حضور موتور رندرینگ جدید پروژه اسپارتان در نسخه پیش نمایش فنی ویندوز ۱۰ برای تلفن های هوشمند

حضور موتور رندرینگ جدید پروژه اسپارتان در نسخه پیش نمایش فنی ویندوز ۱۰ برای تلفن های هوشمند

حضور موتور رندرینگ جدید پروژه اسپارتان در نسخه پیش نمایش فنی ویندوز ۱۰ برای تلفن های هوشمند

به نظر می آید مایکروسافت همه تلاش خود را بر این گذاشته تا خاطرات ناخوشایند اینترنت اکسپلورر را هر چه سریعتر به فراموشی بسپارد. این شرکت اخیراً اعلام داشته موتور رندرینگ جدیدی که به تازگی طراحی و پیاده سازی نموده و از آن با عنوان Edge یاد می شود در نسخه ی پیش نمایش فنی ویندوز ۱۰ برای تلفن های هوشمند که چند روز پیش انتشار یافت نیز حضور دارد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

Kyle Pflug، یکی از مدیران بخش توسعه اینترنت اکسپلورر، در همین رابطه در پستی بر روی وبلاگش آورده: "از اینکه برای اولین بار این موتور رندرینگ تازه را به همراه نسخه پیش نمایش فنی ویندوز ۱۰ برای تلفن های هوشمند در اختیار کاربران می گذاریم بسیار خوشحال و هیجان زده ایم." موتور مورد بحث در بیلد فعلی در اینترنت اکسپلورر تعبیه گشته، اما در نسخه های پیش نمایش فنی آینده مرورگر یاد شده جای خود را به پروژه ی اسپارتان خواهد داد.

ناگفته نماند که Edge در اصل موتور رندرینگی به حساب می آید که مایکروسافت به صورت ویژه آن را برای مرورگر وبی که از آن با اسم رمز پروژه اسپارتان یاد می شود توسعه داده و قرار است ثبات را در کنار سرعت بارگذاری بالای صفحات اینترنتی برای کاربران به همراه آورد و از کلیه استانداردهای مرتبط نیز پشتیبانی نماید.

هدف اصلی مایکروسافت ارائه ی اسپارتان به عنوان مرورگر اصلی و پیش فرض تمامی نسخه های ویندوز ۱۰ است و از همین رو انتظار می رود اکثر قابلیت هایی که برای آن در نسخه دسکتاپ وعده داده شده در نسخه ی مرتبط به تلفن های هوشمند نیز حاضر باشند.

گفته می شود نسخه پیش نمایش فنی بعدی از ویندوز ۱۰ برای تلفن های هوشمند در اواسط ماه آینده میلادی عرضه خواهد شد اما تا کنون در مورد اینکه پروژه اسپارتان در این بیلد حاضر خواهد بود و یا خیر سخنی به میان نیامده است.

نظرات ۱۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل