشخاصی که میانه ی این نمودار هستند، چیزی حدود ۱۷ % این آمار را به خود اختصاص دادند. از طرف دیگر اشخاصی که درآمد پایین تری داشته اند فقط ۱۳% از کل پهنای باند این شبکه را از آن خود نمودند.

Results-of-Q3-poll-show-3G-still-used-by-the-majority-of-mobile-users-globally

کاربرانی که سن بین ۲۵ تا ۳۴ سال داشته اند با ۱۹% در بالای نمودار سنی ایستاده اند. جالب اینجاست که اشخاص بین ۵۵ تا ۶۴ سال نیز به سرویس ۴G علاقه مند بوده و ۱۲ درصد مصرف جهانی آن را تشکیل داده اند.

اندروید با ۵۴% در مقام بالاترین پلتفرم موبایلی ایستاده و سپس iOS نیز ۲۰% از این سهم را در اختیار دارد. ۱۶% اتصال شبکه موبایلی در جهان هم با آیفون و ۱۳% نیز با آیپد انجام می شود.

۴۱.۹۲۳ نفر از سرتاسر دنیا در این نظرسنجی شرکت نمودند که همچنین ابراز کرده بودند در روز ۱.۸۵ ساعت از تلفن هوشمند خود برای وبگردی استفاده می نمایند که این آمار برای سال ۲۰۱۲ به مقدار ۱.۲۴ ساعت بوده است.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل