جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

راهنمای خدمات الکترونیک: جستجوی شماره تلفن ثابت

کاهی اوقات پیدا کردن شماره تماس فرد حقیقی یا حقوقی که از آن اطلاعات دقیقی در دست دارید، کمی دشوار به نظر می رسد. حاضرید خود را به آب و آتش بزنید تا به شماره تلفن این فرد دست پیدا کرده و با او ارتباط برقرار نمایید.

شماره تلفن 118 یکی از راه حل هایی است که در ابتدا به ذهن شما خطور می کند و با آن تماس می گیرید ولی پس از مکالمه متوجه می شوید تا اگر اطلاعات کاملی از مشترک مورد نظر نداشته باشید، اپراتور قادر به استخراج شماره تلفن نبوده یا از لحاظ قوانین و مقررات نمی تواند چند شماره احتمالی را در اختیارتان قرار دهد.

در این مواقع بهتر است خود دست به کار شده و در سایت اطلاعات مشترکان مخابرات، شماره مخاطب یا سازمان مورد نظر خود را پیدا نمایید.

برای اطلاع از نحوه این کار، در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

سامانه اینترنتی 118 مخابرات استان تهران

در زمان ورود به سایت با شمایلی مانند تصویر زیر مواجه می شوید. بخش مشترکین حقیقی و حقوقی از هم جداست و در این مطلب به صورت جداگانه توضیح داده می شود. در بالای صفحه نیز منویی در زیر عدد 118 موجود است که امکانات دیگر را برای شما فراهم می کند.

سامانه اینترنتی 118 مخابرات استان تهران

سامانه اینترنتی 118 مخابرات استان تهران

جستجوی مشترکان حقیقی (اشخاص)

برای شروع در صفحه اصلی سامانه بر روی گزینه مشترکین حقیقی کلیک نمایید.

انتخاب مشترکین حقیقی

انتخاب مشترکین حقیقی

فرم زیر برای شما به نمایش در می آید که می توانید با انتخاب استان و شهر مورد نظر با پر کردن فیلد های نام خانوادگی، نام و آدرس به شماره مشترک مورد نظر دسترسی پیدا کنید.

فرم جستجوی مشترکین حقیقی

فرم جستجوی مشترکین حقیقی

لازم به ذکر است، در برخی از موارد با تکمیل یک فیلد، سامانه به خاطر وجود نتایج بیش از حد، از شما می خواهد فیلدهای بیشتری را وارد نمایید.

نکته: برخی از مشترکین به دلایل شخصی، عدم ورود شماره تلفنشان به سامانه 118 را از مخابرات درخواست کرده اند و اطلاعاتشان در این جستجو نمایش داده نمی شود. شما نیز می توانید برای انجام این کار به مرکز مخابراتی محل سکونت خود مراجعه نمایید.

جستجوی مشترکان حقوقی (مشاغل، سازمان ها و شرکت ها)

در صفحه ابتدایی سامانه، گزینه مشترکین حقوقی را انتخاب نموده و روی آن کلیک نموده تا بتوانید اطلاعات تماس سازمان یا شرکت مورد نظر خود را جسنجو کنید.

انتخاب مشترکین حقوقی

انتخاب مشترکین حقوقی

وقتی وارد بخش مربوط می شوید فرم زیر برای شما نمایش داده می شود.

فرم جستجوی مشترکین حقوقی

فرم جستجوی مشترکین حقوقی

در این فرم ضمن مشخص نمودن استان و شهر باید گروه استفاده کننده (شامل فهرست کاملی از انواع سازمان ها، مشاغل و شرکت ها) را انتخاب نمایید. فیلدهای نوع فعالیت و واحد تحت پوشش کاربرد کمتری دارند و در اکثر جستجوها باید خالی گذاشته شوند.

توجه داشته باشید در بخش مشترکین حقوقی باید برای دیدن شماره(های) تماس هر مشترک روی نام آن کلیک نموده تا برای شما به نمایش درآید.

دیگر امکانات

شماره تلفن اماکن عمومی

برای یافتن شماره تماس اماکن عمومی وارد این قسمت از سایت شوید تا بتوانید راحت تر جستجو کنید. در این صفحه برخی از سازمان ها، مراکز و اماکن دولتی، درمانی، آموزشی، سیاحتی، زیارتی، فرهنگی، تفریحی و سرگرمی، ورزشی و اقامتگاه دسته بندی شده است.

نمایی از دسته بندی اماکن عمومی

نمایی از دسته بندی اماکن عمومی

پیش شماره ها (کد ها)

در این بخش از سایت می توان کدهای شهرستان های کشور که به خاطر طرح «هم کد» به پیش شماره های استانی را مشاهده نمود.

شماره های ضروری

همیشه در سالنامه ها و دفترچه تلفن های کاغذی، بخشی به نام شماره های ضروری وجود دارد که در آن تلفن سازمان های مهم و مراکز امدادی نوشته شده است. این بخش در سایت 118 نیز وجود دارد.

نمایی از شماره های ضروری

نمایی از شماره های ضروری

سایت های دولتی

در این صفحه از سامانه اینترنتی 118، آدرس صفحات اینترنتی 24 وزارت خانه، سازمان و نهاد دولتی برای مخاطبین در یک لیست به نمایش در می آید.

سایت های دولتی

سایت های دولتی

مطالب مرتبط

راهنمای خدمات الکترونیک: چگونه اینترنتی از مراکز معاینه‌ فنی نوبت بگیریم؟

چند ماهی‌ست که داشتن معاینه‌ فنی شرط ورود به محدوده طرح شده و کسانی‌که معاینه‌ فنی برتر دریافت کرده‌اند از تخفیف ورود به طرح برخوردار می‌شوند. گذشته از این مورد داشتن برگه معاینه‌ فنی برای تمامی خودروهایی که سن بیشتر از 4 سال دارند اجباری است.به همین دلیل شهروندان هنگام مراجعه به مراکز معاینه‌فنی در... ادامه مطلب

صحبت های رئیس رگولاتوری از جشن رومینگ ملی تا کاهش قیمت اینترنت

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در یک نشست خبری که به مناسبت یازدهمین سال تأسیس این سازمان برگزار شده بود، اطلاعاتی در مورد ترابرد پذیری شماره های همراه، عدم توسعه پهنای باند ثابت، کاهش قیمت اینترنت برای کاربران و اعلام اولتیماتوم به همراه اول به خاطر اختلالات ارائه داد.علی اصغر عمیدیان از نهایی... ادامه مطلب

راهنمای خدمات الکترونیک: خرید اینترنتی بلیت قطار

سفر با قطار ارزان ترین، مطمئن ترین و امن ترین راه مسافرت با وسایل نقلیه عمومی در دنیاست، به طوری که در اروپا اکثر مسافرت های داخل یک کشور یا درون قاره ای با این وسیله صورت می پذیرد.این امر سبب شده حمل و نقل ریلی در این قاره، بسیار مدرن و با قابلیت های... ادامه مطلب

راهنمای خدمات الکترونیک: تردد درون شهری (بخش دوم)

اطلاع از ترافیک خیابان ها و تقاطع ها می تواند در خوش قول بودن و به موقع رسیدن ما موثر باشد. البته برخی مواقع دانستن مسیرهای مختلف منتهی به یک مقصد و انتخاب بهترین راه، در سرعت رسیدن ما تاثیر بسزایی خواهد داشت.با گسترش بیش از حد شهرهای بزرگ مانند کلانشهر تهران، در خاطر سپردن... ادامه مطلب

راهنمای خدمات الکترونیک: کارت اهدای عضو

برخی افراد در دوره حیاتشان زندگی دیگران را نجات می دهند. اما عده ای از انسان ها پس از مرگشان جان یک تا 8 نفر را نجات داده و به آنها زندگی دوباره می بخشند.از زاویه دیگر باید گفت مرگ مغزی می تواند آغاز دوره جدید برای زندگی دیگران باشد. اهدای عضو یکی از امور... ادامه مطلب

راهنمای فعال سازی اینترنت 3G ایرانسل

همانطور که مطلع هستید، روز گذشته طی مراسمی مجوز نسل سوم و چهارم اینترنت موبایل به ایرانسل اعطا شد. طبق این مجوز، زین پس ایرانسل هم خدمات نسل سوم مخابراتی، ۳جی را به کاربران اش ارائه می دهد.مرحله آزمایشی نسل‌های بالاتر اینترنت همراه ایرانسل از روز گذشته به بهره برداری رسید. مشترکین ایرانسل برای استفاده از... ادامه مطلب

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x