کمپانی Pebble موفق به فروش بیش از یک میلیون ساعت هوشمند شد

کمپانی Pebble موفق به فروش بیش از یک میلیون ساعت هوشمند شد

در حالی که اپل و سامسونگ سهم بالایی از توجهات را در بخش ساعت های هوشمند به خود جلب کرده اند، شرکت خوش نام Pebble به آرامی و به دور از هیاهو، در حال گرد آوردن سربازانی برای خود و فروختن ساعت های هوشمند و ارتقای این محصولات است.

مدیر عامل این کمپانی، Eric Migicovsky به تازگی در مصاحبه ای عنوان نموده که شرکتش تا پایان سال ۲۰۱۴ یک میلیون ساعت هوشمند به مشتریان و کاربران عرضه کرد است. این مقدار، دو برابر گزارشیست که در پایان ماه مارس سال گذشته ارائه شده بود و به نظر می رسد ارتقای این محصولات در سال گذشته و همچنین کاهش قیمت ساعت های این کمپانی همگی باعث شده اند تا شرکت مورد بحث به سودی قابل قبول دست یابد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بزرگ ترین رقیب Pebble را می توان پلتفرم Android Wear، محصول گوگل دانست که در میانه سال ۲۰۱۴ معرفی گشت و سپس در دستگاه هایی که از سوی کمپانی های موتورولا، سامسونگ، ال جی و سونی ساخته شدند به خودنمایی پرداخت. گوگل هنوز اعلام نکرده چه تعداد گجت مبتنی بر این پلتفرم در شش ماه گذشته به فروش رفته اند و هنوز برای قضاوت در خصوص موفق بودن یا نبودنش اندکی زود به نظر می رسد.

از طرفی سامسونگ ادعا دارد در سال ۲۰۱۳ تعداد ۸۰۰.۰۰۰ ساعت هوشمند Galaxy Gear را به دست متقاضیان رسانده اما در خصوص آمار تولید و فروش این دسته از محصولات در سال ۲۰۱۴ سکوت اختیار کرده است.

بر اساس گفته های Migicovsky، کمپانی Pebble به زودی طعم آینده ای شیرین را خواهد چشید و در سال ۲۰۱۵ با محصولاتی جدید پا به کارزار مبارزه با سایر شرکت ها خواهد گذاشت. وی همچنین خاطر نشان کرد آنها در حال کار بر روی پلتفرم جدیدی برای استفاده در محصولاتشان هستند که تا به امروز مانندش دیده نشده است.

گوگل و اپل در خصوص ساعت های هوشمندشان بر روی الگوهای کسب درآمد و جذب کاربر از طریق اپلیکیشن ها تمرکز کرده اند دقیقاً مشابه شیوه ای که در مورد تلفن های هوشمند در پیش گرفته شده؛ این در حالیست که طبق گفته ی رهبر Pebble این شرکت روشی غیرمتعارف را انتخاب کرده و نرم افزار استفاده شده در محصولات سال ۲۰۱۵ قرار است کاملا از هرآنچه تا کنون دیده ایم متفاوت باشد.

Eric Migicovsky

Eric Migicovsky

ما چهارچوب جدیدی برای ساعت های هوشمند تعریف کرده ایم و از این چهارچوب برای تعامل با آن بهره خواهیم گرفت. پلتفرمی که در ساعت جدید ما خواهید دید چیزی نیست که قبلا تجربه کرده باشید، این محصول حتی هیچ شباهتی به محصولات سابقمان نیز نداشته و شبیه آن چیزی که بر روی تلفن هوشمندتان تجربه می کنید هم نیست.

وی اضافه می کند که اگر چه باز هم اپلیکیشن ها در ساعت جدید حضور خواهند داشت اما، تمرکز ویژه ای روی آن ها قرار نخواهد گرفت. Pebble در ماه گذشته نمونه ای از ساعت هایش با جنس استیل را نیز معرفی کرد. آنها به سال ۲۰۱۴ به عنوان سالی پر بار می نگرند و در سالی که گذشت تعداد کارکنان خود را نیز افزایش دادند، در رزومه کاری برخی از این کارکنان جدید نیز طراحی webOS برای تلویزیون های ال جی هم به چشم می خورد.

اگر چه تا به حال کمپانی مورد بحث از عملکرد خود بسیار راضیست اما این نکته را نباید فراموش کرد که سال ۲۰۱۵ برای کلیه حاضرین در صحنه مباره در زمینه ساعت های هوشمند، بسیار چالش برانگیز خواهد بود. ساعت اپل در راه است، اندروید پوشیدنی در حال تکرار خود بوده و تولید کنندگان پلتفرمی که گوگل ساخته نیز آماده اند تا نسل های دوم و سوم ساعت های خود را بر سر مشتریان بریزند.

یکی از بزرگ ترین عواملی که باعث شد Pebble تا به این حد موفق عمل نماید، همکاری و تولید اپلیکیشن ها توسط توسعه دهندگان شخص ثالث برای پلتفرم این کمپانی بود و جالب است بدانید تعداد این افراد نیز از سپتامبر گذشته تا به حال دو برابر شده است. این کمپانی ماه گذشته شبیه سازی تحت وب برای توسعه دهندگانش به راه انداخت تا مراحل ساخت و امتحان اپ های تولید شده را برای آنها ساده تر سازد.

تعداد اپلیکیشن های پلتفرم ساعت های Pebble حال به ۶۰۰۰ عدد می رسد و گزارش ها حاکی از این هستند که در مجموع و به شکل جهانی ۲۵.۰۰۰ توسعه دهنده با شرکت یاد شده همکاری می کنند.

آقای Migicovsky اطلاعات بیشتری در خصوص قابلیت های سخت افزاری و نرم افزاری محصول جدیدش فاش نکرده و می گوید بهتر است چند ماهی منتظر مانده و سپس توسط ساعتی که معرفی می کنیم شگفت زده شوید. به نظر می رسد جنگ بر روی تصاحب مچ دست ما، تازه به مراحل جدی اش رسیده است. حال Pebble با رزومه ای در دست که فروش یک میلیون ساعت هوشمند در آن می درخشد، آمده تا خود را به عنوان رقیبی جدی برای گوگل و اپل در سال ۲۰۱۵ معرفی نماید.

نظرات ۲۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato