ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ویجیاتو - بازی

آزمایش های ابتدایی دایرکت اکس 12 نشان از بهبود عملکرد 400 درصدی کارت های AMD می دهد

وبسایت تخصصی آناندتک چند تست ابتدایی روی دایرکت اکس 12 که در آخرین ورژن ویندوز 10 در دسترس بود به عمل آورده که نتایج جالبی را نشان می دهد. بدون اینکه بحث را تخصصی کنیم، ...

محسن وفانژاد
نوشته شده توسط محسن وفانژاد | ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ | ۰۱:۰۰

وبسایت تخصصی آناندتک چند تست ابتدایی روی دایرکت اکس 12 که در آخرین ورژن ویندوز 10 در دسترس بود به عمل آورده که نتایج جالبی را نشان می دهد.

بدون اینکه بحث را تخصصی کنیم، خیلی ساده به دو رقم می پردازیم: دایرکت اکس 12، عملکرد کارتهای AMD را 400 درصد و کارت های انویدیا را 150 درصد بهبود می بخشد. اما چه کارت هایی این نتایج را به ارمغان آورده اند؟

این وبسایت، دموی تکنیکی Star Swarm را روی هر دو کارت گرافیک اجرا کرده. روی دایرکت اکس 11، کارت GTX 980 توانست متوسط 26.7 فریم بر ثانیه را نمایش دهد در حالی که روی دایرکت اکس 12، این رقم به 66.8 رسید. کارت Radeon R9 290X از AMD روی ورژن قدیمی 8.3 فریم را نشان داد در حالی که روی دایرکت اکس 12 این رقم 49.2 بود.

با تقسیم وظایف میان تمام هسته های CPU، نتایج فوق به دست آمده. در واقع وظیفه هر API این است که سنگینی کار را بین هسته ها تقسیم کرده و کارایی را افزایش دهد.

با این حساب می توان گفت 150 درصد انویدیا شاید از 400 درصد AMD هم حتی موثرتر می تواند باشد، تنها باید در شرایط مختلفی آن ها را سنجید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (29 مورد)
 • TROOL
  TROOL | ۴ اسفند ۱۳۹۳

  عالی بود مثه همیشه مرسی

 • mm98
  mm98 | ۲۳ بهمن ۱۳۹۳

  ۴۰۰ درصد نمیرسه ولی فکر کنم حدود پنجاه درصد در بازی های ۲۰۱۶ تاثیر داشته باشد.
  حدود ۳۰ درصد هم برای نسل قبلش.

نمایش سایر نظرات و دیدگاه‌ها
مطالب پیشنهادی