کاهش پنج درصدی تقاضا برای تلفن های هوشمند اندرویدی در سه ماهه ی پایانی ۲۰۱۴

کاهش پنج درصدی تقاضا برای تلفن های هوشمند اندرویدی در سه ماهه ی پایانی ۲۰۱۴

بر اساس اطلاعات و آماری که از جانب موسسه ABI منتشر شده عرضه جهانی تلفن های هوشمند مبتنی بر پلتفرم اندروید در سه ماهه ی چهارم سال ۲۰۱۴ به ۲۰۵.۵۶ میلیون دستگاه رسیده است (این آمار شامل محصولاتی که نسخه ی Forke یا منشعب از اندروید بر روی آنها نصب بوده نمی گردد). نکته در اینجاست که این رقم نسبت به سال گذشته و بازه ی زمانی مشابه که ۲۱۷.۴۹ میلیون دستگاه وارد بازار گشته بود کاهشی ۵ درصدی داشته است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

آمارها حکایت از این دارند که میزان فروش تلفن های هوشمند اندرویدی تحت تاثیر ارائه شدن دو محصول تازه ی اپل یعنی آیفون ۶ و ۶ پلاس به بازار قرار گرفته اند. اپل با تغییر سایز نمایشگر در این محصولات از ۴ اینچ به ۴.۷ (برای آیفون ۶) و ۵.۵ اینچ (برای آیفون ۶ پلاس) توانسته نظر قشر بیشتری از کاربران را به موبایل هایش جلب نماید.

اهالی کوپرتینو در سه ماهه ی پایانی سال ۷۴.۵ میلیون اسمارت فون را به دست مشنریان رساندند که این مقدار نسبت به سه ماهه ی پیشین رشدی ۹۰ درصدی داشته است.

seq

عرضه و فروش تلفن های هوشمند تحت نسخه های منشعب (forke) اندروید نیز به ۸۵ میلیون دستگاه رسیده و این در شرایطی رخ می دهد که رقم یاد شده در سه ماهه ی سوم ۲۰۱۴ برابر با ۸۵.۴ میلیون موبایل بوده است. در همین بازه ی زمانی سهام فروش موبایل های تحت ویندوز فون هم رشدی ۱۹ درصدی داشته اند و از ۹.۰۲ میلیون موبایل به ۱۰.۰۷ میلیون ارتقا یافته اند.

ABI در گزارش خود آورده بازار موبایل های اندرویدی به جد توسط اپل و تلفن های هوشمند اقتصادی ارائه گشته در کشورهای در حال توسعه مورد تهاجم قرار گرفته است. پروژه ی اندروید وان تا حدی توانسته جلوی رشد فروش محصولات مبتنی بر نسخه های منشعب اندروید در خارج از چین را مهار نماید اما اپل با تصاحب بازارهای مهم تر و به دست آوردن آمار فروش بهتر این اثر را قدری خنثی کرده است.

در سه ماهه ی چهارم سال گذشته عرضه کلی تلفن های هوشمند نسبت به سه ماهه ی پیشین رشدی ۷ درصدی داشته و از ۳۵۴.۴ میلیون موبایل به ۳۷۸ میلیون دستگاه رسیده است.

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato