ثبت پتنت اکشن کم توسط اپل

ثبت پتنت اکشن کم توسط اپل

کمپانی اپل پتنت جدیدی را برای یک دوربین اسپورت قابل نصب روی ابزارهای موبایل به ثبت رسانده و این در حالی است که فرم های پر شده مربوط به این گجت به سال ۲۰۱۲ میلادی باز می گردند.

جالب است بدانید که پرونده این پتنت شامل انتقاداتی علیه دوربین HD Hero2 از کمپانی GoPro است که در حال حاضر یکی از برندهای مطرح بازار در حوزه اکشن کم ها به شمار می رود.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

در این اسناد گفته شده که اکشن کم محبوب GoPro «در برابر آسیب حساس است». همزمان با انتشار این خبر در مورد جدیدترین پتنت اپل، ارزش سهام GoPro در بازار بورس NAZDAQ در حدود ۱۰ درصد کاهش یافت. شایان ذکر است که در ژوئن سال گذشته میلادی سهام این شرکت به صورت عمومی در بازارهای بورس عرضه شد.

پتنت اپل شامل سیستمی است که امکان کنترل از راه دور دوربین را با استفاده از یک اسمارت واچ فراهم می کند و این بدان معناست که کمپانی مورد بحث پیش از آنکه ایده ساخت اپل واچ مطرح شود به ارائه یک ابزار پوشیدنی فکر می کرده است. گفتنی است که فایل یاد شده پتنتی از کداک را به همراه دارد که در سال ۲۰۱۳ خریده شده بود.

تردیدی نیست که همه پتنت های ثبت شده اپل رنگ واقعیت را به خود نمی گیرند، با این حال، با در نظر داشتن محبوبیت اکشن کم ها، جای تعجبی نخواهد بود اگر کمپانی مذکور نیز وارد این بازی شود و محصول خود را عرضه کند.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato