در ماه گذشته جمعیت کاربران موبایل در چین به 1.286 میلیارد نفر رسید

در ماه گذشته جمعیت کاربران موبایل در چین به 1.286 میلیارد نفر رسید

براساس آمارهای منتشر شده توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، در پایان ماه گذشته میلادی، جمعیت کاربران تلفن همراه در این کشور برابر با ۱.۲۸۶ میلیارد نفر بوده است.

این بدان معناست که ۹۴.۵ درصد از جمعیت این کشور در پایان سال گذشته میلادی از موبایل استفاده کرده اند و این رقم تعداد کاربران خطوط تلفن ثابت در چین را پشت سر می گذارد.

در ادامه این خبر با دیجیاتو همراه باشید.

براساس آمارها، در ماه گذشته میلادی، تنها ۱۸.۳ درصد از جمعیت چین از خطوط تلفن ثابت استفاده کرده اند که برابر با ۲۴۹.۴۳ میلیون نفر می شود.

جمعیت کاربران تلفن های همراه در چین ماهانه در حدود ۴ درصد و سالانه ۴.۶۴ درصد افزایش می یابد. ۴۸۵.۲۶ میلیون نفر از این کاربران که ۳۷.۷۳ درصدشان را تشکیل می دهند از استاندارد ارتباطی ۳G استفاده کرده و ۸۷۵.۲۲ میلیون نفرشان نیز (که در حدود ۶۸.۰۵ درصد را به خود اختصاص می دهند) از ابزارهای همراه خود برای وبگردی استفاده نمودند.

در ماه دسامبر گذشته، میزان استفاده کاربران چینی از اینترنت همراه برابر با ۲۴۰.۹۵۸ ترابایت ارزیابی شد و کاربران تلفن های همراه در این کشور، ۶۵.۱۵ میلیارد پیام متنی را ارسال کردند و این بدان معناست که هر شماره موبایل در چین به صورت روزانه ۱.۶۴ پیام را ارسال کرده است.

چاینا موبایل هم اکنون بزرگ ترین شرکت مخابراتی در دنیا محسوب می شود که پس از افزوده شدن ۱۹ میلیون مشترک سرویس ۴G به جمعیت کاربران آن، شمار مشترکانش به ۹۰ میلیون نفر رسید.

در دسامبر گذشته، ۱.۱۵ میلیون نفر کاربر ۳G و ۴G به جمعیت مشترکان یونیکام افزوده شد که در واقع دومین اپراتور بزرگ چین به شمار می رود. سومین جایگاه نیز در اختیار چاینا تلکام قرار دارد که در بازه زمانی یاد شده ۲ میلیون مشترک جدید را جذب نمود.

از ماه فوریه گذشته (یعنی حدودا یک سال قبل) تا به امروز، چاینا موبایل، چاینا یونیکام و چاینا تلکام به ترتیب به ۷۷۶، ۲۸۵.۷ و ۱۸۵ میلیون مشترک چینی خدمات ارائه کردند.

نظرات ۱۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato