دعوای حقوقی اپل و اریکسون بر سر حق امتیاز پتنت LTE

دعوای حقوقی اپل و اریکسون بر سر حق امتیاز پتنت LTE

مدت زمان زیادی از آخرین دعوای حقوقی میان غول های فناوری دنیا می گذرد اما امروز خبر تازه ای در مورد یک پرونده جدید منتشر شد که اخیرا در یکی از دادگاه های آمریکا گشوده شده است.

کمپانی اپل با ادعا به اینکه ضرورتی به استفاده از پتنت های LTE در استانداردهای موبایل وجود ندارد، شکایتی را علیه اریکسون مطرح کرده است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو باشید.

این کمپانی اظهار داشته که شرکت صاحب امتیار (یعنی اریکسون) مبلغ زیادی را بابت این پتنت ها درخواست می کند و همچنین یادآور شده که این پتنت ها را نقض نکرده و بابت استفاده از آنها نیز پولی به اریکسون بدهکار نیست.

طبق ادعای این کمپانی آمریکایی، اریکسون خواهان آن است که حق امتیاز خود را به صورت درصدی از کل قیمت تبلت ها یا تلفن های هوشمند دریافت کند و از طرفی، استفاده از این پتنت ها در صنعت موبایل ضروری قلمداد می شود.

اپل باور دارد که حق امتیاز پتنت مذکور باید بر اساس ارزش چیپ پردازنده ها تعیین شود که در واقع حاوی این فناوری هستند. دعوی یاد شده به تازگی در یکی از دادگاه های کالیفرنیا مطرح گشته و اگر اپل نتواند پیروز دادگاه باشد و استفاده از پتنت مذکور همچنان ضروری باشد، آنگاه از دادگاه درخواست خواهد کرد که حق امتیاز منطقی تری را برای آن تعیین کند.

این کمپانی مدعی است که همواره مبلغ منصفانه ای را برای استفاده از پتنت های ضروری پرداخت کرده اما نتوانسته با اریکسون بر سر یک قیمت معقول توافق کند و به همین دلیل به دادگاه متوسل شده است.

نظرات ۲۳
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato