انویدیا فصل اخیر را با موفقیت گسترده ای پشت سر گذاشت

انویدیا فصل اخیر را با موفقیت گسترده ای پشت سر گذاشت

انویدیا فصل اخیر را با موفقیت گسترده ای پشت سر گذاشت

تولیدکننده چیپست های جیفورس در گزارش مالی اخیر خود اعلام نمود از آنچه در نظر داشتند بهتر عمل کرده اند و در نتیجه درآمدزایی بیشتری داشته اند. پی سی گیمرها تشنه قدرت اند و انویدیا را یکی از برترین ها می دانند اما انویدیا در بازار موبایل با چنین اقبالی رو به رو نیست.

تگرا با افتی قابل توجه رو به رو بوده و کمتر تلفن همراه و تبلتی دیده می شود که در آن از چیپست های تگرا استفاده شود.

فارغ از این مبحث، انویدیا برای ۳ مارچ مراسمی در نظر گرفته که مشخص نیست چه اتفاقی در آن رخ خواهد داد. جالب اینجاست که همزمان با کنفرانس بازی سازان در سان فرانسیسکو، MWC در بارسلون اسپانیا در جریان است.

در ادامه مطلب این گزارش را با هم می خوانیم.

به لطف آمار عالی این فصل، سهام انویدیا با ۵ درصد رشد حالا به ۲۱.۷۶ دلار رسیده و از انتظارات وال استریت هم پیشی گرفته است.

Jen-Hsun Huang، مدیرعامل انویدیا در دعوتنامه ای به رسانه ها، از تعریف دوباره آینده گیمینگ سخن گفته. قرار است در کنفرانس توسعه دهندگان سان فرانسیسکو، انویدیا هم مراسمی داشته باشد و احتمالا از چیپست های جدیدی رونمایی کند.

البته، آقای هوآنگ اظهار کرده که تا به حال چیزی مثل آن ندیده ایم، بنابراین باید دستگاهی کاملا جدید باشد، و نه یک سری کارت گرافیک جدید.

Dragon Age: Inquisition که نوامبر سال گذشته عرضه شد و Grand Theft Auto V که مارچ امسال برای پی سی به بازار خواهد آمد، مهم ترین عوامل خرید کارت های گرافیک جدید خطاب شده اند. گیمرها مایل اند در بهترین حالت ممکن عناوین جدید را تجربه کنند و انویدیا هم بهترین ها را ارائه ها می دهد.

هوآنگ به بازار رو به رشد شرق آسیا هم اشاراتی داشت، بازاری که عمدتا توسط پی سی گیمرها اشغال شده و هر ساله بازیکنان حرفه ای تربیت می کند. یک گیمر حرفه ای نیاز به سیستم قدرتمند دارد و انویدیا در این بازار رقابت شدیدی با AMD، دیگر شرکت قدرتمند تولیدکننده چیپست های گرافیکی، دارد.

تکنولوژی Tegtra X1 انویدیا حالا روی ۷.۵ میلیون ماشین کار گذاشته شده که نسبت به ۴.۷ میلیون سال گذشته پیشرفت خوبی را مشاهده می کنیم.

البته، تگرا روی Shield Tablet و Shield Portable هم استفاده می شود ولی هوآنگ از اعلام میزان فروش این محصولات تفره رفت.

به طور کل، در فصل پایانی سال مالی که ۲۵ ژانویه به اتمام رسید، انویدیا ۱۹۳.۱ میلیون دلار (یا ۳۵ سنت به ازای هر سهم) سود به دست آورده که از ۱۴۹.۹ میلیون سال گذشته (یا ۲۵ سنت به ازای هر سهم) ۳۱ درصد پیشرفت داشته است. درآمد کمپانی با ۹ درصد افزایش، به ۱.۲۵ میلیارد دلار رسید.

تحلیلگران پیش بینی در آمد ۱.۲ میلیارد دلاری (یا ۲۹ سنت به ازای هر سهم) را برای انویدیا پیش بینی کرده بودند.

فروش چیپ های گرافیکی با ۱۳ درصد افزایش به ۱.۰۷ میلیارد دلار رسیده اما تگرا فقط ۱۱۲ میلیون دلار درآمدزایی داشته که همین عدد هم نسبت به سال گذشته با ۱۵ درصد کاهش رو به رو شده است.

نظرات ۲۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل